הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ראש ישיבת גרודנא מותח ביקורת חריפה על התנהלות חברי המועצה של ״אגודת ישראל״ בעניין הקאנטרי

ביום רביעי האחרון דיווחנו ב״אשדוד היום״, כי חברי המועצה מהקואליציה ומהאופוזיציה התאחדו על מנת להצביע ״בעד״ ההסכם של חפ״א עם החברה שעתידה לתפעל את הקאנטרי. כעת ראש ישיבת פוניבז׳ יצא עם מכתב נוקב בנושא ולא היסס למתוח ביקורת קשה על חברי המועצה, האמורים לייצג אותו מ״אגודת ישראל״

ביום רביעי האחרון דיווחנו ב״אשדוד היום״, כי חברי מהועצה מהקואליציה ומהאופוזיציה התאחדו על מנת להצביע ״בעד״ ההסכם של חפ״א עם החברה שעתידה לתפעל את הקאנטרי. אלמלא תמיכתם של חברי האופוזיציה בפתיחת הקאנטרי, הרי שלא היה רוב של 15 חברי מועצה, הדרושים לאישור נושא הכולל הקצאת קרקע. חברי המועצה החרדים נעדרו מהישיבה ועניין זה, העלה את חרון אפם של החרדים בשטח.

 

ארבעת הנציגים החרדים ממפלגת ״אגודת ישראל״ או כפי שהם נקראים בפי העם: ״דגל התורה והשבת״ החליטו לא להגיע לישיבה בכלל וככל הנראה, ספגו ביקורת קשה מהשטח.

משה שמידע, ראש הישיבה של גרודנא, הנמצאת בקרית פוניבז׳ בעיר, הוציא מכתב מטעמו, ובו הוא זועק את זעקת השבת. ״נפרצו חומות קדושת השבת על ידי החלטת מועצת העיר לאשר הקמת מקום בילוי עם אפשרות לפתוח בשבת״. הרב שמידע לא הסתפק בדברים אלו ואף נקט בדברי ביקורת נוקבים כנגד חברי המועצה של ״אגודת ישראל״, בכותבו: ״שלוחינו לא עמדו בעוז ובגבורה ללחום מלחמת השם…לזעוק זעקת רוממות השבת.. ולהכריז שהיו לא תהיה״.

משה שמידע (כ"ט בסיוון ה'תשט"ז, 8 ביוני 1956), הוא ראש ישיבת גרודנא באשדוד. חבר במועצת גדולי עולם התורה של מפלגת בני תורה.

להלן המכתב הנוקב אשר מפורסם ב״אשדוד היום״ לראשונה:

 

האם ההתנגדות להקמת הקאנטרי תסתיים במכתב הזה? בכל אופן, ברביעי האחרון, בישיבת מועצת העיר, תושבי העיר אשדוד היו עדים למעשה יוצא דופן בפוליטיקה המקומית ובכלל. כאשר התאחדו חברי הקואליציה והאופוזיציה יחדיו, במעשה מגובש וחיובי, לטובת ההכרה בצורך של תושבי העיר בקאנטרי קהילתי, אשר יהווה מקום בילוי, פנאי ופעילות גופנית בריאה לכל המשפחה, כמו שיש בערים אחרות מזה שנים רבות.

תגובתו של יו״ר חפ״א, עו״ד חנוך דרך-ארליך תועבר אלינו בהמשך היום ואנו נתפרסמה במלואה.

 

כתבה נוספת בנושא היעדרותם של חברי אגודת ישראל מההצבעה על הקאנטרי

http://ashdodhayom.co.il/נעדרים-חברי-המועצה-של-אגודת-ישראל-לא-הג/

 

אולי תתעניין ב...

הבחירות להסתדרות ייערכו מחר לראשונה בקלפיות דיגיטליות

הבחירות להסתדרות ייערכו מחר, 24/5/22, לראשונה בקלפיות דיגיטליות, מאילת ועד קריית שמונה. מדובר במערכת הבחירות …

תגובה אחת

  1. הנה זה בא… שוב חוזר הניגון.. כל הקלישאות נכונות. וגם האזהרות.
    בוא נראה את לסרי לא מתקפל מול לחצי החרדים. עכשיו נראה מאיזה חומר קורץ הראיס שלנו. האם מפלסטלינה ויתכופף ולא יעמוד בסיכון שהחרדים יפנו לו עורף או מפלדת אל חלד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.