אופיר לסרי תמונה

המעשה האציל של ד״ר לחמני שהחליט לפנות את מקומו לעו״ד אופיר לסרי

ד״ר אלי לחמני, כיהן כחבר מועצת העיר במשך נאמנה. מדובר באחד הפוליטיקאים הישרים, ההגונים והמקצועיים שידענו בעיר. כעת, הוא החליט לקבל את רצון הבוחר והוא מפנה את מקומו לטובת עו״ד אופיר לסרי שימשיך לכהן כחבר מועצת העיר גם בקדנציה זו | אשדוד היום

על פניו ובחסות מערכת הבחירות הסוערת, זו נראית כמו עוד ידיעה סתמית שתחלוף מעל פנינו בעוגד דקות ספורות אך לא כך. רבות דיברנו וכתבנו על האגו האישי המפוצץ שיש למועמדים לראשות העיר, ד״ר לחמני ביניהם. חוסר הרצון או היכולת שלהם להתאחד, בישר מהר מאוד את תוצאת הבחירות עוד בטרם החלו. לא בכל יום, פוליטיקאי עם חלום גדול להיות ראש העיר של אשדוד, מחליט להניח את המפתחות ולפנות את מקומו לבא אחריו, עו״ד אופיר לסרי. לא נשכח, כי ד״ר לחמני הגיע בבחירות 2018 לתוצאה מופלאה של 24.9% תמיכה לראשות העיר והיה כפסע מהסיבוב השני מול יחיאל לסרי. עם התחושה הזו, לחמני המשיך לשרת נאמנה את תושבי העיר מתוך ספסלי האופוזיציה הצוננים. לא פעם ולא פעמיים, הוצעו ללחמני ולאופיר לסרי שלל מנעמי השלטון ואילו לחמני ואופיר בעקבותיו, סירבו בנימוס רב והמשיכו לגזור על עצמם המשך קדנציה קשה מאוד מהאופוזיציה. לא קרה מעולם שלחמני הופיע לדיון ולא נערך לקראתו במשך שעות ביסודיות, במקצועיות השמורה לו בלבד. מדי שנה, בישיבות אישור תקציב העירייה, בעוד יתר החברים אוכלים ירקות ושותים נס קפה, היחיד שהיה מנהל דו שיח ער מול גזבר העירייה או מנכ״ל העירייה הוא ד״ר אלי לחמני. חתימה שלו על ספר התקציב נתן רוגע ושלווה לכל תושבי העיר שידעו, שאם לחמני בדק ואמר שזה בסדר, אז אפשר להיות רגועים. האכזבה הגדולה של התושבים, אם ננסה לנתח את המצב, הוא מכך שהרבה מאוד אנשים רצו לראות אותו בתפקיד ביצועי, אחראי על תיק כלשהו בעירייה ולקבל ממנו שירות כאשר הוא יודב בקואליציה ושם ההשפעה שהיתה יכולה להיות לו היא עצומה ורבת חשיבות. לבחירות האלה לחמני הגיע שוב עם חלום גדול שכמעט שהצליח להגשים אותו בפעם הקודמת, השקיע משאבים אישיים רבים ונחל אכזבה. למעשה, רבים המתמודדים שנחלו אכזבה בבחירות בצל המלחמה כאשר בעיקר היה למתמודדים מאוד קשה להוציא תושבים מהבתים להצביע. התוצאות ברורות וידועות אך לחמני עשה את הדבר המתבקש ופינה את מקומו לחבר המועצה עו״ד אופיר לסרי, שיכהן כחבר מועצת העיר במקום לחמני ובסבירות גבוהה מאוד נזכה לראותו לראשונה בעל תפקיד משמעותי בקואליציה.

להלן דבריו של לחמני:

תושבי אשדוד היקרים,

יצאתי למסע מתוך ראייה אמיתית לתת מעצמי, מידיעותיי וכישורי למען העיר והתושבים.
הבחירות התקיימו בצל המלחמה – ולא היה פשוט להתנהל כאשר העיניים והלב בעזה ובצפון, ייתכן שמצב זה גרם לכך שרוב התושבים ישבו בבית ולא יצאו לבחור.

רציתי לשנות – עבורכם, אך איני מחפש מי אשם בתוצאות – או למה, אני מקבל את רצון הציבור בידיעה שעשיתי את המירב למענכם. אני מודה לפעילות ולפעילים, למתנדבים הנפלאים, ולמשפחתי היקרה על העשייה הרבה והתמיכה.

לאור התוצאות, בחרתי לפרוש מהחיים הפוליטיים ולהעביר את המושכות והמנדט של סיעת אשדוד תנצח לאיש הראוי ביותר, עו"ד אופיר לסרי, אדם צעיר, חבר יקר ונאמן.

אני מאחל הצלחה רבה לאופיר, להנהגת העיר בראשות ד"ר יחיאל לסרי ולנבחריה. אהיה לרשותם תמיד, לכל מה שיצטרכו ולמען העיר אשדוד.

שלכם ברחשי כבוד והערכה,
אלי לחמני

תגובות לכתבה

יש לשמור על לשון נקיה וללא גידופים נמוכים וקריאות שהן על סף העברייניות (דיבה, קריאה למעשים לא חוקיים אלימים וכו׳) סף ורף הרפש שמגיבים באתר אשדוד היום עברו את הרף הסביר ועתה לאחר פסק זמן אנחנו מודיעים בזאת, שרק תגובות הולמות וללא נאצות וקללות ירודות – יפורסמו.

תגובה אחת

 1. לחמני, המועמד היחיד ההגון, הישר כסרגל, בעל יושרה ואמינות בלתי מעורערת, עשה את המעשה הנכון והמתחייב.
  לקח אחריות ואינו מוכן יותר להתבזות בגועליציה של לסרי והחרדים החשוכים.
  מה יש לו להיות נוכח באפילה שירדה על העיר?
  למי הוא צריך להוכיח כי ישר וראוי אינו מספיק בעידן שבו אנו חיים.
  אלי לחמני- מגדלור של אור בחושך שהשתרר עלינו.
  אין מקום בפוליטיקה המקומית לשמורות טבע כמוהו.
  בג׳ונגל העירוני יש מקום רק לחיות טרף ארסיות, מסוכנות לשלום הציבור.
  תושבי העיר מתבקשים להתחסן מפני אנשי הגטו שהשתלטו עלינו בחסות האדמו״ר לסרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *