הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

התַּהֲפוֹךְ אשדוד לשיקאגו? נצ״מ ברק מרדכי, תן תשובות!

ניסיונות החיסול בירי, לכאורה, בתחילת השבוע ברובע המע״ר מעוררים את תושבי הרובע והעיר לזעוק: ״אשדוד לא תהיה עיר פשע״. מפקד מרחב לכיש נצ״מ ברק מרדכי, תן תשובות

לאחרונה, דיווחנו על מספר מקרי ירי בעיר אשדוד אשר רק בנס לא נפגעו מהם חפים מפשע. האם אשדוד הפכה להיות איזור דמדומים מוכת פשע? תושבי העיר נחושים להלחם בתופעה ומקווים, כי משטרת ישראל תפעל במלוא הכוח והעוצמה כנגד פורעי החוק.

בתחילת השבוע, 4/7/21, דיווחנו על ירי חריג ברובע המע״ר בחודש שעבר (יוני 21), דיווחנו על ירי ברובע י״א ונראה, כי עוד היד נטויה, אלא אם כן מערכות האכיפה ייפעלו ביעילות ובמהירות הנדרשת למניעת המקרים ולהתרעה מיירבית של הנוגעים בדבר.

בתחילת השבוע, החריד את תושבי רובע המע״ר צרור ירי בנשק אוטומטי, ככול הנראה, רק כמה מאות מטרים מביתו של ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי. עד לרגע זה, לא ידוע כלפי מי הופנה הירי? ההשערות אשר עולות על הפרק, מדברות על חיסולי חשבונות בין עבריינים. האומנם?

מי היה מאמין, שבשעות הערב, שבהן תושבים עדיין מסתובבים בחוץ, ברובע הצפוף בלב העיר, רובע המע״ר, יגיע אדם ויחליט לירות בנשק חם באחר? סגירת חשבונות בין עבריינים כן או לא? החשוב ביותר, מבחינת תושבי העיר, הוא שלא ייפגעו חפים מפשע, חלילה וחס.

בעיר אשדוד, המרושתת ב-723 מצלמות דרך ״מוקד רואה״, היה מצופה, כי משטרת ישראל עם האמצעים המשוכללים אשר איתם היא פועלת לפי הצהרתה, תצליח לעלות על היורים ולהרתיע אותם או לכל הפחות תעדכן באופן מיידי את הציבור בדבר הירי בלב העיר. בפועל מה קרה? דיווח על הירי עלה לראשונה באתר ״אשדוד 10״ וגם הוא התקבל ממקור עלום ולא על ידי משטרת ישראל. דוברות משטרת ישראל לא מצאה לנכון להוציא על האירוע החריג הודעת דוברות מסודרת ומפורטת אשר אולי תתן מנוח לנפשם של תושבי הרובע המבוהלים. התהפוך אשדוד לשיקאגו?

שוחחנו עם תושב רובע המע״ר המעורב בנעשה ברובע, שאמר: ״לדעתי, בקצב הזה, לא רחוק היום שאשדוד תהפוך ליורשת של נתניה ותהיה עיר מוכת פשע. איפה המשטרה? למה לא מפענחים את ניסונות החיסול בלב שכונות מגורים? למה מסתירים מהציבור מידע?״

התנהלותה של משטרת ישראל בהסתרת המידע, לכאורה, מעלה שאלות קשות בלבם של תושבי העיר, החיים במדינה דמוקרטית כאשר המשטרה היא הגוף שאמור לשמור ולהגן עליהם.

ביקשנו במערכת ״אשדוד היום״ את תגובתו של נצ״מ ברק מרדכי, מפקד מרחב לכיש, לנושא ולהלן תגובתו המלאה:

״משטרת ישראל מנהלת מאבק נחוש ובלתי מתפשר בפשיעה באיזור, באמצעות מגוון יחידות, כוחות ואמצעים משטרתיים. הודות לפעילות זו הוגשו כתבי אישום כנגד חשודים במעורבות באירועים פלילים באזור.
במקביל, פעולת המשטרה באופן יזום והתקפי נגד תופעות פשיעה שונות במישור הסמוי והגלוי במטרה לשמור על שלום הציבור, ביטחונו ורכושו״.

מערכת ״אשדוד היום״ קוראת מכאן לחברי המועצה להעלות את הנושא החשוב הזה לדיון במועצת העיר ולדרוש תשובות ופתרונות בטרם, חלילה וחס, תהפוך העיר במשמרת שלהם לעיר פשע.

בתמונה הראשית: נצ״מ ברק מרדכי, מפקד מרחב לכיש. קרדיט: דוברות משטרת ישראל.

אולי תתעניין ב...

קווי לילה חוזרים לפעול- הפרטים המלאים

הודעה חשובה לצעירים ולהורים: קווי לילה חוזרים לפעול בחופשת הקיץ משרד התחבורה משיק מחדש את קווי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.