הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מבחן מנהיגות לראש העיר: האם יצליח למנות את נכט לסגנו או לא? סניה חושש למעמדו, החרדים מתחמקים מתשובות

מבחן מנהיגות חשוב הערב לראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי- האם יצליח למנות את חבר המועצה אלי נכט לסגן ראש העיר בשכר או שמא קם הגולם על יוצרו וכצנלסון יכריע את הכף? יו״ר הקואליציה גבי כנפו מעביר מסר ברור: ״הצבעה נגד תהווה הפרה של ההסכם״. קואליציה בהתפוררות

הערב, תתכנס ישיבה מיוחדת של מועצת העיר על מנת לאשר את חבר המועצה אלי נכט לתפקיד סגן ראש העיר בשכר. בהסכמים הקואליציוניים אשר נחתמו על ידי ראש העיר ואלי נכט עוד בתחילת הקדנציה נקבע, כי באמצע הקדנציה, קרי היום, ייכנס נכט לתפקיד הנחשק של סגן רה״ע בשכר. מאז חתימת ההסכם ועד היום חלפו הרב המים בנהר ונראה, כי כצנלסון לא אהב את הרעיון, בלשון המעטה, משום ששניהם, כך על פי תפיסתו, מתמודדים על אותו קהל של עולים חדשים וותיקים.

ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, זיהה את הבעייתיות שעלולה להיות בקואליציה שלו ולכן הגדיל ועשה ושלח מכתב מפורט לכל חברי הקואליציה, לראשונה הקדנציה ובצעד חריג, ושם באופן חד משמעי ציין, כי כולם חייבים להצביע בעד המינוי של נכט הואיל ומדובר במימוש הסכמים קואליציוניים. ד״ר לסרי לא הותיר פתח למתנגדים וכתב מפורשות, כי מי שלא יגיע להצבעה או יצביע נגד, הרי שהוא יראה וז כהפרה של ההסכם על כל המשתמע מכך.

נדגיש, כי לשמעון כצנלסון יש הרבה מה להפסיד אם יצביע נגד או לא יגיע להצבעה, שהרי לא מוגזם יהיה להגיד כי הוא חולש על עיקר העיקרים בעיריית אשדוד החל מראשות ועדת בניין עיר וכלה בחברה לתיירות וחפ״א.

למערכת ״אשדוד היום״ נודע, כי, ככל הנראה, שמעון כצנלסון וחברי סיעתו לא יגיעו הערב לישיבת מועצת העיר, פרט לולדימיר גרשוב שיגיע ויצביע בעד המינוי. עשרת חברי המועצה החרדים אף הם ,ככל הנראה, לא מתכוונים לתת את ידם לכך שנכט יהיה סגן ראש העיר. לצורך ההצבעה נדרש רוב מיוחד, כלומר, לפחות 15 חברי מועצה מחוייבים להצביע בעד מינויו של נכט כדי שזה יהיה סגן ראש העיר בשכר. נכון לעכשיו, במידה וכצנלסון (5) לא יגיע ועשרת חברי המועצה לא יגיעו או יצביעו נגד, הרי שההחלטה למנות את נכט לסגן פשוט לא תעבור והוא לא יכהן בתפקיד.

מדובר באחד ממבחני המנהיגות הרציניים של ד״ר יחיאל לסרי, שנתן מעצמו הרבה מאוד הן לכצנלסון והן לחרדים וברגע האמת נראה, מעניין יהיה לראות כיצד יצביעו.

ממלא מקום ראש העיר, עו״ד גבי כנפו ל״אשדוד היום״, מעביר מסר חד וברור:

״הערב נדרשים חברי הקואליציה לאשרר את אלי נכט כסגן ראש העיר אשדוד. הצבעה שלא עלפי ההסכם הקואליציוני תהווה הפרה של ההסכם על כל המשתמע ממנו.״

להלן כתבה שפורסמה בתחילת השבוע בנושא:

צעד חריג: ראש העיר הוציא הערב מכתב לכל חברי הקואליציה ופירט את ציפיותיו מהם בהצבעה על מינויו של אלי נכט לסגן ראש העיר. הפוך על הפוך או ציפייה אמיתית? מיד נברר

ביום רביעי הקרוב, 16/6/21, תתכנס מועצת העיר אשדוד בראשות ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, לישיבה מיוחדת שמטרתה: הצבעה למינויו של אלי נכט לתפקיד סגן ראש העיר בשכר.

נקדים ונאמר, כי בתחילת הקדנציה, אוקטובר 2018, חתמו ראש העיר וחבר המועצה אלי נכט על הסכם ביניהם ובו התחייב ראש העיר להעניק את תפקיד סגן ראש העיר בשכר לנכט. להסכם, הוסיף ד״ר לסרי את הצורך בהצעה על כך לאישרור (אישור נוסף) במועצת העיר לאחר שכל ההסכמים הקואליציוניים כבר אושרו עקרוניתב מועצה.

ידוע, שסגן ראש העיר שמעון כצנלסון, מעדיף שנכט לא יתמנה לתפקיד הואיל ועל פי תפיסתו, כך נראה, שניהם מתמודדים על אותו קהל בוחרים כאשר לנכט יש את היתרון שהוא צעיר מכצנלסון בעשרות שנים ומביא עמו חדשנות ורעננות לתפקיד.

בצעד חריג הערב, בחר ד״ר לסרי, להוציא מכתב לכל חברי הקואליציה ובו הוא מפציר בהם להניח בצד את המחלוקות ולהצביע כפי שהוא מצפה- בעד המינוי של אלי נכט לתפקיד סגן ראש העיר.

נציין, כי מאז הקמת עיתון ״אשדוד היום״ כבר כ-5 שנים, מעולם ראש העיר לא הוציא מכתב פומבי בסגנון כזה לחברי המועצה וגם בהצבעות שהיו חשובות מאוד והדעות חלוקות – בחר לעשות את המשא ומתן בחדרי חדרים ולא באופן פומבי שכזה ורשמי. סימן מחשיד לאלי נכט? בסופו של דבר, ראש העיר ייבחן במבחן התוצאה.

״ההצבעה הזו איננה עוד הצבעה אלא מדובר בהצבעה מהותית, המעמידה למבחן את ההתחייבויות שלנו לכבד ולקיים התחייבויות והסכמים״, כתב ראש העיר.

״כיבוד הבטחות והסכמים הם מרכיבים מרכזיים באישיות שליו מהות שלי כאיש ציבור,, כתב ראש העיר. מעניין ביותר, שלעניין סעיף מינויו של נכט לתפקיד יו״ר יובלים, הדבר לא יצא אל הפועל וככל הנראה גם לא צפוי לצאת.

עוד מוסיף ראש העיר וכותב: ״כל ניסיון להתחמק מהצבעה על אשרור ההחלטה, ללא קבלת אישורי האישי ייחשב כהפרה של ההסכם הקואליציוני ואני מקווה שלא נגיע לכדי כך״. מעניין למה רומז ראש העיר ולמי. האם מי שייעדר מההצבעה ייאלץ לסיים את תפקידו בקואליציה?

במכתב הזה, יש להניח, כי ראש העיר מכוון בעיקר לשמעון כצנלסון, סגן ראש העיר,אשר מהווה 6 אצבעות במועצת העיר. עוד על הכוונת: עשרת חברי המועצה החרדים אשר אם יחליטו לתמוך בעמדת כצנלסון ולהצביע נגד המינוי של נכט הרי שצעד זה עלול לסמן את תחילת המאבק לקראת הבחירות ב-2023.

נדגיש, כי גם אם כצנלסון (6) וכל החרדים (10) וחברי האופוזיציה (4) יצביעו נגד המינוי הרי שהמינוי לא ייצא אל הפועל טיפול במועצה

האם ראש העיר אכן חפץ בייקרו של נכט? האם ד״ר לסרי מנסה להציג מצג של עבודת שטח מאומצת עבור נכט כאשר הוא לא באמת רוצה אותו כסגן? האם ד״ר לסרי יהיה מוכן ״להקריב״ חבר מועצה זה או אחר רק בשל אישור מינויו של נכט?

להלן המכתב המלא:

אולי תתעניין ב...

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס משטרת ישראל מבקשת סיוע באיתור נעדר העונה לשם …

תגובה אחת

  1. משטר דיקטטורי – כופים על חברי הקואליציה להצביע בעד נכט , חברי הקואליציה הם פיונים קטנים ומסכנים העשויים מפלסטלינה שנתונים למרותו של לסרי הכישלוני ואין להם דיעה עצמאית – תזכרו זאת טוב טוב בבחירות הבאות למי לא להצביע !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.