הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מעל אלף איש בכנס התמיכה של שר הביטחון ליברמן במועמד לראשות העיר – שמעון כצנלסון

אתמול בערב (שלישי), בכנס רב משתתפים, הצהיר שר הביטחון אביגדור ליברמן על תמיכתו הבלתי מעורערת במועמד לראשות העיר שמעון כצנלסון.

"שמעון הוא המנהיג שלנו באשדוד", אמר ליברמן וזכה לתשואות מהקהל הרב שנכח באולמי בלה-וידה.

ההכנות לכנס נמשכו חודשים ארוכים ויש שיאמרו שנים. מעל 1,000 איש התכנסו בצפיפות באולם רחב ידיים והמתינו למוצא פיו של שר הביטחון. האווירה הייתה חגיגית והנוכחים, אשר הוזמנו לשעה 19:00, החלו למלא את האולם כבר בשעה 18:00. בעודו ריק היה נדמה, כי אין סיכוי ממשי למלא את האולם בתומכים. בתוך זמן קצר, החשש הלא מבוסס נעלם כלא היה והפך לתקווה מאוד גדולה לשינוי בעיר.

ראשון עלה לדבר שמעון כצנלסון. עיקר הנאום נסב סביב האיחוד המפתיע בינו ובין אביגדור ליברמן. אחרי שנים של ניתוק, השניים חזרו לשתף פעולה. ניתן לשער, כי האיחוד התרחש למורת רוחו של הנציג הנוכחי במועצת העיר של מפלגת ישראל ביתנו – ולדימיר גרשוב. ואם כבר מזכירים את גרשוב, הרי שזו הייתה שאלת השאלות, עת התכנסו המשתתפים – יגיע או לא יגיע?

בלט בחסרונו – ולדימיר גרשוב – סגן ראש העיר

הלחשושים בקהל העלו את השאלה (ואפילו היו התערבויות) –  האם גרשוב יגיע לכנס, כפי שביקש ממנו שר הביטחון ליברמן? או שמא יישאר נאמן לראש העיר לסרי ולא יגיע?

גרשוב נתן את תשובתו החד משמעית, בכך שלא הגיע לכנס אתמול. מה תהיינה ההשלכות על מעשיו? שכן כחבר מפלגת "ישראל ביתנו" הוא מחויב לפעול בהתאם לרוח המפלגה ובוודאי להגיע לכנס בראשות יו"ר המפלגה ולבקשתו. ככל הנראה, איחוד בין גרשוב לכצנלסון – אנחנו כבר לא נראה אבל השאלה המסקרנת יותר היא – מדוע בחר ליברמן, אשר, כידוע, הוא לא אוהב להפסיד, לתמוך בכצנלסון? בקדנציה הזאת, יש לו את ולדימיר גרשוב, נציג ממפלגתו, אשר מכהן כסגן ראש העיר. מה ליברמן יודע שאנחנו עדיין לא? ומדוע הוא החליט לתמוך בכצנלסון?

דבר אחד בטוח – האיש חכם ובדרך כלל מהמר על הסוס הנכון. כרגע, מבחינתו, הסוס המנצח הוא שמעון כצנלסון. יש לכך משמעות נרחבת ברמה הארצית ובטח ברמה העירונית. לקבל תמיכה פומבית לראשות העיר משר הביטחון היא משהו שכל מועמד חולם עליו. שמעון יכול לסמן וי גדול על המשימה הזאת. אחת מיני רבות שעוד נמצאות בדרכו. האם זה מספיק על מנת להגיע לכיסא ראש העיר? לא. אבל זה בהחלט צעד מרשים בדרך לכיבוש היעד הנכסף.

שרת העליה והקליטה, ח"כ סופה לנדבר

לאחר מכן, עלתה לנאום שרת העליה והקליטה, ח"כ סופה לנדבר. לנדבר הביעה אף היא את תמיכתה בכצנלסון לראשות העיר. היחסים המעורערים, לכאורה, בינה ובין ראש העיר הנוכחי לסרי נסובו בעיקר סביב פרויקט הקמת בית החולים באשדוד. לנדבר הובילה את "חוק בית החולים באשדוד" בעודה חברת כנסת. כולם יודעים, כי אלמלא החוק, בית החולים לא היה קם בעירנו. ממשלות קמו ונפלו והחוק קיים והיה צריך למלא אותו, לפעול על פיו ולהקים בית חולים באשדוד. לנדבר בפירוש דאגה לכך וליוותה את התהליך מהיסוד, כולל גיוס רופאים מחו"ל, אשר עלו ארצה במיוחד כדי למלא את התפקידים הרבים בבית החולים.

לסרי טעה בכך, שלא מיהר לתת לה קרדיט, כפי הנראה, על החוק שהיא דאגה לחוקק ובמספר הזדמנויות אף השמיט, לכאורה במקרה, את שמה מרשימת המוזמנים או רשימת התודות. כאילו במקרה אך לגמרי במופגן יש האומרים, כי ניסה למחוק את התרומה האדירה שלה להקמת בית החולים. האומנם? והרי ידוע, כי "הנמחק נשאר לנצח, המוחק נמוג אל השכחה". משפט יפה שראוי לשנן.

תמיכה משרת העליה והקליטה – יש לכצנלסון וי נוסף בדרך להגשמת היעד – כיסא ראש העיר.

המשימות הבאות שיש לשמעון כצנלסון לבצע בדרך לכיסא ראש העיר

כרגע, המועמד המוביל לראשות העיר מול לסרי הוא שמעון כצנלסון. האיש יודע את העבודה ובבחירות האחרונות השיג קרוב ל-5 מנדטים. זה, כמובן, יותר ממה שלסרי הצליח להביא אי פעם למועצת העיר ובטח בבחירות האחרונות, בהן בקושי השיג 3 מנדטים, לאחר קדנציה כראש עיר. הפעם, צפויים ללסרי קשיים גדולים אף יותר בדרך להשגת כיסאות במועצת העיר. על מנת לשמר את היתרון הזה, יש לפעול בכל חזית במטרה לשמור על המצב בו רק מועמד אחד יתמודד מול לסרי לראשות העיר.

במצב כזה, רבים הסיכויים, כי כצנלסון יצליח להשיג לפחות 40% לראשות העיר ואז, לא מן הנמנע שיהיה סיבוב שני. בדרך כלל, ברגע שבעיר מסוימת מתקיים "סיבוב שני" (בחירות נוספות רק לראשות העיר בסמוך למועד הקיים), מי שמנצח הוא המתמודד מול ראש העיר המכהן, הואיל והדבר מכניס למוטיבציית שיא את הפעילים שרואים ש-"הנה, השינוי במרחק נגיעה", פועלים במרץ רב ומצליחים להוביל לשינוי.

האם זה מה שיקרה בבחירות הקרובות? מוקדם עדיין להכריז. התמיכה הגדולה לה זכה כצנלסון אתמול היא בהחלט קפיצת מדרגה משמעותית שלו מיו"ר האופוזיציה למועמד רלוונטי לראשות העיר.

צעירים – כצנלסון חייב לתת תקווה לצעירים בעיר. השלטון הנוכחי לא דאג למקומות עבודה ראויים, לא דאג לדיור לצעירים ולא נתן תקווה להישאר כאן ותעיד בריחת הצעירים ההמונית מעיר משנה לשנה עוד ועוד.

חיבור קהל נוסף פרט לקהל העולים החדשים – אין ספק שכצנלסון יודע להגיע ללב העולים החדשים בעיר וזה מעולה. על מנת לכבוש את ראשות העיר, יהיה חייב לעשות מאמץ לחבר קהלים מכל גווני האוכלוסייה. אם יצליח להוכיח שהוא "ראש העיר של כולם", ייתנו בו אמון הבוחרים ויצביעו בעבורו.

 

מערכת "אשדוד היום" תמשיך לעקוב ולסקר מקרוב את מערכת הבחירות הנוכחית ובכלל.

הקהל הגדול – מעל אלף איש אתמול באולמי "בלה-וידה"

מנהל מחלקת התשתיות בעיריית אשדוד- מר ארקדי ברובר, אתמול בכנס- 

תמיכה לא רק מעולים חדשים – הקבלן איציק בן חמו

הזוג היפה – ריקי ושאול כהן

ביחד עם שרת העליה והקליטה – מאיה קנזוולי וניקול ללוש

אתנחתא לפני תחילת הכנס – ליברמן עם אינה/מזכ"לית המפלגה, ח"כ סופה לנדבר וח"כ עודד פורר

 

 

 

 

 

 

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.