הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ראש העיר בחניכת מצפה יוחאי: ״מסירות נפש פשוטו כמשמעו״- חדשות אשדוד היום

״יוחאי שלנו חסר להוריו, לאחיו, לחבריו״- אחותו של יוחאי אלקיים ז״ל בטקס מלא רגש ועצב לחניכת תצפית על שם יוחאי אלקיים ז״ל


היום (שלישי) 17:00 נחנכה התצפית על שם מאמן הכושר יוחאי אלקיים ז"ל במוביל של חוף המצודה, בנוכחות בני משפחתו ובמעמד ראש העיריה ד"ר יחיאל לסרי.

עצוב מאוד היה הערב בחוף המצודה. האווירה החגיגית של חניכת התצפית המרהיבה אל מול חוף המצודה לא הצליחה לטשטש את הכאב העצום הכרוך בסיפור מותו הטראגי של יוחאי אלקיים ז״ל.

יוחאי אלקיים ז"ל, בן 28 במותו, טבע בתאריך 19.8.2018 לאחר שהציל ממוות נערה שנכנסה למים והחלה לטבוע. יחד עם אדם נוסף שנכנס עמו, הצליחו השניים להציל את הנערה אך יוחאי נקלע למצוקה וטבע בעצמו.

אלקיים הוא בן הזקונים מבן שבעה אחים ואחיות, שימש כמאבטח בנמל אשדוד ומאמן כושר ידוע ומוכר בעיר. בעברו שימש כלוחם כדוכיפת ואהב מאוד את הים, כך שהמקום שנבחר מסמל אותו ואת אהבתו הגדולה.

יוחאי אלקיים זל עשה קידוש השם כאשר הציל את אותה הנערה. בייד עם ההורים היקרים של יוחאי, יוסף וחנה, האחים, החברים.
נכחו:
ראש העיר, סגנו שמעון כצנלסון, מנהל אגף ניקוז מירון יעקובוב.

חלק מנאומו של ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי:

״לפני 4 שנים הגיעו יוחאי וחברו לבלות בחוף המצודה. הם מבחינים בצעירה שטובעת ומעניין אותם רק להציל אותה. יוחאי נכנס ובאחת, עתידו נגוז ברגע ומשאיר לו מורשת של גבורה שאנחנו רוצים שכל אחד שמגיע מהמבקרים הרבים יידע על הגבורה הזו של יוחאי, הערכיות, הנתינה, הצלה של אשה שלא הכיר ובכך למסור את נפשו במשמעות הפשוטה של מסירות נפש. אנחנו דואגים שהנוער שלנו יכיר את מעשה הגבורה של יוחאי, באמצעות תכנית ייחודית שמופעלת בבתי הספר. התלמידים נחשפים לאישיותו של יוחאי, שמירה על חיי אדם והקרבה למען האחר. המורשת של יוחאי שמורה בעיר, בא היה ובחוף הים וכך זה יימשך. אנחנו מודעים לתחושת הכאב הגדולה שלא תחלוף אבל המקום הזה יהיה נחמה פורתא וכוח להמשיך הלאה ולזכור איזה בן יקר וגיבור היה לכם, לעיר ולמדינה. יהי זכרו ברוך״.

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

תגובה אחת

  1. לסרי הבית !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.