הפגנה מול בית ראש העיר

ועדת המשנה להתנגדויות תדון בהתנגדויות לתכנית הבניה על חלק מפארק ט״ו

ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית, מחוז דרום, התכנסה היום לדון על ההתנגדויות שהוגשו כנגד תכנית הבניה של מגדלים על חלק מפארק ט״ו | אשדוד היום

ועדת המשנה להתנגדויות של מחוז דרום התכנסה היום לדון על תכנית הבניה של מגדלי מגורים על חלק מפארק ט״ו. בשנת 2018, הובילה קבוצת תושבים ברובע ט״ו התנגדות נחרצת כנגד התכנית. התכנית המקורית דיברה על 684 יחידות דיור ואילו החדשה, הופחתה לא-250 דירות על תא השטח המדובר אשר בחלקו, נמצא על פארק ציבורי.

חלק מהחברים אשר היו ממובילי המחאה כנגד הבניה במקום, טענו בעיקר לשינוי המרקם העירוני במקום, אשר ברובו שכונת וילות ואילו מגדלי הענק המתוכננים, צפויים להעמיס על התשתיות הקיימות. טענות נוספות נשמעו לעניין המחסור במבני ציבור ברובע ט״ו ולא זו אף זו שאין מענה, אלא צפויים להצטרף לרובע עוד מאות משפחות בעקבות הבניה.

מי שהיה חבר מועצה בזמנו הוא אלון חסן, שמאז התנגדותו, איך לומר בעדינות, די התרופפה מאז והוא היה אחד מתומכיו הנלהבים של ראש העיר יחיאל לסרי בבחירות האחרונות.

חברת המועצה היוצאת אורית אלמוזלינו אף היא היתה ממובילות ההתנגדות, מה שתרם לה תרומה משמעותית בכניסתה למועצת העיר הקודמת, קולה כבר אינו נשמע בנושא ונראה, כי עיקר המתנגדים די התפזרו לעיסוקיהם האחרים.

מטרת התכנית

תכנון שכונה הכוללת מגורים, מסחר ומבני ציבור.

עיקרי הוראות התכנית

1. שינוי ייעוד מ-שצ"פ ומבנים ומוסדות ציבור, ל- מגורים, מסחר, מבנים ומוסדות ציבור, שצ"פ.

2. קביעת מגרשים להקמת מגורים, מסחר, מבנים ומוסדות ציבור, שטחים ציבוריים פתוחים ודרכים.

3. קביעת קווי בניין למגרשים המיועדים לבניה.

4. קביעת תנאים למתן היתר בניה.

5. קביעת הוראות לשמירה על עצים.

6. קביעת הוראות והנחיות לפיתוח המרחב הציבורי לרבות השטחים הפתוחים הציבוריים, השטחים למבני ציבור והדרכים (כולל תשתיות ושירותים).

7. קביעת זיקות הנאה.

8. קביעת הוראות לאיחוד וחלוקה.

9. קביעת הוראות לשמירה על הסביבה.

מיקות התכנית

דברי הסבר כפי שנכתבו בתכנית

במסגרת המאמץ העירוני של העיר אשדוד לעיבוי השטח העירוני, נמצא המתחם מתאים לתוספת של מרכז אזרחי עירוני לרובע ט"ו הכולל מגורים, שטחי מסחר, מוסדות ציבור ופארק מרכזי לשכונה.

התכנית ממוקמת בשכונת רובע ט"ו בעיר אשדוד, בין מפגש שדרות גורדון ושדרות רוטשילד לבין רחוב רובינא חנה.

שטח התכנית הינו 62.855 דונם.

התכנית עושה שינוי בשטח התכנית המוגדר לשצ"פ ומבנים ומוסדות ציבור, לפי תכנית מתאר 43/101/02/3, ומגדירה מחדש אזור זה עבור שצ"פ, מוסדות ציבור, דרכים, ומגרשי מגורים שבחלקם משולבים שטחי מסחר ומוסדות ציבור.

התכנית מציעה בחלקה הצפוני אזור למוסדות ציבור, בנוסף לבתי הספר אופק ויצחק רבין הקיימים ממזרח וממערב לשכונה, וכן יצירת פארק עירוני במזרח ובמרכז המתחם עם קשר לשדרות רוטשילד ולציר הירוק של שד' הרצל.

התכנית מציעה מגוון של מגרשים למגורים בבניה רוויה בני 17, 15 קומות, מבנים המשלבים מסחר ומגורים – קומת מסחר ו- 15 ,18 קומות מגורים. התכנית כוללת סה"כ 250 יח"ד.

החזית המסחרית משולבת במגרש הממוקם לאורך שדרות רוטשילד.

הצפיפות הממוצעת בתכנית הינה 39 יח"ד לדונם.

בדברי ההסבר שהוגשו כמסמכים לתכנית נכתב, כי מדובר ב-694 דירות אך באתר של מנהל התכנון, נרשמו 250 דירות. יתכן, כי הדבר נובע מהיותם של המסמכים ישנים (משנת 2018) והם התכנון המקורי ששונה מאז ל-250 דירות.

התמונות מההפגנות שנערכו כנגד התכנית בשנת 2018:

תגובות לכתבה

יש לשמור על לשון נקיה וללא גידופים נמוכים וקריאות שהן על סף העברייניות (דיבה, קריאה למעשים לא חוקיים אלימים וכו׳) סף ורף הרפש שמגיבים באתר אשדוד היום עברו את הרף הסביר ועתה לאחר פסק זמן אנחנו מודיעים בזאת, שרק תגובות הולמות וללא נאצות וקללות ירודות – יפורסמו.

2 תגובות

  1. מה שחמור שבן זקן זכה במכרז בעלות מגוחכת, בחלוקה של כמות הדירות למה שהוא שילם יוצא עלות ליחידת דיור 90,000 שח, כן כן ,תשעים אלף.
    הרדים את הקבלנים וזכה בנזיד עדשים.
    את זה צריך לבדוק!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *