IMG_6993

אריה דרעי האיש שיחליט מי יהיה רה״ע של אשדוד| ניתוח פוליטי אשדוד היום

מספרים לא משקרים: הבחירות בפתח בו-30 בינואר 2024 יצאו תושבי העיר להצביע למועמד המועדף עליהם לראשות העיר. הצפי הוא לאחוזי הצבעה נמוכים בקרב הציבור הכללי. קבלו ניתוח מספרי מעמיק, כולל הערכה מבוססת של המועמדים המובילים| ניתוח פוליטי-פרשנות אשדוד היום

52 יום לבחירות.

ב-30 בינואר תושבי העיר אשדוד יידרשו להציע למועמד העדיף עליהם לראשות העיר. נכון להיום קיימים 7 מועמדים ,כאשר לא נראה באופק כל חיבור ביניהם על אף שהם מבינים ויודעים, שלא קיים לאיש מהם סיכוי לעבור בסיבוב הראשון את רף ה-40%.

להלן ניתוח של מערכת אשדוד היום, מגובה במספרים, בפרשנות זהירה ובהערכות של אחוזי ההצבעה. הניתוח הנ״ל נגזר מתוך מחשבה והערכה, לפיה אחוזי ההצבעה ירדו באופן משמעותי לכ-50% ולא מעבר. כמובן שהנבואה ניתנה לשוטים ואין לנו כל כוונה לנבא כאן תוצאה, אלא לתת הערכה סבירה ופרשנות שלנו למתרחש כיום בעיר, בצל המלחמה.

נדגיש, כי ככל הידוע לנו, טרם בוצע סקר כלשהו בקרב התושבים מהרגע בו פרצה המלחמה, קרי מעל חודשיים ללא סקר, שבחן את רצון התושבים. הנתון החשוב הזה מרמז לנו, כי כל מועמד הנתלה על סקרים קודמים, כמובן, לא מעריך נכונה את מצבו הנוכחי ואולי אף יש שיסברו, כי הוא מהתל בתומכיו.

193,000 סך כל בעלי זכות הצבעה רשומים בספר הבוחרים.

מתוכם:

43,000 חרדים (ש״ס+אגודת ישראל)

60,000 עולים מבריה״מ לשעבר=צרפת.

90,000 יתר המצביעים

בהתאם להערכות, צפויים להיות כ-50% הצבעה בקרב כלל הציבור, כאשר החרדים יצביעו באחוזי הצבעה גבוהים יותר ואילו בקרב הציבור הכללי, יהיו אחוזי הצבעה נמוכים יותר. בממוצע, כ-50% הצבעה צפויים. מדובר בירידה עצומה, שכן בבחירות 2018, אחוזי ההצבעה היו קרובים ל-70% (69.3%).

במצב של 50% הצבעה לפי ההערכות

97,000 כלל המצביעים (במצב של 50% הצבעה) – 100%

35,000 חרדים (15,000 אגודת ישראל; 20,000 ש״ס)

30,000 עולים (גם יורדים באחוזי ההצבעה לכ-47%, לפי ההערכות) – מתחלק בין שני המתמודדים כצנלסון ונכט כאשר לא צפוי ביניהם חיבור.

32,000 יתר הציבור הכללי, שמתחלק בין כל המתמודדים האחרים באופן שווה פלוס מינוס. המתמודדים: לסרי, ברק סרי, ד״ר לחמני, גלבר – יקבלו כל אחד בין 5,000-7,000 מצביעים בקונסטלציה הזו.

להלן הניתוח המספרי במידה שאחוזי ההצבעה יהיו בהתאם לכתוב לעיל

יחיאל לסרי יוביל עם כ-23,000 מצביעים, שיהיו שווים כל-20%. גם בהנחה שמחצית מש״ס תתמוך בו, כאשר ש״ס תתפצל באופן חריג, יגיע כל-30% ויהיה הראשון אך לא יקבל 40% הדרושים לו לניצחון בסיבוב הראשון.

נכון להיום, היחיד שיש לו סיכוי לקבל את תמיכת דרעי וש״ס בו הוא ברק סרי. יתר המתמודדים לא משוחחים כלל ועיקר עם דרעי ולכן אין שום סיכוי שהוא יתמוך בהם. במידה שברק סרי ישיג בין 5,000-7,000 קולות מהציבור הכללי ועוד כ-10,000 קולות מש״ס (אם יחליטו לתמוך בו), הוא זה שיעלה לסיבוב השני מול יחיאל לסרי. באופן הזה, סרי יגיד לכ-18-19% (זה תלוי כמה אחוזים מש״ס יצביעו לו. המספר הזה יכול לגדול אילו יהיה ציות של הרבנים לדרעי כפי שהיה כל הזמן). בכל אופן, הוא יהיה המועמד השני שיתמודד מול יחיאל לסרי בסיבוב השני.

יתר המתמודדים, צפויים להיות הרחק מאחור, אילו אחוזי ההצבעה יהיו כפי שכתוב כאן ודרעי אכן יתמוך בברק סרי.

בשורה התחתונה: מי שיחליט מי יהיה ראש העיר של אשדוד בסופו של מהלך, הוא יו״ר ש״ס וחבר הקבינט הבטחוני אריה דרעי. הוא ולא אחר. החלטה של דרעי תקבע לנו מי יהיה כאן ראש העיר וצריך להבין את זה ולהפנים את זה.

כצנלסון ונכט- מפצלים את קולות העולים. אילו ישכילו להתאחד, הרי שכצנלסון יוכל לעלות לסיבוב השני מול יחיאל לסרי ובסיכוי גבוה מאוד אף לנצח את המירוץ ולהגשים את חלומו להיות ראש העיר. איחוד כזה לא קרה עד כשיו ונראה, כי נסתם עליו הגולל והוא גם לא צפוי להיות.

אילו אבי אמסלם יתמודד לראשות העיר עד הסוף – הוא יכול להיות זה שיעלה לסיבוב השני מול יחיאל לסרי. מתוך המשחק הפוליטי ואולי בלי כוונה מראש, יוכל אמסלם, עם החיבורים הנכונים בסיבוב השני, לכהן כראש העיר של אשדוד .אל תתפלאו, זה יכול מאוד לקרות. נציין, כי בשיחות סגורות, מקורביו של אמסלם טוענים, כי ביכולתו להביא קולות לעצמו גם מחברי אגודת ישראל ואם אכן זה נכון, לא נתפלא כלל אם הוא יהיה המתמודד החזק ביותר מול יחיאל ויעלה מולו לסיבוב השני.

כך או אחרת, ראש העיר יחיאל לסרי נמצא במצוקה פוליטית לא פשוטה. כל ראש עיר יודע, שעליו לנצח בסיבוב הראשון שאם לא כן, הרי שרבים הסיכויים שכל יתר המתמודדים יתחברו דווקא למועמד השני שעולה מול רה״ע לסיבוב השני. רואים כבר את השינוי באופק ולכן ייתנו לו יד ועזרה. ב-90% מהפעמים שבהם היה סיבוב שני בערים אחרות בארץ, ראש העיר המכהן הפסיד. את הנתון הזה יודע ראש העיר וכל מקורביו.

אז מה עושים? ממתינים למוצא פיו של אחד האנשים החשובים והעסוקים ביותר שיש לנו במדינת ישראל. יו״ר ש״ס אריה דרעי נמצא בקריה, ימים ולילות, כולל שבתות. למערכת אשדוד היום נודע, כי דרעי ישן גם בלילות בקריה ומשתתף פעיל בכל ישיבותיה קבינט הבטחוני כיד ימינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. יחדיו, מנהלים נתניהו, שר הבטחון יואב גלנט, השר בני גנץ, השר גדי אייזנקוט ואריה דרעי את המלחמה אולי הקשה ביותר שהיתה למדינת ישראל, עם קורבנות קשים מאוד. האם הבחירות לראשות העיר מעניינות כעת את אריה דרעי? כנראה שהרבה פחות ממה שעניינו אותו ב-6 באוקטובר. עם זאת, דרעי צפוי להגיע להחלטות בקרוב.

נמשיך לעדכן.

תגובות לכתבה

יש לשמור על לשון נקיה וללא גידופים נמוכים וקריאות שהן על סף העברייניות (דיבה, קריאה למעשים לא חוקיים אלימים וכו׳) סף ורף הרפש שמגיבים באתר אשדוד היום עברו את הרף הסביר ועתה לאחר פסק זמן אנחנו מודיעים בזאת, שרק תגובות הולמות וללא נאצות וקללות ירודות – יפורסמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *