הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

שַׁעֲרוּרִיָּה: בית תפילה נוצרי באשדוד פתוח למתפללים בעוד שערי בתי הכנסת נעולים ומרותכים

כת מיסיונרית נוצרית מפעילה בית תפילה באשדוד בניגוד להנחיות משרד הבריאות, בזמן שבתי כנסת בעיר, בארץ ובעולם נסגרים ולא מורשית התפילה בהם

כנסיה מיסיונרית ממשיכה לפעול בניגוד להוראות משרד הבריאות, זאת למרות שהמשטרה יודעת על פעילותה במקום. אחרי שראינו סרטונים של המשטרה והשיטור העירוני מרתכים את דלתות הכניסה של בתי כנסת בעיר, על מנת למנוע מתפללים כניסה למקומות, בעניין הזה לא נראתה אכיפה אגרסיבית, על פניו, ובטח שדלתות הכנסיה למקום, לא רותכו כמו שנעשה מול בתי הכנסת.

״בתוך העיר אשדוד כנסיה פועלת באין מפריע בזמן שבבתי הכנסת יש איסור מוחלט ואכיפה מקסימלית. הלב שלי נשבר״, כך אמר לנו היום אחד מתושבי העיר אשדר פנה למערכת ״אשדוד היום״ בנושא.

בהתאם למידע שהגיע למערכת ״אשדוד היום״ עלה, כי לאחר פניות ממושכות של ארגון ״יד לאחים״ למשטרה, הגיעו למקום שוטרים, שנתנו קנס למפעיליו, אולם המקום ממשיך לפעול באין מפריע. ב״יד לאחים״ אומרים: ״אם אוסרים תפילה בבתי כנסיות ונועלים את דלתותיהם, אין כל סיבה שהמשטרה לא תנעל – להבדיל – את דלתות הכנסיה״.

בשעה, שאלפי בתי הכנסת בארץ סגרו את שעריהם בשל הנחיות הרשויות המוסמכות, והמשטרה פעלה ביד קשה נגד מנייני תפילה בודדים שמארגנים קיצוניים מתברר, כי יש מי שמפעיל – להבדיל – בית תפילה מיסיונרי באין מפריע וללא כל אכיפה אגרסיבית.

ממעקב שנערך על ידי ארגון ״יד לאחים״ אחר הכנסיה המיסיונרית "קהילת בית הלל" – הסניף כת "היהודים המשיחיים" באשדוד עולה, כי היא מפעילה מהמקום שידור חי של טקסים דתיים בהשתתפות אנשים מהכת. "יכול להיות שמספר המשתתפים גדול יותר, אבל מהצילומים שיש ברשותנו נראים ששה משתתפים בטקס הקטן ביותר ו-13 בגדול ביותר" מדגישים ביד לאחים.

פניה לעיריית אשדוד והמושיע היחיד – סגן ראש העיר הרב יחיאל ויינגרטן

אנשי המחלקה למאבק במיסיון של הארגון פנו לרשויות – הן לחברי מועצה בעיר והן למשטרת ישראל כבר לפני שבועיים והתריעו על הפעילות האסורה, היחיד שנרתם הינו סגן ראש העיר הרב וינגרטן שפועל לעצור את המחדל מול רשות אכיפת החוק על מנת שהוראות משרד הבריאות ישמרו למען שלום הציבור. הרב וינגרטן פועל בהצלחה מרובה אבל נראה, כי חלק מהמיסיונרים עדיין מנצלים נקודות תורפה ומתכנסים באופן האסור על פי הוראות משרד הבריאות במתחם שלהם ברחוב האורגים 22 ואין פוצה פה. 

סגן ראש העיר הרב יחיאל וינגרטן- היחידי שפועל ומסייע למניעת התופעה האסורה על ידי משרד הבריאות

עוד נאמר על ידי מתנדב בארגון ״יד לאחים״ בשיחה של ״אשדוד היום״ עמו: "ספרנו שש פעמים, שבהן המיסיונרים התכנסו במקום ויידענו את המשטרה בשעת אמת, אולם מלבד פעם אחת שבה המשטרה עצרה את הטקס, בשאר הפעמים הוא המשיך באין מפריע גם שעתיים לאחר שהודענו למשטרה ונתנו לה את המיקום המדויק בו הוא מתבצע ואת שאר הפרטים. יחד עם זאת, גם לאחר הפעם היחידה שבה המשטרה עצרה את הטקס, המקום עדיין פעיל והמשטרה, לדעתי, אינה מגיעה עוד. לפי בדיקתי, מדובר בכת נוצרית שפועלת להמרת דת במרכזי הערים היהודיות. אם אוכפים ואוסרים על קיום תפילות במקום סגור, אין שום סיבה שיחריגו את הכת הזו. ההיתר למיסיונרים מקומם שבעתיים נוכח העובדה שהם היו פעילים גם בשעה שתפילה במניין נאסרה בכל צורה ובחלק מהמקרים המשטרה נעלה בעצמה את בתי הכנסת".

ממשטרת ישראל נמסר בפניה של ״אשדוד היום״:

״אנחנומבצעים בדיקות ונמשיך לבצע. בבדיקה האחרונה שביצענו לא היה חריג. נמשיך לבצע סיורים ובדיקות״.

״יד לאחים״ מבנה הכנסיה המיסיונרית, השבוע באיזור התעשיה באשדוד

אולי תתעניין ב...

קווי לילה חוזרים לפעול- הפרטים המלאים

הודעה חשובה לצעירים ולהורים: קווי לילה חוזרים לפעול בחופשת הקיץ משרד התחבורה משיק מחדש את קווי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.