הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

״ענדתי לאשתי את הטבעת על יד שמאל בניגוד להלכה״| האם בית הדין יידרש להתערב?

הבעל העיד: ״ענדתי לאשתי את הטבעת על יד שמאל, בניגוד להלכה״| האם בית הדין הרבני יידרש להתערב, או שמדובר ברגע של מחלוקת דתית? הסיפור המלא

הבעל הצטייד בצילומי וידאו והעיד, כי ענד לאשתו את טבעת הנישואין מתחת לחופה בנוכחות עדים והרב על אצבע יד שמאל בניגוד להלכה.

בסיפור שלפנינו, סוגיה מאד מעניינת. עם השנים, בני הזוג המדוברים הספיקו להביא בשבע שנות נישואיהם, שלושה ילדים קטנים. לימים, הבעל התחזק מאד באמונתו.

בערב הפסח הוא פנה לעורכת הדין שרין סולן והניח על שולחנה סוגיה, לפיה גילה לאחרונה ואף קיבל לכך הוכחה מצולמת שאשתו ענדה את הטבעת על אצבע יד שמאל. "חודש לפני החתונה אשתי נקעה את יד ימין והיה לה יותר נח להזיז את יד שמאל ולכן ענדתי לה את טבעת הנישואין על האצבע המורה של יד שמאל. אני לא רוצה להתגרש אבל אני חושש שהנישואין שלנו לא כשרים", אמר.

עו"ד סולן ניסתה לברר האם יחסיו עם רעייתו תקינים והאם בבית הכל רגוע. כשהאחרון הבהיר כי החיים שלהם, הפכו אומנם לקשים כי הוא כל העת עסוק בלימודי תורה ופחות בפרנסת הבית – לעומת אשתו שעובדת מבוקר עד ערב כמורה – לבד מכך היחסים בבית מצוינים והוא אוהב את אשתו.

עו"ד סולן הציעה להעביר את הסוגיה לרב מוסמך המקובל על הבעל ועל הרב שלו, וזה יקבע מה דינם של הנישואים והאם הם כשרים. כזכור, ההלכה קובעת, כי החתן יענוד את הטבעת על האצבע המורה של יד ימין של הכלה מתוך מחשבה על ירושלים, כדבר הפתגם ״אם אשכחך ירושלים״. 

עו"ד סולן הבהירה,כי לא תפנה לבית הדין הרבני כי בכל מקרה לא יהיו כאן גירושין, כי הבעל והאישה לא מעוניינים, לכן לא החל כאן הליך של ישוב סיכסוך. "נבדוק מה אומרת ההלכה והאם אפשר במקרה כזה אחרי שבע שנים לקבל את הטעות שהתרחשה מתחת לחופה" הבהירה עו"ד סולן.

תמונה מתוך pixabay

אולי תתעניין ב...

היכן סגן ראש העיר יחיאל וינגרטן? בחוף הים

היכן נמצא סגן ראש העיר הרב יחיאל וינגרטן, בזמן שהיריבות בין חסידי גור לפורשים מגיעה …

תגובה אחת

  1. בכל מקרה הנישואין כשרים. כי האישה נקנית בשטר בכסף ובביאה. ביאה שהיתבה ביניהם היתה ביאת נישואין ואף נולדו ממנה ילדים . לדעתי אין חשש לכשרות הנישואין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.