הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

לסרי מכריז על מקומות עבודה חדשים בשנת 2025; הגולשים: "איפה התכנית הייתה במשך 10 שנים?"|סקירת רשת

היכן יחיאל לסרי נעלם? זו אחת השאלות הנפוצות בבתי הקפה ברחבי העיר, בפיהם של אנשים המעורים בשיח הפוליטי. היתכן שקיבל ייעוץ אסטרטגי להיעלם מהשטח ואולי כך יצליח להישאר על כיסא ראש העיר?

בכל אופן, פוסטים אשר מעלה ראש העיר, זוכים לתגובות מעטות באופן יחסי ומתוכן רבות שליליות. האם ככה צועדים כל הדרך אל הניצחון? יתכן שמערכת הבחירות הזו תצליח להוכיח את מה שהמערכות הקודמות לא הצליחו וזה ניבוי הצלחה או אי הצלחה של מועמד בהתאם לפרגון לו הוא זוכה ברשתות החברתיות. במערכות הבחירות הקודמות, הרשת שיחקה תפקיד משני באופן יחסי, והשטח הכריע באופן חד משמעי.

הרשתות החברתיות, במערכת הבחירות הנוכחית, משחקות תפקיד משמעותי הרבה יותר, שכן רבים חברים, צופים ומגיבים בהן. על פי הרשתות החברתיות, מצבו של ראש העיר לא מזהיר, בלשון המעטה, בעוד חלק מהמועמדים האחרים זוכים לקבל חשיפה חיובית ותגובות רבות.

האם יצליח לסרי לחצות את רף ה-40% תמיכה מול 3 מתמודדים מולו? רבים מסכימים, כי התשובה נעוצה באחוז ההצבעה. אילו אחוז ההצבעה יהיה גבוה, אזי היכולת של ראש העיר להביא 40% תמיכה מתרחקת ממנו.

בבחירות לכנסת, עם יום שבתון מוכרז, מגיעים האשדודים לקלפי במעל 70% הצבעה.

יום שבתון יוכרז לראשונה בבחירות המוניציפאליות הקרובות ויש להניח, כי אחוז ההצבעה יהיה דומה לזה ברמה הארצית, שכן הצבעה לרשות המקומית ולמועצת העיר נתפסת על ידי רבים כחשובה הרבה יותר מהצבעה לכנסת. אילו אחוז ההצבעה יגדל, הדבר יקשה מאוד על השלטון הנוכחי להישאר יציב ויש להניח, כי יאבד את השלטון כבר בסיבוב הראשון או, לכל הפחות, יוביל הדבר לקיומו של סיבוב שני, בו רבים הסיכויים לחולל שינוי ואיחוד של כל המועמדים ביחד לשינוי.

דוגמא אחרונה מהרשת, לפיה לסרי מעלה עמוד הפייסבוק שלו הצהרה על הכנסת 20,000 מקומות תעסוקה לעיר:

על אף, שמדובר בפוסט חיובי, הגולשים זועמים ומשיבים ללסרי:

 

אולי תתעניין ב...

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס משטרת ישראל מבקשת סיוע באיתור נעדר העונה לשם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.