הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יש מה לעשות בעיר בערב חג שבועות ובחינם!

פסטיבל תיקון ליל שבועות בחוף הים ט"ו יתקיים השנה בשיתוף "בית הספר לאחדות" ו"עיריית אשדוד"

בליל חג השבועות נהוג לעשות 'תיקון' – להישאר ערים כל הלילה ולעסוק בלימוד תורה, מפני שעל פי המסורת היהודית בני ישראל חטאו כאשר נרדמו בקבלת התורה על הר סיני

מנהג 'התיקון' בליל חג השבועות מקובל כמעט בכל עדות ישראל, ועל שום מה 'תיקון'? משום שעל פי המסורת היהודית, בני ישראל ישנו עד מאוחר בלילה ביום מתן תורה והקב"ה היה צריך להעיר אותם בקולות רעמים ובברקים. על כן, על מנת לתקן את ה"חטא" של בני ישראל, אנו נשארים ערים כל הלילה ועוסקים בלימוד תורה.

פסטיבל תיקון ליל שבועות באשדוד מתקיים מזה 20 שנים בכל ערב חג שבועות ביוזמת צוריה שחר, בעלת "בית הספר לאחדות", אמנית, ומפיקת אירועים מבר- אילן, בעלת כישורים פראפסיכולוגיים בתחום המיסטיקה. השנה, הפסטיבל יתקיים בשיתוף אגף האירועים של עיריית אשדוד.

הפסטיבל יחול ביום שלישי, ערב החג (30.5.17), בחוף הים בט"ו – ליד כיכר עין השמש, החל מהשעה 22:00 בלילה ועד הזריחה. הפסטיבל יחל בשעה מאוחרת על מנת לאפשר לאנשים להתפנות אחרי ארוחת החג ולהגיע אל הים לעשות את התיקון. הכניסה היא חופשית, ללא עלות, וכולם מוזמנים, נשים, גברים, חילוניים ודתיים כאחד. תכני האירוע מגוונים ויועברו בצורה אינטראקטיבית המתאימה לימינו, מסורת יהודית עתיקה ומתחדשת, עשרת הדיברות, מגילת רות, שיר השירים, שירה בציבור, מדיטציה מאת רלי קמחי, אמנית אורחת – חנה גור, מאכלים חלביים ברוח החג ועוד הפתעות. במקום האירוע יוצב אוהל ענק לנוחיות הקהל, וכל משתתף צריך להביא מאכל חלבי ושתייה.

צוריה, מובילה מזה שנים יחד עם בעלה דוד, בעל טור קבוע על פרשת השבוע באתר "אשדוד נט" ובעבר בעיתון "כאן דרום", קבוצות ללימודי יהדות, מיסטיקה ורוחניות בכל ערב א' ראש חודש. עבור צוריה, קיום פסטיבלי תיקון ליל שבועות היא שליחות,  וכך היא מסבירה: "השליחות שלי היא להקנות לציבור בעם ישראל את חשיבות חג השבועות מעבר לסעודת חג טעימה של מאכלי גבינה. עלינו להקדיש יותר הבנה למטרת חג השבועות, שהוא אחד משלושת הרגלים. נצטוויתי לקחת אנשים לים ולהקנות להם תחושה כאילו אנחנו עכשיו בתקופת יציאת מצרים, כדי שירגישו את הנס הגדול, כשהקב"ה חצה את הים לשניים והצילנו בידו הגדולה והחזקה.  נכון שיציאת מצרים קרתה לפני 3000 שנה, אבל על כולנו להבין שבכל שנה אנו צריכים לחוש זאת מחדש, כאילו זה קרה היום, ואז נוכל לקבל את התורה  ולהבין מהו "מתן תורה". אני מודה מקרב לב לעיריית אשדוד על העזרה הרבה והשיתוף באירוע, למנכ"ל עיריית אשדוד, אילן בן עדי, לאריה תורג'מן מנהל אגף החופים, לראש אגף האירועים איריס נפתלי, ולכל העוסקים במלאכה".

אולי תתעניין ב...

הלב נשבר: הלכה לעולמה שחף אפרת פלד

שחף האהובה על כל מי שזכה להכירה הלכה לעולמה היום והיא רק בת 50 שחף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.