הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מחאת בעלי העסקים: ״העירייה לא מכניסה את היד לכיס ועוסקת בשיווק חסר ערך״

עשרות כלי רכב מקושטים בבלונים בצבעי כתום ושחור, הגיעו היום לרחבת העירייה במחאה של בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, שלטענתם לא קיבלו סיוע משמעותי כלשהו לא מהממשלה ולא מהעירייה בעקבות משבר הקורונה

קול מחאה זה נשמע במספר ערים ברחבי הארץ וכמובן גם באשדוד. שיחות שלנו עם אנשי עסקים בעיר מעלות תמונת מצב קשה מאוד. נדגיש, כי אם בעלי העסקים יהיו בקריסה, בוודאי נראה גל פיטורים המוני ולאנשים מסודרים פחות יהפכו להיות נטל על הרווחה ויזדקקו למזון, פשוטו כמשמעו.

מחאת בעלי העסקים היום כללה עשרות רכבים ובעלי עסקים תושבי העיר אשדוד, אשר ביקשו להביע את מחאתם ברחבי העיר ומול בניין העירייה על כך שהם בקריסה ואין מושיע.

אחד מבעלי העסקים בעיר אמר למערכת ״אשדוד היום״: ״חבל שבעיריית אשדוד מתעסקים בשיווק שאין בו עניין לאף אחד במקום לתת חבילת סיוע משמעותית לבעלי העסקים ולא חסרים רעיונות איך אפשר לסייע. כרגע, הם רחוקים מאיתנו מאוד ולא מבינים את הצרכים שלנו. חבל. שלטון שרחוק מהציבור בעת משבר סופו להתחלף ומהר״.

די ליחסי הציבור – הציבור דורש עשייה משמעותית!

עיריית אשדוד קיבלה מדי שנה סכום כסף לא מבוטל מהארנונה ומגוון האגרות ששילמו בעלי העסקים בעיר לעירייה. כעת, אנו רואים, כי מעדיפים להנמיך פרופיל בעירייה ובוודאי לא מכניסים את היד לכיס במטרה לסייע לבעלי העסקים. למעט שלושה חודשי פטור מארנונה אשר הוחלט על ידי משרד הפנים והגיע כהוראה לביצוע לעירייה, העירייה מעצמה לא ביצעה שום מהלך רציני או משמעותי על מנת לסייע לבעלי העסקים בעיר. אומנם הוקם אתר עירוני כלשהו אך גם על זה, נשמעו טענות, כי הממשק לא נוח ולא חדשני וטענה נוספת נשמע ע בנוגע ליחסי הציבור הרציניים שהחליטו להקדיש בעירייה לטובת המהלך, שבשטח חלק מבעלי העסקים טוענים, כי הוא ממש לא עוזר ולא יכול לעזור.

מדוע עיריית אשדוד לא הקימה קרן סיוע לעסקים?

הקמה של קרן סיוע? הנחה באגרות? מחשבה מעבר למה שהורתה הממשלה? כל זה עדיין אל קורה בעיריית אשדוד, על אף היותה עירייה איתנה מאוד מבחינה כלכלית. האם הגיע הזמן להוציא כסף לטובת סיוע לבעלי העסקים שבסופו של דבר הם הכוח הכלכלי והחוסן של העיר?

נכון שיש הטבות שרק באישור משרד הפנים ניתן להעניק לבעלי העסקים או לתושבי העיר, כמו הנחה בארנונה או פטור ונושאים נוספים. עם זאת, עד כה, לא ראינו במערכת ״אשדוד היום״ פניה כלשהי רשמית של עיריית אשדוד לשר הפנים, הרב אריה דרעי, לאשר חבילת הקלות והטבות לבעלי העסקים ולתושבי העיר. לא מן הנמנע, כי בהיותה של עיריית אשדוד עירייה איתנה, בוודאי במשרד הפנים היו נעתרים לבקשה מעין זו אילו רק הייתה מגיעה לשלוח ו של מקבל ההחלטות במשרד הפנים. כאמור, פניה כזו עדיין לא הגיעה למשרד הפנים.

האם לתושבי העיר אשדוד יש זיכרון קצר?

האם בעיריית אשדוד סומכים על הזיכרון הקצר של תושבי העיר אשדוד? האם בעירייה סומכים על כך, שהבחירות לרשות המקומית יתרחשו רק אי שם בשלהי 2023 ועל כן יש עוד זמן רב עד אז? משבר הקורונה, אשר העמיק את הפערים הכלכליים הקיימים בין תושבי העיר, צפוי להיצרב בזיכרון התושבים לזמן רב. הציפייה של התושבים היא להובלה של העירייה במתן הטבות לבעלי העסקים. עד כה, לא ניתן לבשר על חבילה כלשהי.

אולי תתעניין ב...

קווי לילה חוזרים לפעול- הפרטים המלאים

הודעה חשובה לצעירים ולהורים: קווי לילה חוזרים לפעול בחופשת הקיץ משרד התחבורה משיק מחדש את קווי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.