712E4307-14D4-4F77-A016-3819F46B4EB6

15 יום לבחירות: המתמודדים מתבצרים ולא מתאחדים

15 יום לבחירות שייערכו ב-27 בפברואר, 7 מתמודדים לראשות העיר יודעים שזו משימה בלתי אפשרית לנצח ובכל זאת, עמוסי אגו ולא מתאחדים. ״חוק הפילוג״ נוסח בחירות 2024 | פרשנות פוליטית מאת: אשדוד היום

הבחירות לראשות העיר ולמועצה ייערכו בעוד כשבועיים. לראשות העיר ישנם 7 מתמודדים שיודעים היטב, שיהיה להם קשה מאוד-בלתי אפשרי לנצח ועדיין, מרביתם מנסים למכור חלום לפעילים התשושים שלהם. כולם יודעים לאן הרוח נושבת ומה צפוי לקרות ועדיין, משום מה, ממשיכים ללכת במסלול לכישלון.

מדוע שמעון כצנלסון ואלי נכט לא מתאחדים?

תמוהה בהחלט ההחלטה של שני המתמודדים המייצגים את מגזר העולים החדשים והוותיקים, שלא להתאחד. אילו רק השניים האלה היו מתאחדים ביניהם, אפילו ללא תוספת של מועמד נוסף אליהם, הם כבר היו הופכים למועמד המוביל במירוץ לראשות העיר. נראה, כי האגו הקיים אצל נכט ואצל כצנלסון, לא מאפשרים להם לתת למי מהם את הסיכוי הגדול לנצח במירוץ לראשות העיר.

מדוע ברק סרי, אלי לחמני והלן גלבר לא מתאחדים?

שלושת המתמודדים הנ״ל מתמודדים על אותו קהל של הציבור הכללי. נכון להיום, כל עוד לא יהיו חיבורים של הרגע האחרון, לשלושתם אין סיכוי לנצח את המירוץ ועדיין, הם ממשיכים להתמודד במירוץ שכולנו כבר מבינים שהוא חסר סיכוי. גלבר מוכרת לפעילים שלה ש״היא זו שתעלה מול לסרי לסיבוב שני״, מה שממש לא בטוח שיקרה. כפי הנראה, גלבר לא לוקחת בחשבון שיש סיכוי לא קטן בכלל, שלא יהיה סיבוב שני ולסרי יוכל לנצח, בקונסטלציה מסוימת, כבר בסיבוב הראשון. לחמני יושב במועצת העיר עם 3 מנדטים וגלבר עם מנדט אחד ולכן ברור לחלוטין מי חזק יותר הלכה למעשה בשטח. המטה של גלבר משתנה מעת לעת ולעומתה, ללחמני ולברק סרי יש מטות חזקים ויציבים. ברק סרי מביא עמו מטה בחירות מוצלח ביותר, אולי הכי מוצלח מבין כל המתמודדים והמשמעות של מטה בחירות ויום בחירות מאורגן היטב, ישחק תפקיד משמעותי מאוד בבחירות האלה. אז למה להמר? למה לא לייצר חיבורים ביניהם סביב מועמד מוסכם אחד שיוביל את כולם לקדנציה הקרובה? לכולם יש מקום לעשייה ציבורית משמעותית בעיר גדולה כמו אשדוד ועדיין, האגו משחק תפקיד גדול מאוד בבחירות האלה אולי יותר מכל סבב אחר שהיה בשנים האחרונות.

ראש העיר יחיאל לסרי= מנגנון פעיל+תמיכה של אגודת ישראל

לראש העיר יחיאל לסרי יש מנגנון עובד ופעיל. ללסרי יש סביבה של אנשים, שנלחמים על חייהם, כך לפי תפיסתם ונאחזים בשלטון בציפורניים. האחיזה הזו של הסביבה של לסרי, ככל הנראה , עתידה להוכיח את עצמה ולהציב את לסרי ביתרון משמעותי על פני היתר.

בכל יום שעובר, יחיאל לסרי מבסוט עד לב שמיים, שיתר המועמדים לא התאחדו ביניהם. בקצב הזה, החרדים יחליטו מי יהיה ראש העיר וליתר, לא יהיה שום סיכוי מולו.

חברי אגודת ישראל יצאו בקמפיין ברור, לפיו הם תומכים באופן רשמי וסגור ביחיאל לסרי לראשות העיר. התמיכה הזו לבדה שווה ליחיאל לסרי כ-13% רק בתור פתיחה. שום מועמד אחר לא מביא עמו אחוזים כאלה לתחילת המירוץ ולכן, שוב, כולם מבינים שאם לא יהיה איחוד- יחיאל לסרי ימשיך בתפקידו ועדיין, האגו מנצח.

הערת מערכת: לא מן הנמנע, כי יתכן, שחלק מהמתמודדים סגרו דיל עם יחיאל לסרי כבר עכשיו, ולכן הם באופן אבסורד, משרתים את האינטרסים של לסרי בכך שהם מתמודדים ולא מתאחדים. רק צריך לזכור, שהיכולת של יחיאל לסרי לספק את רצונם של המתמודדים מולו, אם אכן יש דיל שכזה, תהיה מוגבלת.

רגע לפני שהתושבים מחליטים למי להצביע בבחירות הקרובות צריך להזכיר לכולם את התובנות הנ״ל ואת העובדה, שאם לא יהיו איחודים – מרבית ההצבעות יהיו חסרות ערך ולא יובילו לשום שינוי בהנהגת העיר.

נמשיך לעדכן!

תגובות לכתבה

יש לשמור על לשון נקיה וללא גידופים נמוכים וקריאות שהן על סף העברייניות (דיבה, קריאה למעשים לא חוקיים אלימים וכו׳) סף ורף הרפש שמגיבים באתר אשדוד היום עברו את הרף הסביר ועתה לאחר פסק זמן אנחנו מודיעים בזאת, שרק תגובות הולמות וללא נאצות וקללות ירודות – יפורסמו.

4 תגובות

 1. האגו יתן לכם עוד 5 שנים של דקטטורה וכמובן הם יהיו חרשים להחלטות של הקואליציה והאופוזיציה מזוכיסטים תמשיכו…👍🏾👍🏾👍🏾

 2. הלן חיה בסרט היא לא תעלה וגם לא תהיה בשלישיה הראשונה.

 3. הלן הסתבכה עם הקלבן אביטן והוא משחיר לה את הצורה אז כולם ברחו לה חחחחח הלכו ללחמני

 4. גלבר מסוכנת לעתיד העיר.
  זה פשע לתת לה קול אחד.
  היא פגע מהלך חסר עכבות וחסר ערכי יסוד.
  אין לגחבר חברים רק אינטרסים עקומים לצרכים אישיים.
  אסור להצביע לה אפילו לא למועצת העיר .
  אין מקום בעיר לפוליטיקאים מהזן הכי נחות הכי מניפולטיבי הכי לא אמין ולא ישר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *