הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

800,000 ש״ח: נחשף שכרו של אלי נכט בתפקיד סגן ראש העיר עוד בטרם אישורו

עלות שכרו של חבר המועצה אלי נכט בתפקיד סגן ראש העיר צפויה להגיע לכדי 800,000 ש״ח

שכרו של אלי נכט בתפקיד הנחשק של סגן ראש העיר יעלה למשלם המיסים- 800,000 ש״ח. בחישוב גס, הכולל עוזר, פקידה ועלויות תפעול משרד, עלול להגיע הסכום אף לכדי מיליון שקלים.

בימים אלה, יוצאת מדינת ישראל ממשבר הקורונה העמוק שבו היתה בשנה וחצי האחרונות. כמות תושבי העיר אשדוד, דורשי העבודה בלשכת התעסוקה עודנה גבוהה ועומדת על כ-9%.

להלן פרטי עלות השכר של נכט, כפי שסיכם גזבר העירייה, עודד לוי:

ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי נבחר בשנת 2008 ומכהן בתפקיד ברצף, עד עצם היום הזה. מעולם לא קרה, עד כה, שראש העיר מצא לנכון להוציא מכתב מפורט ומוקפד בנושא הצבעה כלשהי לחברי הקואליציה או לכל הפחות לא זכורה התנהלות כזו של ראש העיר, כפי שהוציא בתחילת השבוע לחברי הקואליציה. בדרך כלל, הדברים מוסדרים בישיבת ההנהלה , כהכנה לישיבת המועצה, כמקובל. האם ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, הגיע למצב שדבריו בישיבת ההנהלה אינם מתקבלים? ולמי ראש העיר רומז באומרו במכתב: ״כל ניסיון להתחמק מהצבעה על אשרור ההחלטה, ללא קבלת אישורי האישי ייחשב כהפרה של ההסכם הקואליציוני ואני מקווה שלא נגיע לכדי כך״.

להלן כתבה שפורסמה בתחילת השבוע:

צעד חריג: ראש העיר הוציא במהלך השבוע מכתב לכל חברי הקואליציה ופירט את ציפיותיו מהם בהצבעה על מינויו של אלי נכט לסגן ראש העיר. הפוך על הפוך או ציפייה אמיתית? מיד נברר

ביום רביעי הקרוב, 16/6/21, תתכנס מועצת העיר אשדוד בראשות ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, לישיבה מיוחדת שמטרתה: הצבעה למינויו של אלי נכט לתפקיד סגן ראש העיר בשכר.

נקדים ונאמר, כי בתחילת הקדנציה, אוקטובר 2018, חתמו ראש העיר וחבר המועצה אלי נכט על הסכם ביניהם ובו התחייב ראש העיר להעניק את תפקיד סגן ראש העיר בשכר לנכט. להסכם, הוסיף ד״ר לסרי את הצורך בהצעה על כך לאישרור (אישור נוסף) במועצת העיר לאחר שכל ההסכמים הקואליציוניים כבר אושרו עקרוניתב מועצה.

ידוע, שסגן ראש העיר שמעון כצנלסון, מעדיף שנכט לא יתמנה לתפקיד הואיל ועל פי תפיסתו, כך נראה, שניהם מתמודדים על אותו קהל בוחרים כאשר לנכט יש את היתרון שהוא צעיר מכצנלסון בעשרות שנים ומביא עמו חדשנות ורעננות לתפקיד.

בצעד חריג הערב, בחר ד״ר לסרי, להוציא מכתב לכל חברי הקואליציה ובו הוא מפציר בהם להניח בצד את המחלוקות ולהצביע כפי שהוא מצפה- בעד המינוי של אלי נכט לתפקיד סגן ראש העיר.

נציין, כי מאז הקמת עיתון ״אשדוד היום״ כבר כ-5 שנים, מעולם ראש העיר לא הוציא מכתב פומבי בסגנון כזה לחברי המועצה וגם בהצבעות שהיו חשובות מאוד והדעות חלוקות – בחר לעשות את המשא ומתן בחדרי חדרים ולא באופן פומבי שכזה ורשמי. סימן מחשיד לאלי נכט? בסופו של דבר, ראש העיר ייבחן במבחן התוצאה.

״ההצבעה הזו איננה עוד הצבעה אלא מדובר בהצבעה מהותית, המעמידה למבחן את ההתחייבויות שלנו לכבד ולקיים התחייבויות והסכמים״, כתב ראש העיר.

״כיבוד הבטחות והסכמים הם מרכיבים מרכזיים באישיות שליו מהות שלי כאיש ציבור,, כתב ראש העיר. מעניין ביותר, שלעניין סעיף מינויו של נכט לתפקיד יו״ר יובלים, הדבר לא יצא אל הפועל וככל הנראה גם לא צפוי לצאת.

עוד מוסיף ראש העיר וכותב: ״כל ניסיון להתחמק מהצבעה על אשרור ההחלטה, ללא קבלת אישורי האישי ייחשב כהפרה של ההסכם הקואליציוני ואני מקווה שלא נגיע לכדי כך״. מעניין למה רומז ראש העיר ולמי. האם מי שייעדר מההצבעה ייאלץ לסיים את תפקידו בקואליציה?

במכתב הזה, יש להניח, כי ראש העיר מכוון בעיקר לשמעון כצנלסון, סגן ראש העיר,אשר מהווה 6 אצבעות במועצת העיר. עוד על הכוונת: עשרת חברי המועצה החרדים אשר אם יחליטו לתמוך בעמדת כצנלסון ולהצביע נגד המינוי של נכט הרי שצעד זה עלול לסמן את תחילת המאבק לקראת הבחירות ב-2023.

נדגיש, כי גם אם כצנלסון (6) וכל החרדים (10) וחברי האופוזיציה (4) יצביעו נגד המינוי הרי שהמינוי לא ייצא אל הפועל טיפול במועצה

האם ראש העיר אכן חפץ בייקרו של נכט? האם ד״ר לסרי מנסה להציג מצג של עבודת שטח מאומצת עבור נכט כאשר הוא לא באמת רוצה אותו כסגן? האם ד״ר לסרי יהיה מוכן ״להקריב״ חבר מועצה זה או אחר רק בשל אישור מינויו של נכט?

להלן המכתב המלא:

אולי תתעניין ב...

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס משטרת ישראל מבקשת סיוע באיתור נעדר העונה לשם …

3 תגובות

  1. איזה מושחתים. כנראה תואר העכירת דין מתאים לעוכרים יבוא יום וזה הכל יטופל משפטית וכל גורם מוסמך שיחקרו את החגיגות האלה בזמן שלא עושים כלום מועיל בעיר חוץ מפרויקטים מזויפים ומפוברקים

  2. זה הסכום השנתי בו ״קנה ״ אלי נכט את שתיקתו במועצה במשך שנתיים וחצי ועתה ״קנו״ את שתיקתו לעוד שנתיים וחצי !!!!
    אם זו לא שחיתות ציבורית אז איני יודע מהי שחיתות ציבורית
    והונאת הבוחרים והתושבים !!! – בושה וחרפה לאלי נכט ולהנהלת העיר !!!

  3. הקומבינה האשדודית

    כמה נוכלים וגנבים יש בעירייה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.