הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ראש הממשלה על 'לוחמת'-תערוכת מורשתה של לוחמת מג"ב הדס מלכא הי"ד: "ההשראה שעוררה בסובביה משתקפת בכל פריט בתצוגה"

תערוכת 'לוחמת', המנציחה את זכרה של הדס מלכא הי"ד, הינה תערוכה ניידת אשר עוברת מעיר לעיר ובקהילות היהודיות בעולם.

רס"ר הדס מלכ"א ז"ל נרצחה בידי מחבל בערב שבת לפני כשנה, בשער שכם, בירושלים, בזמן שהייתה במשמרת ונלחמה במחבל במטרה לעצור אותו ולמנוע ממנו לפגוע באחרים.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו כיבד את משפחת מלכא וכתב בעבורם ברכה לרגל פתיחת התערוכה (פירוט מלא בהמשך):

"התערוכה הניידת – 'לוחמת' – מציגה את מסלול חייה של הדס ז"ל, דברים שכתבה וזיכרונות של מכריה. ההשראה שעוררה בסובביה משתקפת בכל פריט בתצוגה. אנו בטוחים שיהיה בכך כדי להשפיע על רבים לתרום כמוה לחיזוק עמנו ומדינתנו".

התערוכה תגיע לאשדוד, עיר הולדתה של הדס ותתמקם במרכז "כיוונים" בתאריך: 11/6/18 בשעה 12:00. הטקס ייערך במעמד: השר לביטחון הפנים חה"כ גלעד ארדן; ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומכובדים נוספים.

הציבור הרחב מוזמן להגיע ולכבד את זכרה של הלוחמת הצעירה הדס מלכא, אשר נרצחה בידי מחבל בשער שכם, ירושלים, בערב שבת.

במכתב, אשר הוציאו הוריה של הדס – דוד וגאולה – הם כתבו, כי "הרעיון לתערוכה 'לוחמת' התגבש אצלנו לאחר שנחשפנו לדברים שהדס כתבה, ביטאה וצילמה במהלך תקופת שירותה הצבאי… לאורך כל תהליך גיבוש התערוכה, הקו שהנחה אותנו, אנחנו, ההורים וכן אוצרות התערוכה , ענבל מרילי ושרון ישראל, היה להביא את הסיפור דרך עיניה וקולה של הדס. נצמדנו בצורה קנאית וחד משמעית להצגת הסיפור ממקור ראשון – בראש ובראשונה מתוך מחויבות להדס וכן משום שדבריה של הדס דיברו בעד עצמם וביטאו אמינות ואובייקטיביות".

לקרוא את המכתב, אשר כתבו הוריה של הדס ז"ל, יעלה בכל אדם תחושת מחנק ועצב גדול, נוכח תעצומות הנפש אשר הגדילו והובילו את ההורים לכדי יצירת תערוכה לזכר בתם.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, כתב להוריה ולמשפחתה של הדס ברכה לרגל פתיחת התערוכה 'לוחמת' לזכרה של רס"ר הדס מלכא ז"ל. קשה היה לקרוא את המילים מבלי לדמוע ולהצטרף לחיבוק הגדול שהעניק ראש הממשלה למשפחה. המכתב במלואו:

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.