הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

תלמידי בית הספר ״קציני ים״ הגיעו לביתה של יהודית צויקר אשר שכלה את בנה אבי בקרמן ז״ל| פרויקט זיכרון

תלמידי בית הספר ״קציני ים״ בעיר, בהובלה של המורה דורית דיין, הגיעו לחצר ביתה של יהודית צויקר-בקרמן, אמא שכולה, אשר בנה אבי בקרמן ז״ל נרצח בפיגוע במלון פארק בנתניה לפני 18 שנה. הדמעות של כל הנוכחים זלגו ללא הרף

יום הזיכרון המיוחד הזה גרם לצוות החינוכי בבית הספר קציני ים בעיר, לחשוב על פרויקט מיוחד ואכן הוציאו לפועל את אחד הפרוייקטים המרגשים ביותר שראינו לאחרונה. שלושה תלמידים יצאו לבית של משפחה שכולה, ביתה של יהודית צויקר, ביחד עם מורתם דורית דיין, ולא הסתפקו בטקסים וירטואליים שגם הם טובים אבל לא באמת יכולים להעביר את תחושת הביחד והמבט הקרוב בעיניים. טקס משמעותי, אישי, מרגש וקרוב מתמיד.

שלושה תלמידים במגמת לוגיסטיקה, בבית הספר קציני ים באשדוד יצאו הבוקר ביחד עם מורתם דורית דיין, לביתה של יהודית צויקר על מנת לעמוד ביחד איתה בצפירת הזיכרון, בזמן שניתנה הוראה ברורה על ידי משרד הבריאות לא להגיע השנה לבתי העלמין מחשש להתפרצות הקורונה.

תלמידי בית הספר: מור עזריה, בר לוי וליאל חזות, התרגשו לפגוש את יהודית ולשמוע את סיפור חייו ונפילתו של בנה אבי בקרמן ז״ל. התלמידים ציפו למפגש מרחוק מאוד והתרגשו מאוד כאשר יהודית צויקר ירדה אליהם ועמדה ממש מולם בזמן הצפירה, כך שהיו יכולים להביט אליה ולהביע את הערכתם הגדולה מקרוב. התלמידים ומורתם לא ציפו לכך, הואיל וחשבו שהיא תשאר בביתה ורק תצפה עליהם מלמעלה, מהמרפסת ועל כן ההתרגשות של כולם היתה כפולה ומכופלת. התלמידים התרגשו מאוד לראות את יהודית, שירדה מביתה ביחד עם התמונות של בנה אבי בקרמן ז״ל, סיפרה לתלמידים ולמורה דורית דיין על אבי וכיצד נרצח.

בערב ליל הסדר שנת 2002, אבי קרמן ז״ל היה במלון פארק בנתניה, כאשר הוא וארוסתו ביחד עם משפחתה ישבו לחגוג את ליל הסדר ביחד. מחבל נכנס למקום ופוצץ את עצמו. ביחד עם אבי ז״ל נהרגו גם אביה של גיל-לי ארוסתו וגם אחותה, סיון וידר ז״ל.

התלמידים ביחד עם המורה ויהודית בכו מאוד. פרויקט ייחודי ומאוד מרגש של בית הספר קציני ים בעיר. יהודית התרגשה מאוד וביקשה שיבואו לבקר אותה גם בהמשך. המורה דורית דיין הציעה ליהודית מיד לאחר הקורונה, להגיע לבית הספר ולספר את הסיפור שלה ושל בנה אבי ז״ל בפני התלמידים והצוות החינוכי.

לפני מספר חודשים, שכלה יהודית גם את בעלה יוני צויקר ז״ל, כך שמטבע הדברים, יום הזיכרון הזה בלעדיו לראשונה מאז שנרצח אבי ז״ל, היה קשה אפילו עוד יותר.

דורית דיין סיפרה על החוויה ואמרה:

״קשה לי לרשום, לשתף בתחושות הקשות בזמן הצפירה, לראות אמהות שכולות שמתפרקות כי נבצר מהם השנה לחבק את יקיריהם.
אני התפרקתי,היה קשה לי לצלם ולתעד רגעים אלו. התלמידים בכו והתפרקו.קשה היה לעצור את הדמעות.זה המעט שיכולנו לעשות,להגיע למשפחות שכולות ולחלוק כבוד ליקירהם. יהי זכרם ברוך!
בתמונות, תלמידיי, מביה'ס קציני ים אורט אשדוד חולקים כבוד בצפירה,לזכרו של בן וענונו ז"ל, ואבי בקרמן ז"ל. נזכור ולא נשכח! במותם ציוו לנו חיים!

יהודית צויקר אמרה על המפגש:

״היה מפגש עם התלמידים ודורית המורה כה מרגש, שלא ניתן לבטא במילים. תודה מכל הלב והנשמה״.

אולי תתעניין ב...

קווי לילה חוזרים לפעול- הפרטים המלאים

הודעה חשובה לצעירים ולהורים: קווי לילה חוזרים לפעול בחופשת הקיץ משרד התחבורה משיק מחדש את קווי …

תגובה אחת

  1. אביה של יהודית קראו שמיר ז"ל הוא היה מנהל מטענים ברכבת ישראל בנמל אשדוד.
    אדם שאהבתי מאוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.