הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ראיון מעורר השראה עם הסופרת והמשוררת שירן גבאי-דמרי

פגשנו את שירן גבאי דמרי על שפת הים בחוף יא' לריאיון לרגל יציאת הפרויקט החדש שלה וזכינו להכיר אישה מרתקת.

שירן גבאי דמרי היא עורכת דין, סופרת ומשוררת, נשואה למשה דמרי, שלמד במקיף ג' באשדוד וגדל בה.

מילדותה, עוד בבית הספר היסודי, כתבה סיפורים קצרים ומאות שירים, כולם למגירה, כשחלק מהשירים אפילו הולחנו על ידה. בתקופת התיכון המשיכה ליצור, למדה תיאטרון, תקשורת וקולנוע, כתבה תסריטים והצטלמה לסרטי סטודנטים.

שירן חלמה להפוך את היצירה למרכז חייה ולגעת בכל תחום יצירה אפשרי.

בזמן שירותה הצבאי אפילו עמדה להוציא לאור ספר שירים שכתבה, אלא שברגע האחרון החליטה לגנוז אותו.

במהלך שנות העשרים שלה המשיכה לכתוב, אבל החליטה להתמקד בלימודי משפטים ובפיתוח הקרירה שלה כעורכת דין בתחום האזרחי – מסחרי.

שירן, איפה התחיל השינוי?

אחרי שהבת הבכורה שלי נולדה משהו השתנה. הייתי מדקלמת לה כל מיני שורות מאולתרות בחרוזים מעל העריסה, מתארת לה איך השמיים הולכים לישון או למה גם לשמש אין תמיד מצב רוח לצאת החוצה.

 

פתאום החלומות משני עשורי חייה הראשונים פגשו בפרץ ענק של השראה. השורות שדקלמה הפכו לשירים שאליהם הצטרפו עוד ועוד שירים, כולם נוגעים בעולמם היפהפה והתמים של הילדים.

שירן החליטה שהפעם היא לא משאירה את החלומות במגירה ויוצאת לאור. הפעם היא מתקדמת להגשמת היעד והוא להוציא לאור ספר ילדים: "בצלים ירוקים לרובי".

 

איך התקדם תהליך הוצאת הספר, מבחינתך?

״התחלתי לחפש מאייר ל"בצלים ירוקים לרובי", מישהו שיידע לדייק את השירים שלי למציאות ויזואלית. חברתי לכוכב ביבי, אמן צעיר ומוכשר שהסגנון הייחודי שלו פשוט נגע בי ונראה היה שמתאים לשירים שלי באופן מושלם. במשך חצי שנה עבדנו יחד, החלפנו טיוטות ורעיונות, עד שהושלמו שישה עשר איורים קסומים לשירים.

 

איך המשפחה מקבלת את הדרך שאתם עוברים ביחד אל עבר הגשמת החלום שלך?

הם מדהימים, תומכים מכל הכיוונים, גאים, מזכירים לי בכל פעם מחדש שמה שאני רוצה הוא אפשרי. ויש את משה (*בעלה)  שבלעדיו כנראה הייתי ממשיכה לחלום ולא עושה עם זה משהו. הוא יצר לי מרווח נשימה אדיר לעשות כל מה שאני רוצה, היה שותף מלא לכל התהליך ומאמין בי בלי סייגים. לא צריך יותר מזה.

 

 תחזרי אתנו ביחד לרגע אחד, שבו הייאוש גבר על כל השראת הכתיבה?

זה יכול להיות משפט הכי קטן שמישהו זורק לך, כמו ״את יודעת, שוק הספרים ממש קשה עכשיו״. משפט כזה הוא כמו סיכה שמתקרבת לבלון.

 

מה בכל זאת חיזק אותך ונתן לך השראה להתקדם הלאה?

עברתי תהליך מאוד עמוק של התפתחות אישית בשנה וחצי האחרונות. למדתי שאני הכי טוב כשאני מנסה, נותנת סיכוי לדברים. גם אם לא מצליח לי, לפחות לעשות משהו ולא לספר לעצמי כמה אני רוצה וסתם לשבת על הגדר. זה מפחיד מאוד אבל פחד כבר לא ממש מרתיע אותי. אז בכל פעם שהפחידו אותי, הזכרתי לעצמי כמה כיף לי כשאני עושה מה שאני אוהבת.

 

במהלך השנה הזו והעבודה על ספר הילדים קרה לשירן משהו מדהים. העבודה על הספר עוררה בה עוד ועוד השראה והיא התחילה לכתוב רומן למבוגרים. הרומן, סיפור משפחתי נוגע ללב שמתרחש במהלך שנותיה הראשונות של המדינה, הושלם ובימים אלה שירן עובדת על שכתובים אחרונים שלו.

בזמן הזה שירן לא הפסיקה לעבוד על ספר שירי הילדים. בעזרת אנשי מקצוע מוכשרים הספר עבר עריכה ספרותית ולשונית, עיצוב גרפי והכנה לדפוס.

בימים אלה שירן השיקה קמפיין Headstart למימון ההוצאה לאור של "בצלים ירוקים לרובי". תוך ימים ספורים בלבד הקמפיין גייס 40% מסכום היעד והוא נמצא בשיאו.

במסגרת הקמפיין שירן מציעה תשורות מקסימות למי שיבחר לתמוך בהוצאה לאור של הספר, אחת היפות שבהן היא "שעת סיפור" מיוחדת שבמסגרתה שירן תגיע להקריא את הספר בגן ילדים ואפילו תיתן לכל ילד ספר במתנה.

מסתמן, ש"בצלים ירוקים לרובי" עומד להפוך לאחד הספרים המעניינים והחשובים שנראו על מדפי ספרי הילדים בשנים האחרונות.

אתם יכולים להיות חלק מפאר היצירה הזאת דרך הלינק הזה –

http://bit.ly/2kTFxik

"בצלים ירוקים לרובי" יוצא לאור!

לחיצה קטנה ואתם שותפים ליצירה מרגשת

headstart.co.il

 

 

אולי תתעניין ב...

אימה ברובע ו׳: לקח נערה בת 14 לביתו ואנס אותה

זוועה ברובע ו׳: בן 40 חשוד שלקח נערה בת 14 ואנס אותה בביתו ברובע ו׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.