הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

קרע בש״ס: רבני משפחת אבוחצירא החרימו את ביקורו של הרב אריה דרעי

חילוקי הדעות בין מ״מ ראש העיר אבי אמסלם לבין בתי רבני אבוחצירא הגיעו עד כדי קרע והחרמה של ביקורו החשוב של הרב אריה דרעי בעיר. האם כדור השלג שהחל להתגלגל יביא להדחתו של אמסלם מראשות התנועה ומינויו של אחר תחתיו? זאת בצל החשיפה שנעשתה אמש ב״אשדוד היום״ לפיה לחצים מופעלים על אריה דרעי למנות את עו״ד משה מור יוסף לראשות ש״ס בעיר

הביקור של הרב אריה דרעי אתמול בעיר אשדוד הציף מחלוקות, פילוגים ושסעים של שנים לאוויר העולם. חילוקי הדעות והפילוגים הפעם בש״ס חצו את גבול הטעם הטוב וכאן ב״אשדוד היום״, נסב את תשומת לבם של הקוראים היקרים, למה שאירע אתמול מאחורי הקלעים של הביקור.

היכן האבוחצירות?

שושלת של רבנים חשובה מאין כמוה מתגוררת כאן בעיר אשדוד. כוחם של הרבנים לבית משפחת אבוחצירא ידוע וגלוי לכל. הרבנים לבית משפחת אבוחצירא מקובלים על כולם וכוחם הפוליטי גדול ורב.

קשה היה שלא להבחין בכך, ששלושת הרבנים לבית משפחת אבוחצירה נעדרו מהביקור של הרב אריה דרעי בעיר.

רבי יקותיאל אבוחצירא, רבי רפאל אבוחצירא ורבי מאיר אבוחצירא- שלושתם נעדרו מהביקור. כמובן, שאין מקריות בעולם ולכן יצאנו לבדוק מדוע נעדרו הרבנים של משפחת אבוחצירא מסדר היום של הביקור החשוב?

למערכת ״אשדוד היום״ נודע, כי רבי יקותיאל אבוחצירא ביקש לבטל את הביקור שהיה אמור להתקיים אצלו בשל טענות על יחס לקוי שמקבל נציגו במועצת העיר, חבר המועצה הרב חיים אמסילי. רבי יקותיאל אבוחצירא, כך לפי המידע שהתקבל, מצפה מדרעי למנות את נציגו חיים אמסילי להוביל את הרשימה של ש״ס באשדוד. לא בכדי ובאופן די מפתיע, זכינו לראות את רבי אמסילי נוכח וקיים בישיבה שהייתה אמורה להיות בשש עיניים בין ד״ר יחיאל לסרי, הרב אריה דרעי ומ״מ ראש העיר אבי אמסלם. אמסילי הגיע אף הוא לפגישה והרי הוא לא הוזמן אליה מראש. למביני העניין נגיד, שהאדם האחרון אולי, שאמסלם היה רוצה איתו בפגישה החשובה זה את אותו הרב אמסילי. אמסילי, לא נעים להגיד, נכפה על אמסלם על אף שהוא מוביל את הסיעה, ועמד כ״עצם בגרון״ בישיבה שהייתה אמורה להיות אינטימית ולסמן את הדרך להמשך הן בבחירות הארציות והן באלה המוניציפליות. הגעתו של אמסילי לפגישה והפיכתה ברגע לישיבה בשמונה עיניים, לא הגיעה בחלל ריק אלא על רקע ביטול הפגישה בין הרב יקותיאל אבוחצירא והרב אריה דרעי. נדגיש, כי הרב דרעי שואב את כוחו הפוליטי הארצי והמקומי מאותם שלושה רבנים חזקים מאוד המתגוררים בעיר אשדוד ומובילים קהילה עצומה של מכרים ומוקירים. הביקור של אריה דרעי בעיר מגיע לאחר חמש שנים שבמהלכן לא סייר בעיר ולא ערך ביקור מקצועי. כל מי שעיניו בראשו יודע, שהמקום הראשון שדרעי היה רוצה וצריך להגיע זה דווקא אל רבני משפחת אבוחצירא. במקום זה, לוח הזמנים שתוכנן לא כלל אותם והדבר לא יעבור בשתיקה, כפי שאנחנו מכירים את המעורבים בדבר.

אם ננתח את התמונה שלפנינו, שמגיעה מלשכת ראש העיר בביקור של דרעי אתמול, נוכל לראות את חיים אמסילי יושב בנינוחות מיירבית, כזו השמורה רק לאחד, שרב גדול כמו יקותיאל אבוחצירא עומד מאחוריו. לעומתו, אמסלם יושב קפוץ ומאוד לא נינוח. אם ננתח את החזות של ד״ר יחיאל לסרי על פי הפריים הזה של התמונה נוכל לשער, כי גם ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי חש אי נוחות בסיטואציה שנוצרה בלשכתו אם כי אין צער גדול על פניו בראייתו את ש״ס מתפוררת לנגד עיניו. צריך להבין שמפלגת ש״ס, מבחינת המצביעים למנדטים במועצה, מהווה מתחרה מול לסרי, על פי תפיסתו. הרב אריה דרעי מקפיד לשבת לצדו של ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי, ייתכן, במטרה לא להתפס כתומך של צד אמסלם או צד אמסילי. דרעי בוחר להסתכל על הסיטואציה מכיוונו ובקרוב אנחנו נגלה את החלטותיו אשר תשפענה ביתר שאת בעיר אשדוד.

רבי רפאל אבוחצירא אף הוא החליט לבטל את הביקור שהיה מתוכנן לדרעי אצלו. הרקע לביטול הוא, ככל הנראה, כי היה ניסיון להזיז את שעת הביקור, מה שלא היה לרוחם של עוזריו של הרב ולכן הם החליטו לבטל את הביקור. זאת בתוספת ליחס לא מכבד שהם טוענים שהם זוכים לו מלשכתו של מ״מ ראש העיר אבי אמסלם.

רבי מאיר אבוחצירא הוא כוח עולה אולי הכי גדול ומשמעותי בעיר. לא קיימת כמעט חנוכת בית או ברית מילה או חתונה, שרבי מאיר לא מופיע בה. רבי מאיר נוהג לשהות גם בבית החולים אסותא בעיר ולברך את החולים, ללוות את המשפחות ולתת ייעוץ ועזרה בעת הצורך. הכוח הפוליטי של רבי מאיר הוא עצום וכל מפלגה שמכבדת את עצמה בעיר, תתחנן למעט תמיכה או מילה טובה ממנו. בוודאי ש״ס שכוחה מושתת על תמיכת הרבנים. ההשפעה של רבי מאיר על הציבור החרדי, המסורתי והחילוני בעיר הוא גדול מאוד ולא מוגזם יהיה להגיד, שמדובר באחד הרבנים הבולטים והמשפיעים ביותר בעיר, אולי אפילו במקום הראשון מכולם. אומנם לרבי מאיר אין תפקיד רשמי בעיר, הוא לא ״רב עיר״ בתואר ולא נערוך כאן תחרות פומבית מי יותר מקובל אבל מה שכן אפשר להגיד ומבלי לפגוע בכבודו של איש, רבי מאיר הוא ״רב העיר״ בפועל של העיר אשדוד. רבי מאיר שאותו אנחנו רגילים לראות כמעט בכל טקס ומקום, בלט מאוד בהיעדרו מהביקור של דרעי. יש בכך אמירה מאוד לא פשוטה בעיקר כלפי כל ההתנהלות של מפלגת ש״ס בעיר. ככל הידוע למערכת, בחצרו של רבי מאיר אבוחצירא מנסים לשדר ״עסקים כרגיל״ תוך כדי ניסיון לטעוןף כי הרב כלל לא היה בעיר. עם זאת נזכיר, כי ההיערכות לביקור של דרעי נעשתה כבר לפני שבועות רבים, מבעוד מועד וכולם ידעו וציפו יפה מאוד לביקור החשוב הזה.

אם כך, אי הגעתם של שלושת רבני אבוחצירא לביקור של דרעי מציב כאן אמירה מאוד קשה ובעייתית הן לאריה דרעי שעומד בפני מערכת בחירות ארציות לא פשוטה בכלל והן בפניו של יו״ר ש״ס העיר מ״מ ראש העיר אבי אמסלם. לאמסלם יש כשרון עצום ובלתי רגיל בהצלחה להביא את בוחרי ש״ס לקלפיות. הוא הצליח להוכיח את עצמו בארבע מערכות בחירות ארציות וגם בזו החמישית, אין ספק שיצליח לספק את הסחורה הפוליטית. אמסלם הוא הראשון אי פעם שהצליח להביא באשדוד הישג אדיר של 6 מנדטים. ההצלחות הפוליטיות של אמסלם יעמדו לצדו לעד ואיש לא ייקח אותן ממנו. עם זאת ואולי גם כחומר למחשבה, להסתדר במרחב הפוליטי בוודאי בעיר אשדוד, דורש תעצומות נפש שיש רק למעטים. הזירה הפוליטית המקומית היא קשה ומסובכת מאוד וכפוליטיקאי, רצוי מאוד לשמור על יחסים של שלום עם כמה שיותר אנשים. לעיתים, פוליטיקאים שמביאים 2 מנדטים זוכים ליותר תפקידים וסמכויות מאשר אלה שהביאו שישה ועד כמה שזה מצער ולא הוגן, עדיין זו המציאות.

נמשיך לעקוב.

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

5 תגובות

 1. תמי נתחרפנה , איזה שטויות , איזה שטויות….,,

  תמי התחרפנה !

 2. שוב תגובות של מגיבים מטעם שמפחדים להזדהות בשמם… מה ככ מפחיד?

 3. שוב אנשים שמחפשים וכו'
  את רק מביכה את חיים אמסילי
  אם הוא לא היה בא אז הוא לא הוזמן ….ואם הוא כן הוזמן אז זה בכוח וכו'.
  בחייאת אבי הזמין אותו ודי
  הכול תיאוריית שלך

 4. לתמי אברהמי רוצה שהזדהה ? בבקשה , גלי תמורת כמה שקלים גבי כנפו קנה אותך ?

  יאללה נראה אותך גיברה גדולה

 5. ברברים חוליגנים

  חבורה של פרימיטיביים , אנאלפביתים, בראשות יעני הדוקטור.
  אסופה עלובה של עסקנים כרוניים שמתחננים, בחיפוי של לסרי, והכל ב״ה נישוק מזוזות , והכל בבסיסיו השם וגיחות היהדות.
  משפחת אבו חצירא עם היסטוריה של עבריינים ומורשעים. עוד סחבקים של ראש העיר המפוקפק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.