הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מיזם חינוכי: תלמידי בית ספר ׳אופק׳ עברו סדנה חוייתית על הסביבה הימית

מיזם חינוכי- התנדבותי של הפרוייקט האוסטרלי באשדוד: התלמידים קיבלו סדנה חוויתית על הסביבה הימית שהועברה בהתנדבות על ידי חבר עמותת הפרוייקט האוסטרלי – הצלה ימית ניר רויבסקי

"במסגרת הפלא השמיני", פרוייקט העצמה אישי, הפועל בבית הספר אופק, נפגשו הבוקר ( ו) בחוף באר שבע.
ילדי בית הספר בהובלת המחנכת דנה לייבל, למפגש חוויתי אותו העביר חבר עמותת הפרוייקט האוסטרלי – הצלה ימית ניר רויבסקי.

בתחילת ההדרכה, הסביר להם רויבסקי על הצונאמי, כיצד הוא נוצר וההשלכות אשר יכולות להגרם לישובים המתגוררים בסמיכות לחוף הים, דוגמא לכך ממספר מקרי צונאמי אשר התרחשו בעולם וגרמו לנזקים אדירים .
הנושא השני עליו שוחח רויבסקי עם התלמידים היה כל התנהגות נכונה בחוף הים, כניסה למים, זיהוי בורות והתמודדות נכונה ובטוחה עם זרם סחף.
במהלך ההרצאה, הציג רויבסקי את שיטות ההצלה
ואף הציג בפניהם את גלשני ההצלה ובכלל ציוד ההצלה שבהם נעשה שימוש גם במסגרת הפרוייקט המתקיים בקיץ.
בסיום ההרצאה בנושא, ביקש רויבסקי מהתלמידים לתרגל על יבש את שיטות ההצלה שהציג בפנים. התלמידים מיד קמו התחלקו לזוגות והחלו לבצע תרגולות ונראה היה שהם ממש נהנים ודרך כך גל מבינים את חשיבות ההתנהגות הנכונה בים.

רגע לפני שהילדים עזבו את החוף ביקש מהם רויבסקי הקשבה נוספת ואמר: ״ אנחנו נמצאים בחוף באר שבע ובכניסה ראיתם את הדגלים עם המסר הברור – את האשפה לוקחים איתנו במטרה לשמור על הסביבה הימית .
שימו לב,במרחב החוף אין פחים, מדובר בפיילוט עירוני שעד עכשיו זוכה לתמיכה של התושבים המגיעים לחוף ושומרים על ניקיון החופים , אנחנו כולנו חיביים לדאוג לסביבה נקייה אחרת יהיה לנו צונאמי סביבתי וכולנו ניגעל מכך״, סיכם רויבסקי את המפגש וזכה למחיאות כפיים מצד הילדים אשר הודו לו על מפגש מעשיר, חוויתי ומרתק .

רויבסקי אמר לנו: ״ אנחנו בפרוייקט האוסטרלי שמחים להתנדב ולקחת חלק בפעילות העירונית למען שמירה על הסביבה ובנוסף לימוד התנהגות נכונה בחוף הים אשר מצילה חיים״.

אולי תתעניין ב...

היכן סגן ראש העיר יחיאל וינגרטן? בחוף הים

היכן נמצא סגן ראש העיר הרב יחיאל וינגרטן, בזמן שהיריבות בין חסידי גור לפורשים מגיעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.