הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כחלון בביקור בבית החולים בעיר: "אני רוצה שבן אדם פעם אחת בחייו יזכה לראות מנהל מחלקה" (סרטון+תמונות)

משה כחלון ביקר היום בבית החולים בעיר וישב לצידו של יו"ר אסותא הפרופסור שוקי שמר. כחלון פנה לנוכחים ואמר: "אני רוצה שבן אדם, שמגיע לבית החולים, פעם אחת לפני מותו יזכה לראות מנהל מחלקה בבית החולים. פעם אחת! אני יודע, שיש אנשים שנפטרים בלי שהם זכו להיפגש אפילו לא פעם אחת עם מנהל מחלקה פשוט כי אין להם כסף. התוספת המשמעותית של 400 מיליון שקלים להמשך בניית בית החולים באשדוד יגרמו לזה שכל הרפואה כאן תהיה הכי טובה שיש. אנשים יגיעו מחוץ לעיר בשביל לקבל כאן שירותים, ברפואה הציבורית". עוד הוסיף כחלון – "אני גאה בהחלטה הזאת של 400 מיליון שקלים שיצאו מהאוצר לבניית בית החולים, כי בסוף זה מגיע כשירות לתושב. אדם קשה יום יגיע לפה והוא לא צריך להיות עשיר. האתגר שלנו כחברה, אמר כחלון, שאדם ללא אמצעים, בלי כסף, יגיע לקבל שירות בבית חולים כזה כמו שהראיתם לי למעלה: נקי, מאפשר, מכבד ולא במסדרון ולא מאחורי ווילון קרוע".

האווירה הייתה טובה, חגיגית ומרגשת וכחלון הוסיף בשאלה לנוכחים: "יש כאן אנשי עסקים? מי שמתכוון להשקיע שישקיע כאן באשדוד! עם בית חולים כזה? השמיים הם הגבול".

חייבים לשמור על צלם אנוש של כל אדם שמגיע לקבל טיפול רפואי בבית חולים ולא משנה שאין לו כסף כי הרפואה כאן פתוחה לכולם, כך המשיך כחלון בדבריו.

ההבטחות של כחלון לפרופסור שמר: "אני אטפל לך במנחת המסוקים, אנחנו נסגור את זה; הנושא של המיון – נראה מה עושים כדי לקדם זאת בראייה איזורית ואם יש צורך – נעזור".

כחלון הודה לפרופסור שמר ואמר שנתן לו זריקת עידוד – המערכת יכולה להיראות אחרת!. לימדתם אותי שאפשר אחרת. כשר האוצר אני יוצא מפה אחרת לעומת מה שנכנסתי. תודה על הביקור, ההזמנה ועל כל מה שאתם עושים לתושבי אשדוד ולכל תושבי הדרום.

בתמונה: השר כחלון ולמידו פרופ' שוקי שמר ומנכ"לית ההקמה של בית החולים – רחל.

אולי תתעניין ב...

הכל בגלל דפיברילטור אחד

ראש העיר, סגן ראש העיר וחבר מועצה יצאו לבניין אחד בעיר של רבע מיליון תושבים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.