הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

חשבון הנפש של הקבלנים, יו"ר הוועדים והאנשים שהציבור אמר שעבר זמנם

הבחירות הסתיימו והתוצאות ברורות לכל ולפחות עד שתוגש עתירה או יוכח אחרת – ד"ר יחיאל לסרי הוא ראש העיר הנבחר של אשדוד

כל פוליטיקאי גם אם הוא מתחיל, יסכים עם האמירה האומרת winner takes all (המנצח לוקח הכל), שכן מספיק קול אחד בשביל להכריז על המנצח ובמקרה הזה המנצח הוא ראש העיר המכהן, ד"ר יחיאל לסרי. נקודה.

עם זאת, הכוח הדל שלו במועצת העיר, בהיותו עם 2 מושבים בלבד מתוך 29, כאשר בקדנציה הקודמת היה עם 3 מושבים מתוך 27 בוודאי גורמים ללא מעט אנשים לעשות חשבון נפש עם עצמם ועם הסביבה שלהם. העובדה, שראש העיר בוודאי יהיה כפוף לחברי מועצה מסיעות אחרות, בוודאי יקנה לו מעמד נמוך מהקדנציה הקודמת והוא יהיה חייב להיות קשוב ולעיתים אף תלוי, באינטרסים של חברי המועצה האחרים. לתושבים לא בטוח שזה לא טוב, שכן נציגי ציבור שנבחרו על ידי הציבור לכהן במועצת העיר, יהיו בעלי השפעה גדולה יותר בשל חולשתו המובנית של ראש העיר בכמות המנדטים הזעומה במועצה.

 

קבלנים

בשונה מהקדנציה הקודמת, הפעם, הייתה תמימות דעים בקרב מרבית הקבלנים בעיר, בטח המשמעותיים שבהם, כי ראש העיר שצריך לכהן קדנציה נוספת הוא יחיאל לסרי. הם תמכו בו תמיכה מוחלטת והבטיחו לו את התמיכה הרחבה שלהם גם מבחינת קולות בקלפי. הקבלנים בעיר, ידועים כבעלי השפעה, מעסיקים תושבים בחברות שבבעלותם וככאלה, היה מצופה מהם להביא כמות נכבדת של קולות. בבחירות הקודמות, אגב, היו לא מעט קבלנים שיצאו נגד ראש העיר המכהן ועדיין הייתה לו הצלחה גדולה יותר הן באחוזים לראשות העיר והן בכמות המושבים במועצה, כפי שפירטנו.

 

יו"רים של  הוועדים בעיר

זכורה לכולנו התמונה של יחיאל לסרי בכנס התמיכה שהוועדים ארגנו בעבורו ממרבית מקומות העבודה בעיר: עירייה, חברות עירוניות, מתנ"סים, נמל אשדוד, אדמה, עורף הנמל ועוד ועוד. אותם יושבי ראש וועד, אשר מאחוריהם אמורים להיות אנשים שמקשיבים לעמדתם הפוליטית, הכריזו על תמיכה בראש העיר ובסיעתו למועצה ובפועל, הוכיחו לכל העיר, שהם אומנם צעקו: 'אחריי', אבל בפועל, לא סחפו אחריהם אנשים.

 

חיים שייב – יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות

האם זה הסימן לכך שההסתדרות הכללית 'פושטת רגל', בעיני חלק מהציבור? כמות התמיכה שקיבל ראש העיר מחיים שייב היא אדירה והייתה בכל מדיה אפשרית: פוסטים בפייסבוק, כנסים, כתבות בעיתונות, ראיונות ברדיו, שיחות עם חברים ומכרים ומה לא. גם פה, אנחנו עדים לדוגמה חיה, של תמיכה שהייתה האמורה להביא עמה סחף אדיר, כאדם בעל השפעה על הרוב המכריע של העבודה המאורגנת בעיר ובפועל, כולנו עדים לתוצאות.

 

ליאון בנלולו, מאיר בן גוזי, איריס נפתלי – עבר זמנם

חבורת הוותיקים של עיריית אשדוד: בנלולו שבעברו היה סגן ראש העיר ויו"ר וועד העובדים של העירייה, בן גוזי – יו"ר וועד עובדי העירייה בעבר ואיריס נפתלי – יו"ר וועד עובדי העירייה בהווה. כל אלה גם יחד, היו אמורים להביא ליחיאל לסרי ולגבי כנפו הצלחה מסחררת, שכן המנגנון נמצא בכף ידם ולא רק של העירייה, אלא גם של הגימלאים. התוצאות הקשות לראש העיר, הגם שהובילו אותו לניצחון מראות, כי ההשפעה של האנשים האלה ככל הנראה, תמה זמנה. עובדי העירייה הקשיבו ללב שלהם ולעיתונות המקומית יותר מאשר למנהיגי העובדים בעבר ובהווה. קומץ האנשים שהצביעו למועצת העיר ליחיאל לסרי מראים, כי ההצלחה להביא 2 מנדטים היא שלו בלבד וכוללת לבד את המעגל הפרטי והמשפחתי שלו. איש מהם לא יוכל לטעון, כי סייע לו ולו במעט להגיע להישג. אולי עובדה זו תסייע לו לנקות את מסדרונות העירייה וחדרי לשכתו גם, מאנשים שהציבור לבדו אמר שעבר זמנם.

 

 

מכאן ואילך, צפויה לראש העיר קדנציה מאתגרת, אך לא יותר מקודמותיה. האופן שבו ייבחר ראש העיר להתנהל יגדיר את כמות ההתנגדות לה יזכה. אילו ישכיל ראש העיר ללמוד מהקדנציה האחרונה, הרי שישקיע בשיווק מקדים לכל פרויקט בעיר, ייפגש עם תושבים, יכיר את השטח ויהיה קיים בו. העצות האלה, יחזירו אותו בחזרה למסלול הטוב של העשייה הציבורית לצד וביחד עם הציבור ולא כהוראה מלמעלה.

 

 

אולי תתעניין ב...

הבחירות להסתדרות ייערכו מחר לראשונה בקלפיות דיגיטליות

הבחירות להסתדרות ייערכו מחר, 24/5/22, לראשונה בקלפיות דיגיטליות, מאילת ועד קריית שמונה. מדובר במערכת הבחירות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.