IMG_6804

תכנית המא״ה של ד״ר אלי לחמני- משנים את החלוקה

יו״ר האופוזיציה והמתמודד לראשות העיר מציג את תכנית המא״ה שלה שמשמעותה: משנים את החלוקה. מדובר באחת התכניות היותר רציניות שמציג מועמד לראשות

מהי בכלל תוכנית המא"ה? 

תוכנית המא"ה (מא"ה – משנים את החלוקה) היא למעשה גם תוכנית וגם תקציב האמורים חד משמעית להפוך את אשדוד לעיר מובילה בישראל, יחד עם ירושלים ותל -אביב ולשפר את חייהם של כל תושבי אשדוד. כן, כל תושבי אשדוד ללא יוצא מהכלל.
התוכנית רבת המעוף ומרחיקת הלכת היא תוכנית מעשית אשר תוצא לפועל מיד לאחר הבחירות !
הכישורים האישיים של ד"ר אלי לחמני (עורך דין, רואה חשבון ודוקטור למנהל עסקים) והניסיון המוניציפאלי שלו ,הם אלו אשר אפשרו לו להגות ולהניח על השולחן את התוכנית המשמעותית הזו, בידיו גם הכישורים להוציאה לפועל.
כשתקראו את סעיפי תוכנית המא"ה השונים תבינו שבאותו התקציב העירוני שכיום מבוזבז על אינטרסים של קבוצות לחץ וטייקונים ,ניתן לחולל פלאים בעיר. איך זה יתבצע? פשוט מאוד- משנים את חלוקת התקציב ואותו הכסף יועבר לפרויקטים החשובים והמועילים באמת לכלל תושבי אשדוד. ממש כך!
אשדוד תחת מנהיגותו של ד"ר אלי לחמני תהפוך להיות עיר שעיני כל תושבי המדינה יהיו נשואות אליה וראשי ערים מכל רחבי הארץ יבואו ללמוד את התוכנית וליישמה בעירם.
קריאה נעימה ומועילה

מקורות המימון של תוכנית

ניהול כספי  העיריה יהיה יעיל, מדויק, לא מושחת – ובעקבות זאת מיסי הארנונה לא יעלו! לא צריך להכביד על התושבים! הניהול של תקציב  העיריה יהיה אפקטיבי ולפיכך אפנה למשרד הפנים ואדרוש לא להעלות את הארנונה – אין לי ספק כי משרד הפנים ייענה לבקשה לאחר שיבדוק ויגלה כי התקציב מנוהל באופן חכם ולא בזבזני.

הדרך: ייעול הוצאות העיריה כ 7.3% חסכון בהוצאות שישמש לביצוע התוכניות של כ  160  מליון ₪ בשנה . 

לוחות זמנים: מיד לאחר לאחר הבחירות!

הבשורה לצעירים- דירה באשדוד במחירים נמוכים במאות אלפי ש"ח

תכנית דיור חכמה תאפשר לצעירים בעיר להתפתח כאן, לרכוש דירה בעיר בה גדלו. על פי התוכנית, עיריית אשדוד באמצעות החברה הכלכלית העירונית תהיה אחראית להקמת דירות לזוגות צעירים. המיזם יאפשר לצעירי אשדוד לרכוש דירה במחיר מוזל, באמצעות הקמת קבוצות רכישה ממוסדות ומקצועיות ללא סיכון כספי.  העיריה בראשותי תעשה בדיקה שתגרום לשינוי בתוכנית הסכם הגג כך שרמת איכות חייו של התושב לא תפחת ואף תשתפר. התכנית תיועד לבני אשדוד בלבד: זוגות צעירים, זכאים של משרד השיכון וחיילים משוחררים.

איך זה יעבוד? החברה הכלכלית תקבל לחזקתה קרקע המיועדת לבנייה לזוגות צעירים, תארגן קבוצת רכישה ותבצע עבורה את הבניה. עלות הקרקע ידועה מראש וכך גם עלות הבנייה ולכן עלות הרכישה תהיה ידועה מראש לרוכשים הפוטנציאלים. בשיטה זו מחירי הדירות יהיו נמוכים במאות אלפי שקלים ממחירי השוק וזאת בזכות הפחתת המס והוויתור על הרווח הקבלני.

הדרך: הקצאת תוספת תקציב שנתי של 15 מיליון ₪ בשנה לניהול והוצאת התוכנית לפועל(רק כ 0.7% מכלל התקציב) מימון הפרויקטים באמצעות איגרות חוב עירוניות.

לוח זמנים: מיד  לאחר הבחירות !

מהפכה במערכת החינוך

חינוך והאקדמיה בראש סדר העדיפויות
המטרה: מהפכה במערכת החינוך באשדוד.

 מחינוך סטנדרטי לחינוך באיכות הגבוהה ביותר

השינויים הטכנולוגיים העצומים בעולמנו לא פסחו גם על מערכת החינוך אשר משתנה ומתקדמת ללא הרף. המטרה שלי הינה להשקיע משאבים כספיים עצומים, לא רק בגידול במספר התלמידים הזכאים לתעודת בגרות אלא בעיקר בהיבט האיכותי. מערכת החינוך באשדוד תפעל להכשיר את התלמיד להתמודד ולהצליח בכדי שיוכל להשתלב בעולם המשתנה ללא הרף ובכך ימצא את מקומו בראש הסולם. יש לנו בני נוער מוכשרים הצמאים להתפתחות, המבקשים לרכוש השכלה ברמה הגבוהה ביותר – ואני אדאג להעניק להם את החינוך הערכי והאיכותי ביותר הקיים בישראל. זוהי הבטחה!

הקמת מיזם עירוני מקומי להפחתת מספר ילדים בכיתות. המטרה: עד 30 תלמידים בכיתת לימוד, השקעה אדירה בתלמידים הזקוקים לכתף תומכת  כדי להתקדם ולהשכיל.

הקמת מערך השתלמות מקומי עירוני ועידוד המורים ללימודי תואר מתקדם, להעלאת הפרופיל של כל מורה ומורה.

הקצאת משאבים גדולים יותר לתחזוקת ופיתוח בתי הספר ליצירת מקומות לימוד נאותים יותר לילדינו: נפעל לייעול מערך כוח האדם העירוני בבתי ספר והקמת מנהלים מרכזים לפיקוח על שיקום והפיכת כלל בתי הספר למוסדות חינוך ראויים בכל רחבי העיר ברמה אחידה אשר תיקבע על ידי אדריכל מרכזי בסטנדרטים של בתי הספר, הכיתות, הריהוט והציוד הדרוש לכל  בית ספר על פי צרכיו.

אשדוד חייבת להיות מובילה גם באקדמיה. ניתן להביא לעיר מכללה או שלוחה של אוניברסיטה וחשוב שיהיה זה מוסד נחשב בתחומי הטכנולוגיה כמו גם בתחומים החשובים לעיר כדוגמת בריאות, סוציולוגיה ומדעי החברה. צעירי העיר לא חייבים לנדוד בבקשם לרכוש תואר אקדמי. ניתן וחייב לפאר את עירנו במוסד אקדמי נחשב הראוי לתושבי אשדוד.

הדרך: העברת מהתקציב הכללי  של העיריה  50 מליון ₪ בכול שנה לנושאי החינוך הללו.(רק כ 2.3% מהתקציב).

לוח זמנים: מיד אחרי הבחירות!

פיתוח ותעסוקה- המסלול הירוק לעסקים חדשים וקיימים

העיר אשדוד יכולה, צריכה וחייבת להיות מרכז ארצי מוביל לחברות ועסקים שיגיעו אליה ויפעלו בה, כדוגמת ערי נמל אחרות ברחבי העולם. ברצלונה, רוטרדם וסן פרנסיסקו כבר שם – למה אשדוד לא? אדאג להיפגש עם בעלי ומנהלי חברות ואציע להם חבילת הטבות שיסייעו להם להיקלט בעיר ומצד שני אדאג לסייע לתושבי העיר בלימודים לקראת הסבה לעבודה בחברות ובעסקים החדשים שיגיעו לעיר.

ומה עם הוותיקים? העסקים הקיימים זה שנים והחברות הקיימות ופועלות כבר בעיר ייהנו מהטבות אשר ישנו בסופו של דבר את מפת הפיתוח והתעסוקה בעיר, כולל הוספת מקומות עבודה לתושבי העיר – שיהפכו את דופק החיים העסקי בעיר לתוסס ודינמי.

הדרך: הקצאה של 30 מיליון ₪ בשנה(רק 1.4% מהתקציב) .

לוח זמנים: מיד לאחר הבחירות!

תחבורה-הסוף לפקקים באשדוד

תושבי אשדוד תקועים בפקק – זוהי המציאות בחלק גדול מאזורי העיר. מציאות מייאשת הנמשכת זה שנים וכולנו מרגישים שזו גזירת גורל ואין מה לעשות ואי אפשר לפתור את הבעיה.

אז זהו, זה אפשרי!

 עם היבחרי אפעל למיפוי תעבורתי יעיל של הכבישים הבעייתיים. ייעשה שינוי כללי בתוכנית התחבורה העירונית המסורבלת תוך כוונה להגיע לתכנית פעולה בזמן קצר ככל שניתן.

נתיבים שיועדו אך ורק לתחבורה ציבורית יתחלפו ויהפכו לנתיבים מתחלפים אשר בשעות הבוקר ישמשו את התחבורה הציבורית ואחר הצהרים ובלילה ישמשו את כלל הציבור.

בנוסף, נקדם הקמה מיידית של שני מחלפים נוספים  בכניסה וביציאה מהעיר שישחררו את העומס הרב – כך נשחרר את תושבי העיר מהסיוט היומיומי המעיק והמעצבן.

הדרך: שימוש יעיל ונכון בתקציבי פיתוח ומימון בדרך של אגרות חוב עירוניים לצורך ביצוע מידי

לוחות זמנים: בתקציב הפיתוח הראשון לאחר הבחירות!

אשדוד תהפוך להיות עיר תיירות מובילה בישראל

אחת ההחמצות הגדולות ביותר של אשדוד היא בנושא התיירות, או יותר נכון בנושא האין תיירות.

ראשי העיר הקודמים כשלו בצורה מחפירה בנושא זה וזוהי כנראה ההחמצה מהגדולות ביותר בתולדות עירנו.

אין ספק כי יש צורך בהשקעה ובפיתוח אדיר בכל הקשור לתיירות.

 לאשדוד יש את כל הנתונים התיירותיים המושלמים במדינה להיות אחת מערי התיירות המובילים: חופי ים מרהיבים, מיקום  מרכזי, נמל למעגן ספינות נוסעים, פארקים גדולים ועוד. אשדוד חייבת להפוך לריביירה התיירותית המבוקשת בישראל!

ההשקעה בתיירות תביא לשינוי אסטרטגי חיובי בכל התחומים ובעיקר לרווחה כלכלית ומקורות תעסוקה לתושבי העיר. העיריה בראשותי תשקיע בהקמת אטרקציות תיירותיות ותשתיות תיירותיות אשר יביאו בעקבותיהן רשתות של בתי מלון שיבנו בתי מלון לאורך החופים – מחד ואוניות  קרוזים שיאפשרו לנוסעים לבלות ולקנות בעיר, מאידך.

מיד עם היבחרי, העיריה תיטול את האחריות על המרינה באמצעות החברה העירונית ותהפוך אותה למרינה בין לאומית – בנוסף פיתוח נרחב של כול מתחם האגם החדש ושילובו  כחלק מהמרינה כל שיהווה אטרקציה בפני עצמה. יש הרבה מה לעשות גם בהיבט הזה – ונעשה זאת!
הדרך: הקצאת 15 מיליון ₪ בשנה ליישוםהתוכניות(רק 0.7% מהתקציב)

לוחות זמנים: מיד לאחר בחירות .

התושב במרכז ! זוהי אינה סיסמא אנו משרתי הציבור ולא להיפך

אני מבטיח לשפר ולייעל את שירותי העיריה כך שהתושב יהיה במרכז. בראש ובראשונה אתייחס לעובדי  העיריה אשר ברובם עושים עבודת קודש, בהתאם, יחס הולם לעובדים יגרור יחס הולם לתושבים – העיריה תהיה זמינה וקשובה לאזרח, לכרטיס תושב יהיה ערך ויינתנו באמצעותו הטבות משמעותיות. לתושב תהיה שקיפות המידע אודות התהליכים השלטוניים כמו: סכנות בריאותיות וסביבתיות, תכניות בינוי ופיתוח סביבתי ובמקומות הציבוריים בעיר וכן כל מידע הדרוש לרווחתו.

כתף תומכת לאוכלוסיות מוחלשות – אשדוד הינה העיר השלישית בגודלה בהיקף בעיות העוני. העיריה בראשותי תתמודד ותשקיע משאבים רבים בכדי לסייע לזקוקים לכתף תומכת ובכדי למחוק את החרפה מעירנו. נסייע בשיקום וסיוע למשפחות ובמיוחד לילדים על ידי סיוע במעונות היום ויום לימודים ארוך, נקדם אוכלוסיות מוחלשות על ידי אפליה מתקנת שתוציא את המשפחות הללו מחיי העוני והדלות.

שיקום רובעים מתיישנים ושמירה על רמת אחזקת רובעים חדשים – העיריה בראשותי תפעל במידית לשיקום כללי ולשינוי ארגוני במנהלות הרובע, בחינת  יעילות עבודתן וביטול כל הכפילויות מול עבודת אגפי  העיריה העוסקים בתחום. במסגרת זו תתקיים הקצאת משאבים, תקציבים עירוניים משמעותיים למנהלות הרובעים השונים וייבנה מפתח לבחינת איכות תפקודן ויעילות טיפולן בפניות וצרכי התושבים.

במקביל תבחן העיריה צמצום מנהלות מיותרות! מנהלות הרובע יקבלו תקציב משמעותי לפיתוח מקורות המסחר והתעשייה בתחומי הרובע, לפיתוח רובעי-מקומי וסלילת כבישים, תיקון מדרכות, תיקון קירות הפרדה ציבוריים, תיקון גני משחקי ילדים על פי החלטות מנהלות רובעים.

הדרך: הגדלת תקציבים בתחום בסך של 20 מליון ₪ כול שנה(רק  0.9% מהתקציב השנתי).

לוחות זמנים: בתקציב הראשון לאחר הבחירות!

מקומות בילוי לצעירים ולנוער

עד מתי צעירי העיר ייאלצו לצאת מאשדוד כדי ליהנות מזמן איכות ופנאי? זהו לא סוד כי צעירי העיר מבלים בעיקר בבאר שבע או ראשון לציון ואני מתחייב לשנות זאת במיידית.

איך עושים זאת? העיריה תקל על בתי עסק שיפעלו בסופי שבוע, תעודד הקמת מתחמי ומקומות בילוי ראויים, הקמת מתחם בתי הקולנוע במתחם ביג, הקמת מתחם ומרכז בילוי ראוי מסביב לאגם ושינוי של חוק העזר העירוני אשר יאפשר פתיחת מרכזי הבילוי בסופי השבוע. אנו חייבים להשאיר את בני הנוער בעיר, מה גם שהנסיעות מחוץ לעיר מסכנות את נפשם ולא ניתן לכך יד!

הדרך: הגדלת תקציבים ייעודיים לכך בסך של 15 מליון ₪ בשנה(רק 0.7% מהתקציב).

לוחות זמנים: מיד לאחר בחירות!

תרבות וספורט בדיוק כמו שתמיד רצינו

ההשקעה בתרבות לסוגיה השונים תעלה מדרגה משמעותית. העיריה בראשותי תדאג להשקעה גדולה יותר בתרבות על פי מפתח של תקציב לפי תושב. בנוסף, אפעל להביא את התרבות לבית התושבים על ידי הקצאת תקציבים לכל הרובעים בהתאמה לגודל הרובע. התרבות הינה כמזון רוחני עשיר לתושבי העיר וככזו עלינו לספק לכלל האזרחים את צרכיהם גם בהיבט זה.

— ספורט תחרותי וספורט לכל – העיריה בראשותי תפעל ותשקיע בחיזוק פעולות רשות הספורט והרחבת פעולות הספורט העממי. בנוסף, נרחיב משמעותית את הפקת אירועי ספורט והספורט האתגרי לקהל הרחב.

הדרך: הגדלת תקצוב התרבות ב 15 מליון ₪ כול שנה(רק 0.7% מהתקציב).

לוחות זמנים: מיד לאחר בחירות!

תגובות לכתבה

יש לשמור על לשון נקיה וללא גידופים נמוכים וקריאות שהן על סף העברייניות (דיבה, קריאה למעשים לא חוקיים אלימים וכו׳) סף ורף הרפש שמגיבים באתר אשדוד היום עברו את הרף הסביר ועתה לאחר פסק זמן אנחנו מודיעים בזאת, שרק תגובות הולמות וללא נאצות וקללות ירודות – יפורסמו.

2 תגובות

  1. לחמני לא מסוגל להשתלט על 2 חברי סיעתו
    כאשר אחד מהם הצביע בעד הקמת כולל ענק
    ברובע ט״ו .
    אז להשתלט על עיר בת רבע מיליון תושבים ????

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *