94e36297-c8da-449f-a1c8-b98c44c2040f

הכנסת ספר תורה לזכר התינוקת ליה כהן ז״ל בהשתתפות ח״כ ינון אזולאי

הכנסת ספר תורה לזכרה של התינוקת ליה כהן ע"ה בתהלוכה ברחובה של עיר לבית הכנסת "עבודת ה'" ברובע ט' בהשתתפות חבר הכנסת האשדודי ינון אזולאי

קהל המונים מתושבי העיר ומחוצה לה, השתתף במעמד מיוחד ומרגש של הכנסת ספר תורה, שהוכנס ברוב פאר והדר לבית הכנסת "עבודת ה'" ברובע ט' בראשותו של רבי שמעון כהן שליט"א שנכתב במיוחד לזכרה של התינוקת ליה כהן ע"ה, במעמד רבנים חשובים ובראשם ידיד המשפחה הצדיק החיד"א אברג'ל מנתיבות שהגיע במיוחד למעמד.

בשעות אחר הצהריים, החל מעמד כתיבת האותיות האחרונות בספר התורה בבית משפחת הגאון רבי שמעון כהן, לשם הגיעו רבנים, אורחים וידידי המשפחה שהשתתפו בכתיבת האותיות האחרונות בספר התורה.

עם סיום כתיבת האות האחרונה בספר התורה, לא נותרה עין יבשה בהתרגשות מיוחדת כאשר העלו את זכרה של התינוקת ליה כהן ע"ה בת שלושה חודשים בלבד שנפטרה לאחר שנדבקה בחיידק הטורף לפני שנה.

לאחר מכן יצאו בריקודים של מצוה לקראת התהלוכה, את ספר התורה נשא בזרועו סבה של התינוקת הרב יצחק מור יוסף ממשפחת רבני משפחת מור יוסף הנודעת ממרקש ובראשם דודו הגאון האדיר מגדולי המעיינים שבדור האחרון חכם רבי אלעזר מור יוסף זצ"ל ראש ישיבת "נוה שלום" בקזבלנקה.

מחוץ לבית המתינו אורחים רבים שמיד שראו את ספר התורה, זרקו סוכריות לעבר החוגגים והצטרפו לחוגגים, כאשר בראש התהלוכה ליווה רכב תפאורה שהשמיע כל העת שירים שמחים לכבודה של תורה ברחבות רובע ט', כשרבים רוקדים עם ספר התורה תחת אפריון מואר בשלל מנורות צבעוניות, עוברי אורח ושכנים רבים הצטרפו אף הם לקול צלילי השירה והריקודים.

עם הגעתם בסמוך לבית הכנסת "עבודת ה'", מתפללי בית הכנסת הוציאו את ספרי התורה כשהם בזרועותיהם ויצאו לקדם את החוגגים עם ספר התורה החדש וכך עלו יחד בית הכנסת. ברחבה ממול ארון הקודש המשיכו בריקודים לכבודה של תורה, כשבתווך רבי שמעון כהן רב בית הכנסת הצטרף למעגלי הרוקדים.

לאחר תפילת ערבית חגיגית, הציבור הרחב נסע משם לסעודת מצוה מכובדת באולמי "איווה".

שם במהלך הסעודה, תזמורת הנעימה את הערב בשירים לכבודה של תורה, הציבור קם ממקומו ופצחו במעגלים ובריקודים יחד עם ספר התורה ורקדו ארוכות.

לאחר מכן הגיע ידיד המשפחה הצדיק החיד"א אברג'ל שישב לצידו של ידידו הרב כהן, ובירך את בעלי המצוה תוך כדי שרבים מהאורחים נגשו לקבל את ברכתו. הרבנים הזכירו את המצוה הגדול של מצות כתיבת ספר התורה ועוד בפרט שעומדים אנו סמוך ונראה לחג מתן תורה ובירכו את כל הקהל שיזכו לקבל את התורה מתוך שמחה שתשפיע עליהם לכל השנה כולה.

קודם צאתו, בירך את הרב ישי דוגמא ראש הכולל "אמת ליעקב" מיסודו של הצדיק רבי יורם אברג'ל זצ"ל, אשר משקיע במסירות ובנאמנות באברכי הכולל.

תגובות לכתבה

יש לשמור על לשון נקיה וללא גידופים נמוכים וקריאות שהן על סף העברייניות (דיבה, קריאה למעשים לא חוקיים אלימים וכו׳) סף ורף הרפש שמגיבים באתר אשדוד היום עברו את הרף הסביר ועתה לאחר פסק זמן אנחנו מודיעים בזאת, שרק תגובות הולמות וללא נאצות וקללות ירודות – יפורסמו.

תגובה אחת

 1. כל הכבוד על אומץ ליבך , לצאת ולספר את האמת.
  מי יתן ואנשים כמוך, יעניקו אומץ לרבים אחרים לצאת ולספר את האמת שמצאו ולא לפחד לדבר.
  גם אני עשיתי שלוש טעויות
  וגיליתי זאת רק אח"כ..
  מה שחשוב באמת הוא האומץ לקום ולומר שזה טעות ולא להתבצר ולחפש צידוקים.
  מי שהוליך אותנו שולל , עדיין ממלא תפקידי מפתח עלינו להמשיך להפיץ א המידע בציבור ולדרוש צדק .
  הכאב ופגיעה , הם גדולים מאוד, דבר לא יהיה יותר כפי שהיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *