מכתב מועצת חכמי התורה שס יולי 2023

המכתב היחיד שכתבו מועצת חכמי התורה של ש״ס לעניין ראשות העיר אשדוד

מועצת חכמי התורה של ש״ס פרסמו מכתב אחד ויחיד עד כה, ובו את כל הסיבות מדוע, לדעתם, הם לא יתמכו בד״ר יחיאל לסרי לקדנציה הרביעית. במכתב, הם מפרטים את חילולי השבת, הטענות לאפליה שננקטה מולם וכן העובדה שלא נבנתה ולו דירה אחת עבור הציבור החרדי-ספרדי בעיר. הבה ניזכר ביחד בתוכן המכתב החשוב | אשדוד היום

ב-30 ביולי 2023, פרסמה מועצת חכמי התורה של ש״ס את המכתב הבא ובו הם מפרטים מדוע לא יתמכו ביחיאל לסרי לקדנציה רביעית. מאז ועד היום, לא פורסם מכתב נוסף מטעם מועצת החכמים, כך שהתוקף של המכתב, עודנו שריר וקיים.

במכתב חכמי התורה נכתב:

״הנה בתקופה האחרונה, עלו ובאו לפנינו תלמידי חכמים חשובים וראשי מוסדות מהעיר אשדוד, ופרסו בפנינו את המצב הקשה השורר בעיר בכל הענייינים.

דאבה נפשנו לשמוע, כי בעיר ואם בישראל, נפרצו לחלוטין חומות קדושת השבת ושבת המלכה הפכה למרמס בראש כל חוצות רח״ל, ובפרט השנים האחרונות שרבו חילולי השבת. לא תהא כזאת בישראל. ומלבד זאת, קיים מצב של אפליה קשה כנגד הציבור החרדי בכלל וציבור בני התורה הספרדים בפרט. ובכלל זה כאשר מוסדות החינוך נמצאים בתנאים קשים ובמבנים שאינם ראויים והילדים סובלים מכך סבל גדול. וכן אפליית צרכי הציבור החרדי בנושא הדיור, כשבהסכם הגג בעיר לא ניתנה דירה אחת לציבור החרדי״.

הדברים הכתובים לעיל ובמכתב ברורים לחלוטין ומכאן, יהיה לחברי מועצת חכמי התורה קשה מאוד עד בלתי אפשרי לסגת אחורה.

תגובות לכתבה

יש לשמור על לשון נקיה וללא גידופים נמוכים וקריאות שהן על סף העברייניות (דיבה, קריאה למעשים לא חוקיים אלימים וכו׳) סף ורף הרפש שמגיבים באתר אשדוד היום עברו את הרף הסביר ועתה לאחר פסק זמן אנחנו מודיעים בזאת, שרק תגובות הולמות וללא נאצות וקללות ירודות – יפורסמו.

2 תגובות

  1. לפליקס החכמולוג השפוט של לסרי:
    לא יעזור לך פודל של לסרי. אתה והוא ביחד לפנסיה מוקדמת. ךך תתרגל פטנק ושש בש עם הקודקוד ללא קודקוד.
    שס הקיאה את לסרי מקירבה. וכך גם מרבית תושבי העיר!
    לא רוצים סלרי.. ראש עיר "צמחוני".רוצים ראש עיר "בשרי" עם חזון ויושרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *