הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

פרקליטות מחוז דרום הגישה בקשה לדחות על הסף את בקשת התביעה הייצוגית בנושא פרויקט התחבורה "RE-WAY"

פרקליטות מחוז דרום (אזרחי) הגישה בשם משרד התחבורה לבימ"ש המחוזי לעניינים מנהליים בבאר שבע בקשה לסילוק על הסף של הבקשה לאישור תובענה ייצוגית, שהוגשה כנגד עיריית אשדוד, גורמים שונים בעירייה וכנגד משרד התחבורה בגין "פרויקט הגל הירוק" שהינו פרויקט פיתוח תחבורה ציבורית בעיר אשדוד בעלות של כ-290 מיליון ₪. הטיעון המרכזי לבקשת הדחייה: ניסוח לא הולם של הבקשה.

רקע – ביום 02/02/2017 הגישו המבקשים את התובענה שבכותרת ובקשה לאשרה כתובענה ייצוגית.

במסגרת התובענה, מבקשים המבקשים שורה של סעדים וביניהם "חדילת" פרויקט "הגל הירוק, "חדילת" גביית תשלומי ארנונה עד לסיום העבודות בפרויקט, השבת סכומים שנגבו על ידי העירייה בגין ארנונה או קנסות חניה וכן פיצוי כספי לכלל חברי הקבוצה (כ- 140,000 איש לטענתם) בסכום של 1,000 ₪ לכל חודש.

מהבקשה למחיקה על הסף של התובענה הייצוגית, שהוגשה באמצעות עו"ד אביחי כהנא מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי) עולה, כי ניסוחה של התובענה כמו הבקשה לאשרה כייצוגית, אינו ראוי בניסוחו (המשיבים מוגדרים כ"המחריבים", תכנית הגל הירוק מוגדרת כ"תכנית הניסוי האפלה", ועוד) אך מעבר לכך התובענה רצופה כשלים משפטיים בסיסיים, בדיני המשפט בכלל ובדיני התובענות הייצוגיות בפרט, ואינה עומדת בתנאים הקבועים בחוק התובענות הציבוריות. עוד נטען כי התביעה מבוססת על עילות שבגינן כלל לא ניתן להגיש תובענה ייצוגית, דורשת סעדים שלא ניתן לקבלם, ולמעשה היא עומדת בסתירה להוראות החוק.

כך למשל, כעולה מהבקשה, לא ניתן לתבוע רשות ציבורית על נזקים כמו אלה הנטענים בתובענה. בנוסף, התובעים אינם עומדים בשלושה מתוך ארבעת התנאים הנדרשים להגשת תובענה ייצוגית.

עוד עולה כי משרד התחבורה, שהינו אחד הנתבעים, הוא רק הגוף המממן ולא הגוף המבצע בפרויקט המדובר, ובהתאם לחוק התובענות הייצוגיות לא ניתן לתבוע (ייצוגית) רשות ממשלתית בעילה של הפעלה או אי הפעלה של סמכויות פיקוח.

לאור זאת ולאור כל המפורט בהרחבה בבקשה מבוקש מבית המשפט להורות על מחיקת הבקשה לאישור התובענה הייצוגית על הסף.

אולי תתעניין ב...

המטח האחרון: נפילה בשטח פתוח באשדוד

״עלות השחר״, היום השלישי- אזעקה בשעה 15:20 ברחבי העיר, יירוטים באוויר על ידי סוללת כיפת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.