httpsashdodhayom.co.il חמישה ספרים מומלצים שחייבים לקרוא

חמישה ספרים מומלצים שחייבים לקרוא

ספרים חדשים משפיעים עלינו בשלל דרכים. לפעמים אנחנו צוחקים, לפעמים בוכים, יש גם ספרים שעוזרים לנו להבין טוב יותר את המציאות סביבנו או דווקא את מה שמתרחש בתוכנו, ובכל מקרה אנחנו זוכים בחוויה מעצימה. כאן בעמוד תמצאו 5 המלצות על ספרים שכדאי מאוד לקרוא.

1. כהרף עין  יואב בלום

מכונת זמן היא נושא שמסעיר את הדמיון של הרבה מאוד בני אדם, אולי אפילו כולנו. זהו גם הבסיס לספר החדש של יואב בלום, "כהרף עין" הספר משלב בין עלילת מתח, מסעות בזמן, טוויסטים מפתיעים וגם מבט מפוכח אל הנפש. גם בספרים הקודמים שלו שילב בלום בין עלילות שמתפתלות בכיוונים מגוונים לבין מבט פנימה לתוכנו, ובפרט עשה זאת ב"המדריך לימים הקרובים" וב"מצרפי המקרים".

2. סחיבת פצוע  מיכל בראון

רומן ביכורים מוצלח הוא ספר עוצמתי במיוחד – גם בזכות הריגוש שבמפגש עם סופר או סופרת לא מוכרים, וגם כי יש ציפייה לרומנים הבאים. מיכל בראון, בספרה "סחיבת פצוע", מוכיחה יכולות מרשימות מאוד גם בתיאור דמויות מתפרקות וגם בבניית עלילה שמנסה להציל אותם. במרכז הספר שני גברים פצועים, אישה שאוהבת אותם והוויה ישראלית מטלטלת.

3. חמור  סמי ברדוגו

ספר לא ממש חדש, אבל כזה שמציע נקודת מבט חדשה על החיים ובפרט על חמור שמניע את העלילה. הספר, שזכה בפרס ספיר (בשנת 2000), מתרחש במשך 8 ימים במושב בפריפריה, וכולל הבחנות סוציולוגיות רבות על החיים במקומות שלעיתים נדחקים לשוליים. בנוסף ישנו בספר סיפור אהבה מרגש שכתוב בלשון וירטואוזית. אגב, מאז הספיק ברדוגו לפרסם עוד ספר, "כולנו החמישה", שנפתח במשפט "היום, יום חמישי, לפני שאני עומד לצאת מכאן ולנסוע אל הבית הנעול של אחינו הבכור, שבה ומכה בתוכי הפניית העורף של המציאות".

4. ואנקמה  רועי שרון

בניגוד לכל הספרים הקודמים שהם ספרי פרוזה, "ואנקמה" הוא ספר תיעודי – אבל גם הוא מגולל עלילה עוצרת נשימה, וליתר דיוק את סיפורו של הטרור היהודי. רועי שרון, הפרשן הצבאי של כאן11, חושף מסמכים חסויים ומבחר סיפורים שמרכיבים ביחד תמונת מצב מורכבת ולא קלה לעיכול. בין השאר מספר שרון על תאונת דרכים שהמציאו חוקרים כדי לגרום לחשודים ברצח להודות בכך, על תנועת יד שנקלטה במצלמות אבטחה במאפייה והסגירה חשוד ברצח אחר, על ישיבה דרמטית במטה השב"כ, ועוד ועוד.

5. לב רעב  אשכול נבו

ספרים חדשים של סופרים מוכרים ואהובים הם אירוע שאי אפשר להתעלם ממנו. כשמדובר בספר מצוין, השמחה כפולה ומכופלת, וזה בדיוק מה שקורה כשקוראים את "לב רעב" של אשכול נבו. נבו, שמיטיב לתאר את הישראליוּת ואת הישראלים, צולל פעם נוספת אל הנושאים שמעסיקים אותו: סודות, שקרים, פצעים, חברויות ארוכות, רגעים קטנים של אינטימיות גדולה וניסיונות לצאת מהמוכר שלפעמים מצליחים ולפעמים פחות. "לב רעב" הוא אוסף סיפורים קצרים שחורגים לפעמים מהמיינסטרים שמאפיין את נבו ומגיעים למקומות חדשים ומעניינים במיוחד.

תמונה: pixabay

תגובות לכתבה

יש לשמור על לשון נקיה וללא גידופים נמוכים וקריאות שהן על סף העברייניות (דיבה, קריאה למעשים לא חוקיים אלימים וכו׳) סף ורף הרפש שמגיבים באתר אשדוד היום עברו את הרף הסביר ועתה לאחר פסק זמן אנחנו מודיעים בזאת, שרק תגובות הולמות וללא נאצות וקללות ירודות – יפורסמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *