הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

עו״ד אריאלה אפריאט מדברת על הכל בריאיון חושפני ובלעדי

עו״ד אריאלה אפריאט מתראיינת לראשונה ב״אשדוד היום״ ועונה על כל השאלות: כיצד עברה את תקופת ההחלמה הקשה, כאשר בן זוגה, חה״כ לשעבר יורם מרציאנו, נאלץ לעבור ניתוח בחו״ל?, מדוע לא המשיכה להיות חלק ממפלגת ״הלביאות״? (״שרון מרק לא רצתה לתמוך בד״ר יחיאל לסרי לראשות העיר ולי זה היה חשוב״), על הילדות המאתגרת בצל התאונה, שבה נהרג אביה: ״חור ענק בלב״, על יחסיה עם רעייתו של ד״ר לסרי, הגב׳ עירית אלכסנברג-לסרי, על יכולת המנהיגות שלה מגיל צעיר ועל המיזם שלה, שמעורר עניין בכל רחבי הארץ: ״מרכז חיים חדשים- דרך חכמה להתגרש״ . ריאיון מרתק עם עו״ד אריאלה אפריאט

לעו״ד אריאלה אפריאט (49) יש שלושה ילדים: בכורתה בת 27 נשואה עם שתי ילדות, רון בן 26 מתגורר בארה״ב ועמית הקטנה בת 20, חיילת משוחררת. על בנה שמתגורר בארצות הברית היא אומרת: ״ אושרו של בני והצלחתו גוברת על געגועיי והאינטרסים הפרטיים שלי ושל כל אמא. אנחנו נפגשים שלוש פעמים בשנה״.

הריאיון עם עו״ד אריאלה אפריאט מתחיל כאשר לא קיימת בינינו שום היכרות מוקדמת ועל כן, מסקרן לשאול ולדעת על הילדות שלה. לזכותה של עו״ד אפריאט נציין, שכל השאלות שלנו נענו על ידה במלוא הכנות והפתיחות. תכונה נדירה בימינו.

אביה, אהרון אפריאט ז״ל, מוותיקי העיר אשדוד, נהרג בתאונת דרכים כשאריאלה הייתה בת 6.5. אביה היה מנהל מדור תכנון בנמל אשדוד ושופט כדורגל וכמובן מוכר מאוד בעיר. במשפחתה באותה העת, היו חמישה אחים ואמה הייתה בהיריון עם אחותה הקטנה, בזמן שהאבא הלך לעולמו. ״נשארנו מלוכדים בחסותה ובזכותה של אמא״, אומרת אפריאט והקושי לדבר על העבר ניכר בעיניה, שהופכות להיות לחות ככל שמעמיקים את השייח.
״אבא היה בן 39 כשנהרג בתאונה ואמא בת 38. אמא מעולם לא נישאה בשנית וכל כולה עסוקה בגידול וחינוך הילדים והיום היא קוטפת את הפירות. יש לי 6 אחיינים מהנדסים, 2 דוקטורנטים״.
חלק מפירותיה המשובחים של משפחת אפריאט מוכרים לכל אם דרך עו״ד אפריאט, המצליחה בתחומה בעיר ואם דרך האח אלי אפריאט, עובד במחלקת רישוי עסקים בעיריית אשדוד וילדיו.

טרגדיה משפחתית

תאונת דרכים קשה אירעה בשנת 1977, בצומת לב אשדוד, שבוודאי וותיקי העיר מתקשים לשכוח. כתוצאה מכך, אביה ואחיו נהרגו במקום. ברכב היו האח אלי אפריאט (עובד עירייה) שנפצע קשה והנכד של הדוד, שהיה בן 3 ונפצע קשה.
התאונה אירעה ביום שישי, וביום ראשון בנו של הדוד שלה היה אמור להתחתן, כך שהטרגדיה המשפחתית הפכה להיות גדולה הרבה יותר גם בשביל מי שלא הכיר באופן ישיר את המשפחה. באשדוד הקטנה של אותם הזמנים, ההיכרות הייתה קרובה ועמוקה בין האנשים ועל כן, המקרה הכה בתדהמה את כל תושבי העיר ואת המשפחה בפרט.
התאונה אירעה שבועיים בלבד לפני שאריאלה עלתה לכיתה א׳.
״היה לי חור ענק בלב במשך שנים של התחושה הקשה הזו, שאבא יצא ואמר לי: אני חוזר תכף והוא לא חזר יותר״. במהלך הריאיון והתעניינות מצדי, אריאלה מתארת קשר קרוב מאוד עם אביה ז״ל.

כיצד השפיע עלייך המוות של אבא, בעודך ילדה בת 6.5?

״המוות של אבא השפיע עליי, בכך שראיתי אמא חזקה בבית על אף הקושי ומשם, לדעתי, שאבתי את כל הכוח להיות שורדת ולביאה חזקה. לכיתה א׳ הלכתי לבד, כי אבא נפטר רק שבועיים לפני כן וכל המעטפת המקצועית-רגשית, כפי שאנו מכירים אותה היום, לא הייתה בזמנו. לא הייתה מודעות בכלל״.

החל מהמוות של אבא, היו לך 4 נקודות ציון משמעותיות בתור ילדה צעירה

״אבא נהרג ב-12/8/77. ב1/9 נכנסתי לכתה א׳ וחודשיים לאחר מכן עברנו דירה: משבר שלישי (מוות של אבא, כתה א׳, עוברים דירה לאזור אחר בעיר). מרגע מעבר הדירה, הייתי נוסעת באוטובוס לבית הספר עד שהעבירו אותי לבית ספר קרוב לבית. בינואר העבירו אותי לבית ספר חדש, הילדים כבר היו מגובשים ביחד. בנוסף לזה, באפריל נולדה אחותי התינוקת ואני כבר לא הקטנה ולא כל היחס אליי, מה שבטח הוסיף לי להתמודדות. לא היתה תמיכה נפשית על המקרים הקשים האלה וזה מה שגרם לי להיות שורדת בנשמה. גם בגן הייתי דומיננטית. זוכרת את התחרויות באירועים שמי שהיה רוקד מקבל שמפניה? אני תמיד קיבלתי״, מיטיבה אפריאט לתאר.

עו״ד אריאלה אפריאט

ספרי לי על היום הראשון שלך כילדה בכיתה א׳ בבית ספר חדש?

״המורה הציגה אותי בפני תלמידי הכיתה וזהו. מאותו היום, אני הופכת להיות המלכה הבלתי מעורערת של הכתה, תלמידה מצטיינת, התקבלתי ל״בויאר״ בירושלים (בית ספר למחוננים) ולא למדתי שם בסוף״.

״הפכתי להיות שורדת״, ממשיכה אפריאט.

״אף אחד לא שאל אותי אם יש לי שיעורים או מבחנים. בכיתה א׳ היה חדר אוכל וצריך היה לשלם כסף. רק מי ששילם יכול היה להכנס ולאכול שם. אמא היתה שבר כלי בגלל המוות של אבא, אף אחד לא שילם. הילדים היו נכנסים לאכול ועבורי איש לא שילם, כי המשפחה התרסקה נפשית אז אני נכנסתי למנהל של בית הספר, כילדה בכיתה א׳, ואמרתי לו: ״אני הבת של אהרון אפריאט ז״ל ואני רוצה לאכול עם כל הילדים״. כמובן שהמנהל נתן הוראה באופן מיידי לאפשר לי להכנס עם כולם. סגרתי לעצמי את הפינה לבד בכיתה א׳״.

אריאלה משתפת אותנו בסצנה קורעת לב שלה מכיתה א׳, שאפשר רק לדמיין עד כמה היא הייתה קשה לה ולכל הנוכחים בה

״בכיתה א׳ שרתי ״בשנה הבאה נשב על המרפסת…״ כל ההורים והמורים הכירו, כמובן, את המקרה שלי ובכו בלי סוף. זה מובנה אצלי באישיות לקום ולשיר ולהיות שמחה. המקרה שלי, בדרך כלל, מרסק לקרשים מכה אחרי מכה כילדה בהפרשים קטנים או שזה מעצים אותך ובמקרה שלי, בתת מודע, מינף אותי למעלה״.

כאשר סיימה ללמוד אפריאט בבית הספר היסודי, הוצע לה ללמוד בבית הספר ״בויאר״, פנימייה בירושלים ולבסוף היא לא למדה שם. למה בסופו של דבר לא למדת ב״בויאר״, שיוקרתו ידועה לכל עד היום?

״אמא שלי שאלה: איך אני אסע בכל יום לירושלים? עד שהסבירו לה שזו פנימיה ושאני אצטרך לישון שם מדי יום. הקונוטציה של הפנימייה מיד עלתה בפיה של אמא והיא אמרה: ״נראה לך? למה אין לנו מה לאכול בבית?״ אז למדתי באשדוד והייתי המחזור הראשון של מקיף ה׳ ויש בו הרבה בוגרים מוצלחים: של רופאים, עורכי דין, אנשי צבא ואנשי עסקים״.

התגייסת לצה״ל לאחר התיכון?

״במשך שנתיים הדרכתי בצבא, הייתי מדריכת התגוננות בחיל האוויר ושירתי בעובדה (ליד אילת)״.

נישאת לבעלך הראשון כשהיית צעירה, בסך הכל

״התחתנתי חצי שנה אחרי השחרור מהצבא. למדתי יחסי ציבור ושיווק. אמא שלי היתה תופרת ואני הייתי מעצבת את הבגדים. לימים, למדתי עיצוב אופנה. תמיד עיצבתי את הבגדים שלי ושל הסובבים אותי וחברותיי. יש לנו שלושה ילדים והתגרשנו״.

מה גרם לך ללמוד משפטים ולעסוק בעריכת דין?

״מאז שהייתי קטנה, היו אומרים לי שאני אהיה עורכת דין. כל הזמן הלכתי ליד זה ולא ממש הסתדר לי ללמוד. לימים, החלטתי, שהגיע הזמן ותודות לדחיפה שקיבלתי מיורם (ה.מ: מרציאנו, בן זוגה), שאני זוקפת לזכותו ותודות לעידוד ממנו אמרתי, שהגיע הזמן ואז נרשמתי ללימודי משפטים בקרית אונו. הלימודים היו כיפיים ולא הרגשתי שזו מעמסה משום שאני למדנית בנשמתי.
ההתמחות שלי היא בדיני משפחה ומקרקעין. אני בעלת משרד ברובע ד׳. הדגש שלנו הוא גירושים בשלום ובהסכמה. אף על פי שהחזות שלי היא של אשה חזקה ולוחמנית ודווקא בגלל זה, אני מאמינה שמלחמה צריכה להיות מוצא אחרון ולא פתרון ראשון, בטח כשיש ילדים וכמובן אף פעם לא על חשבונם״.

את בקשר טוב עם רעייתו של ראש העיר, הגב׳ עירית אלכסנברג-לסרי. איך הקשר ביניכם התחיל?

״הייתי בדרכי להרצאה שהוזמנתי להעביר בחוף אשקלון ועירית לסרי, שהיא חברה שלי, התקשרה אליי ושאלה אם מתחשק לי לשתות קפה. הייתי בדרכי להרצאה והצעתי לה להצטרף אליי וכך היה. היא החליטה להצטרף אליי. עירית ישבה בקהל והקשיבה להרצאה. לאחר מכן, ד״ר יחיאל לסרי, ראש העיר, התקשר ושאל איך הצלחתי להפתיע אותה״.

ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי ורעייתו עירית אלכנסברג-לסרי: ״חברה טובה שלי״

על בן זוגה, חה״כ לשעבר יורם מרציאנו: ״אדם עם לב ענק״

חה״כ לשעבר יורם מרציאנו הוא בן זוגה של אפריאט והפרגון ביניהם גדול מאוד .
״אדם עם לב ענק״, מתארת אפריאט את מרציאנו. ״יורם הוא האח הקטן מבין אחיו ולפני כחודש, הוא ישב שבעה על אמו. זרם האנשים שהגיעו לנחמו בביתו בלוד היא עצומה. אנשים מכל המפלגות והקשת הפוליטית. יורם הוא אדם צבעוני ואהוב. הגיעו לנחם אותו ראשי ערים, ראשי מועצות, אנשי עסקים ואנשים מהיישוב. יורם היה מופתע, שאנשים הגיעו ממרחקים והם ריגשו אותו מאוד. אדם אהוב על הבריות״.

לפני כחודשיים, יורם מרציאנו, עבר ניתוח לטיפול בסרטן הערמונית והסרתה עקב גידול סרטני. הניתוח נערך בניו-יורק על ידי מיטב המנתחים, ד״ר דיוויד סאמדי, אחד הטובים בעולם בתחום.

לא נעים להגיד, אבל אני מכירה לא מעט נשים שהיו מנסות להימלט מהסיטואציה הקשה.. איך החלטת לתמוך ביורם בתקופה לא פשוטה כזו?

״יורם ואני התגרשנו לפני שנתיים והגירושין היו לא נעימים, בלשון המעטה, גם מתוקשרים וצהובים במידת מה. כשיורם ואני חזרנו להיות בקשר לא חזרנו לקשר זוגי אלא לחברות. שם הבנתי, שיש משהו לא תקין בבריאות של יורם. התעקשתי על זה שהוא יילך להיבדק ועצם ההתעקשות שלי הצילה את חייו. אם לא הייתי מתעקשת, הוא לא היה הולך להיבדק והמצב היה יכול, חלילה, להיות אחר. ההתעקשות שלי הייתה, כי משהו בבטן שלי אמר לי שהוא לא בסדר עד כדי כך שאיימתי עליו ואמרתי: ״אם אתה לא הולך להיבדק, אל תתקשר אליי״.

מה גיליתם בבדיקות?

״הרופא אמר, שאם יורם היה ממתין 4-5 חודשים ללא בדיקה וטיפול, המצב היה חמור. מאותו הרגע של גילוי המחלה כבר הנחתי בצד את העבר וכל מה שהיה ולנגד עיניי עמדה הרבה זכות, הוקרת תודה על כל הטוב שהוא נתן לי ועשה בשבילי והבנתי שרק אני יכולה להיות שם בעבורו. אף אחד אחד לא.
כל הסידורים והמיילים מול ארה״ב, כולל השכרת דירה במנהטן משום שהיינו שם חודש- הכל אני עשיתי. אזרתי את כל כוחותיי הנפשיים והפיזיים והלכתי לעזור ליורם להחלים בצורה הטובה ביותר. סגרתי את המשרד לחודש ימים. הניתוח היה לא פשוט אבל, ברוך השם, עבר בהצלחה. ההחלמה הייתה קשה אבל כשאתה בא ממקום נקי לעשות דברים באהבה, אתה מקבל כוחות שגם אתה לא ידעת שיש בך. בהסתכלות לאחור, אני אומרת שלא היה לי קשה,הכל זרם לי, הכל היה קל, כי הייתי צריכה להיות שם. יורם חזר בריא ושלם לארץ, חזר לעצמו ולשמחתי הוא לא יצטרך לעבור הקרנות אלא רק מעקב רפואי והשלב הקשה מאחורינו״.

הגעתם לארצות הברית, שם נערך הניתוח בארץ זרה, ומה היה שם?

״יורם עבר ניתוח של 4 שעות והחלמה של חודש ימים. החלמה קשה ומפרכת. 10 ימים ראשונים קשים מאוד ולאט לאט הוא החל להחלים. יורם מעריך מאוד את מה שעיתי ואת הנוכחות שלי לצדו משום שאנחנו גרושים לאחר גירושין לא פשוטים ואני הייתי לצדו ברגעים הקשים. לתחושתי, אם לא הייתי שם לא היה אף אחד״.

חה״כ לשעבר יורם מרציאנו, בן זוגה של אפריאט: ״אדם עם לב ענק״ (תמונה מעמוד הפייסבוק של מרציאנו)

את נהנית במקצוע שלך, כעורכת דין מצליחה באשדוד?

״אני עוסקת בתחום המשפחה וזה משיק למה שקורה בחיי היומיום שלי והעיסוק המקצועי שלי.
אני רואה סכסוכים משפחתיים באור אחר: זה לא חייב להיות מלחמה אפשר גם בשלום, על אחת כמה וכמה כשיש ילדים. ברגע שיש ילדים, אתם אף פעם לא מתגרשים, זה נישואים קתוליים וזה מה שאנשים לא מבינים. נלחמים בבתי משפט, מרעילים את הילדים, הורסים אחד את השני מוציאים ים אנרגיות, כסף ונזקים לילדים ולעצמם, שלא יחלפו גם עוד שנים. קשה להתחיל בזוגיות חדשה כאשר הגירושין הם קשים ומתישים. קשה מאוד לבנות חיים חדשים על הריסות של חיים קודמים, אז מה המטרה? ייצגתי זוגות, שהתכתשו ביניהם ובשנה האחרונה, לשמחתי, הובלתי זוגות להסכמים שהחליטו לסיים את מערכת היחסים ביניהם בצורה יפה, בפחות זמן ופחות כסף. גירושין מתחילים ולא יודעים איך מסיימים ולכן חשוב להיות ענייניים. זו הסביבה, שאני מביאה הרבה מהניסיון שלי, התגרשתי פעמיים. אני והגרוש הראשון שלי עדיין בקשרים מצויינים. הייתי מספיק חכמה לכל אורך השנים לעולם לא להרעיל את ילדיי על אביהם, לתמוך בקשר של הילדים עם אביהם. היום, כשהילדים גדולים אני רואה שצמצמנו את הנזק לכדי מינימום וזה בכלל לא מורגש. גם הילדים שלי אומרים לי תודה על זה שמעולם לא הרעלתי אותם כנגד אבא. גם אם היו מריבות, זה לא היה ליד הילדים וזה מה שעזר להם להתמודד והיום להקים משפחה וזוגיות טובה משל עצמם, ללא משקעים ומטענים.
אני אומרת לזוגות שמגיעים אליי: ״אם לא ידעתם להיות זוג נשוי, לפחות תדעו להיות זוג גרוש, למען הילדים. אתם לא חיים באותו בית ומה שנותר לכם זה רק לכבד האחד את השניה, למען הילדים וזה מה שישחרר אתכם לבנות זוגיות בפרק ב׳״.
״התובנות האישיות שלי והמקצועיות שלי והלמידה הבלתי פסוקת הן ברמה הפורמלית והן ברמה הפרקטית, מלמדת אותי והובילה אותי היום להקים את המיזם שלי, שכולם התעניינו בו מאוד״.

עו״ד אפריאט הקימה לאחרונה מרכז שנקרא: ״מרכז חיים חדשים- דרך חכמה להתגרש״ . שתפי אותנו, בבקשה, במיזם שלך

״מדובר במרכז אשר ייתן מענה טיפולי הוליסטי (כולל) , כלכלי ומשפטי לכל המגיעים אליו, לזוגות שמתגרשים. היתרון העצום במרכז הוא, שנכנסים לתהליך ומסיימים אותו בפרק זמן קצר,פחות כואב, יותר יעיל, משתלם יותר ומותיר קרקע פוריה, שממנה אפשר לבנות חיים חדשים כל אחד לחוד וביחד כזוג גרוש למען הילדים. זה קונספט, שכתבתי עליו מאמרים וחשבתי עליו רבות. התהליך אמור לקחת בסביבות 3-4 חודשים ואז העלויות נמוכות יותר. מדובר במרכז, שייתן מעטפת של יועצים מקצועיים בכל התחומים שמשיקים למשפחה בין אם המשפחה מתפרקת או לחילופין, גם אם באמצע התהליך החליטו בניהזוג להשאר ביחד. יש מצבים, שתוך כדי התהליך בני הזוג מגיעים להבנה ולחשיבה מחודשת ואז ניתן מענה גם להמשך חיים משותפים תחת הסכם, שנותן סוג של מטרית ביטחון לתהליך הזה. אני מאמינה בזה מאוד וזה מוכיח את עצמו״.

בבחירות המוניציפליות האחרונות באשדוד, התחלת את דרכך במפלגת ״הלביאות״ ובתוך זמן קצר החלטת לתפוס מרחק ולא המשכת איתן. מה הסיבה?

״ב״לביאות״ הייתי אמורה להיות מספר 2 של שרון מרק. זה לא סוד, שאני אוהבת את ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, תומכת בראש העיר והיה לי חשוב שנתמוך בלסרי לראשות ושרון מרק לא הסכימה. שרון רצתה לא לתמוך באף אחד וזה היה סלע המחלוקת בינינו. כשראיתי שמרק עומדת על זה לא לתמוך באיש לראשות ולי היתה חשובה התמיכה ביחיאל לראשות אז פרשתי. לימים, היא הפכה להיות סגנית ראש עיר ואני מפרגנת לה״.

את מצטערת על המחיר הפוליטי ששילמת בעבור הערכים שהיו חשובים לך?

״אני אדם של ערכים. אם אני מסכמת עם מישהו שאני איתו אז זה באש ובמים. גם בבחירות ללשכת עורכי הדין, עוד בטרם עו״ד אבי חימי החליט להתמודד, אמרתי שאני איתו.
כשעו״ד אלעד דנוך התמודד ליו״ר המחוז, הוא הגיע אליי ואני לחצתי לו יד ואמרתי לו שאני איתו וכל הניסיונות להזיז אותי לא הועילו.

שנה לפני הבחירות המוניציפליות, הוצע לי להפגש עם שמעון כצנלסון על יד גורם שלישי. אפילו לא שוחחתי איתו בטלפון ולא הסכמתי להפגש, לא דיברתי איתו בטלפון. מאותה הסיבה: החלטתי לתמוך בד״ר יחיאל לסרי וזהו. כשאני נאמנה לבן אדם אני מאמנה עד הסוף. ואז כשרעיון הלביאות החל היה חשוב לי רק בהתניה, שתהיה תמיכה בד״ר יחיאל לסרי לראשות העיר וכשזה לא הוסכם, החלטתי לוותר״.

11 דברים שלא ידעתם על עו״ד אריאלה אפריאט

 1. עו״ד אפריאט איבדה את אביה כשהייתה בת 6.5.
 2. שבועיים לאחר המוות של אביה, עלתה אריאלה לכיתה א׳ והדהימה את ההורים והמורים כאשר שרה בפני כולם את השיר ״בשנה הבאה, נשב על המרפסת״.
 3. אפריאט שירתה בחיל האוויר כמדריכת התגוננות ושירתה בבסיס ״עובדה״ בדרום.
 4. לאפריאט יש שלושה ילדים ושתי נכדות.
 5. אפריאט נמצאת בזוגיות עם חה״כ לשעבר יורם מרציאנו, ממנו התגרשה לפני כשנתיים.
 6. כשהייתה בכיתה א׳, נכנסה למנהל בית הספר, וביקשה ממנו לאשר לה לאכול בחדר האוכל עם כולם על אף שאמה לא שילמה. הוא, כמובן, הסכים.
 7. עו״ד אריאלה אפריאט עוסקת בתחום דיני משפחה ומקרקעין.
 8. אחותה הקטנה של אפריאט נולדה לאחר מות אביה.
 9. אריאלה סירבה להיות במפלגת ״הלביאות״ משום ששרון מרק, סגנית ראש העיר, סירבה להצהיר על תמיכה בראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי.
 10. בימים אלה, עו״ד אריאלה אפריאט עסוקה בהקמת המיזם שלה: ״מרכז חיים חדשים- דרך חכמה להתגרש״.
 11. עו״ד אריאלה אפריאט דוברת את השפה המרוקאית על בורייה, כולל פתגמים עתירי מסר.

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

4 תגובות

 1. כילד שגדל ברובע ג את משפחת אפריאט הכרתי טוב שיחקנו כדורגל בשכונה עם האח פנחס. האבא היה פעיל מאוד ברובע יום אחד אסף אותנו למבצע ניקיון בשכונה ובסוף קיבלנו גלידה שרכש מכספו האישי. עד לרגע זה אני זוכר ורואה את האבא מולי איש טוב ז"ל
  אריאלה זכית באבא מסור איש משפחה שהביא פרנסה בכבוד כן היה שופט כדור רגל ונוכחתי במישקים ששפט נזכור לעד.

 2. אריאלה אישה מדהימה אשת חייל אישה חזקה ומיוחדת
  מושא להערצה לנשים רבות..בהצלחה בפרוייקט החדש אין ספק שהיא תקצור הצלחה …

 3. אריאלה וואוו שנים של הכרות מהעבר
  ומעל עשור שלא נפגשנו
  אני קוראת את הכתבה וכולי גאווה
  אני גאה בך על הדרך שעברת לא פשוטה .. השגייך ראויים להערצה
  יש בך כל כך הרבה אישה אצילה אמיתית נהורה
  אשת חיל כל מי שסביבה זכה
  אני מאחלת לך שתצליחי בפרוייקט החדש ..
  את דוגמה טובה ביותר לכל אישה ..
  גאה בך 💗

 4. יישר כוח אריאלה👏
  בהחלט כתבה מעוררת השראה והערצה.
  עלי והצלחי יקירה 🙌🧿

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.