הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הפרקליטות הגישה עתירה נגד ההחלטה לשחרר אסיר שסייע לרוצחי הלוחמת הדס מלכא ז"ל

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בב"ש עתירה נגד החלטת ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר לשחרור מוקדם של האסיר האני דארי, תושב ישראל, אשר יחד עם תושב השטחים הסיעו שב"חים שביצעו את הפיגוע בשער שכם בירושלים ביוני אשתקד, שבו נרצחה לוחמת מג"ב הדס מלכא ז"ל.

 

האסיר נדון לתקופת מאסר של 14 חודשים, לאחר שהודה והורשע בביצוע עבירות של גרם מוות ברשלנות של השוטרת הדס מלכא ז"ל והסעת שב"ח בנסיבות מחמירות.

בוועדת השחרורים, אשר התקיימה בכלא קציעות ביום 17.9.18, קיבלה הוועדה את בקשתו של האסיר לקיצור שליש ממאסרו, והורתה על שחרורו המוקדם על תנאי בניגוד לעמדת הפרקליטות.

לטענת הפרקליטות בעתירה נגד ההחלטה, אשר הוגשה באמצעות עו"ד ענבל ברסאנו, שגתה הוועדה בכך שלא ייחסה די משקל לנסיבות החמורות של העבירות נשוא המאסר ולתוצאות מעשיו, והתעלמה מהמסוכנות שיש לייחס לאסיר נוכח מאפייני האישומים בהם הודה והורשע, בשים לב לכך שתכלית החוק הינה הרתעתית ביטחונית ונועדה להגן על גבולות המדינה ואזרחיה.

על פי העתירה, האסיר האני דארי, שהינו תושב עיסאוויה שבמזרח ירושלים, אשר אין זו הפעם הראשונה שהסיע שוהים בלתי חוקיים, שיתף פעולה עם תושב שטחים, תכנן, והסיע באמצעות האוטובוס שברשותו שוהים בלתי חוקיים ובשל כך ניסה להימנע בעורמה ובדרך של מעקף ממושך, מבידוק ביטחוני של נוסעיו. "כל אלו מצביעים על קו מחשבה מגובש וסדור שפוטנציאל הסיכון לביטחון המדינה חד וברור לו. במעשיו, אפשר לתנועת טרור לנצל את היכרותו עם ישראל וגבולותיה ונגישותו למעברים, לשם החדרת מחבלים מסוכנים. לצערנו, במקרה דנן, לא ניתן לומר כי קרה נס. הסיכון התממש והשוטרת הדס מלכא ז"ל נרצחה על ידי מרצחים אשר הגיעו לירושלים בהסעתו של המשיב", נכתב בעתירה.

כעולה מהעתירה, החלטת הוועדה חורגת ממתחם הסבירות מאחר ולא ניתן כאמור משקל ראוי למסוכנות האסיר שהינה בהתאם להלכה הפסוקה שיקול עיקרי בהחלטה בדבר שחרורו המוקדם מן המאסר, אשר משתקפת מטיבען של העבירות שביצע, היעדר תוכנית שיקום וטיפול המתייחסת ונותנת מענה למסוכנות, וכן לחוות הדעת מטעם שירות הביטחון הכללי המתנגדת לשחרורו, זאת בין היתר על רקע המצב הביטחוני ומעורבות השוהים הבלתי חוקיים בפעולות טרור נגד אזרחי מדינת ישראל, ועוד.

עוד עולה מהעתירה, כי עמדת משפחתה של הדס מלכה ז"ל, אשר הוצגה בהתאם לחוק זכויות נפגעי עבירה, והיא מבטאת בכאב רב את השלכות מעשי האסיר והתחושות הקשות שחווים בני המשפחה מידי יום מאז נרצחה בתם, מהווה אף היא שיקול ממשי נגד השחרור המוקדם.

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.