הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הנהלת הנמל מגיבה על הקנס הכספי שהוטל בעקבות אי התקנת אמצעים למניעת זיהום אוויר

נמל אשדוד לא התקין אמצעים למניעת זיהום אוויר וישלם קנס כספי. הנהלת הנמל בתגובה: ״נכבד את העיצום הכספי ונמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה לטובת מימוש מדיניות נמל ירוק״

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי בסך כ-1.5 מיליון שקל על חברת נמל אשדוד, בגין אי-התקנה של אמצעים למניעת זיהום אוויר כנדרש.

להלן התגובה של הנהלת נמל אשדוד:

״האירוע המדובר חל לפני כשלוש שנים ומאז חברת נמל אשדוד עשתה כברת דרך משמעותית, בתחום הקיימות ואיכות הסביבה.חברת נמל אשדוד מקדמת מדיניות ארוכת טווח של הפיכת הנמל למאופס אנרגטית, משקיעה משאבים רבים בנושא ורואה בו חשיבות מכרעת. נמל אשדוד, מכל נמלי ישראל, הצטייד בציוד פריקה חדשני הטוב מסוגו בעולם השומר על הסביבה הימית כמו מדלים, משפכים ירוקים ומסוע, בהיקף של כ 200 מיליון שקל.
אנו נכבד את העיצום הכספי ונמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה לטובת מימוש מדיניות נמל ירוק״.

לאחר שנמצא, כי לא הותקנו האמצעים הדרושים לשמירה על האוויר ועל בריאות הציבור כאמור,  הטיל המשרד עיצום כספי בסך 1,497,920 מיליון שקל על חברת נמל אשדוד. מחוז דרום במשרד להגנת הסביבה מבצע מעקב שוטף אחר עמידת הנמל בדרישות המופיעות בהוראות – שמטרתן מניעה וצמצום זיהום האוויר, במטרה להגן על בריאות הציבור והתושבים.

ראש אגף איכות אוויר ושינויי אקלים במשרד להגנת הסביבה, ד"ר צור גלין: "להוראות שנותן המשרד לחברות ולמפעלים יש חשיבות רבה לשמירה על בריאות הציבור והסביבה. לא נאפשר לחברות ולמפעלים לנהוג ברשלנות ולהפר את ההוראות או לא לעמוד בדרישות הסביבתיות. המשרד ימשיך לפקח על הקיום והעמידה בהוראות לפי חוק, כדי לשמור על האוויר של כולנו"

המשרד להגנת הסביבה הטיל על חברת נמל אשדוד עיצום כספי בסך 1,497,920 מיליון שקל, בגין הפרות של הוראות שניתנו לחברה על-ידי המשרד לשם מניעה וצמצום של זיהום האוויר ממקור פליטה לפי חוק אוויר נקי.

העיצום הכספי הוטל על חברת נמל אשדוד בגין מספר הפרות של ההוראות, הכוללות אי התקנה של אמצעים שנועדו למנוע את זיהום האוויר במועדים שנקבעו לכך – אי התקנה של מדלים לפריקה רציפה של מטעני צובר (גרעינים, גופרית ופטקוק) ואי התקנה של מסוע (אמצעי שינוע) ואחסון ביניים מתאים עבור מטעני צובר (גרעינים, גופרית ופטקוק).

חברת נמל אשדוד מחזיקה בהוראות לעניין מקור פליטה, המתעדכנות מעת לעת על ידי המשרד להגנת הסביבה. בישיבות וסיורים שנערכו בנמל נמצא, כי קיים עיכוב בבנייה ובהצטיידות באמצעים הכרחיים למניעת פליטות לאוויר, וכי אלו לא יותקנו בהתאם לקבוע בהוראות עד לתאריך שנקבע. לאור זאת, שלח מחוז דרום של המשרד מכתב התראה לחברה ודרש עמידתה בהוראות.

תגובתה של הנהלת נמל אשדוד:

״האירוע המדובר חל לפני כשלוש שנים ומאז חברת נמל אשדוד עשתה כברת דרך משמעותית, בתחום הקיימות ואיכות הסביבה.חברת נמל אשדוד מקדמת מדיניות ארוכת טווח של הפיכת הנמל למאופס אנרגטית, משקיעה משאבים רבים בנושא ורואה בו חשיבות מכרעת.נמל אשדוד, מכל נמלי ישראל, הצטייד בציוד פריקה חדשני הטוב מסוגו בעולם השומר על הסביבה הימית כמו מדלים, משפכים ירוקים ומסוע, בהיקף של כ 200 מיליון שקל.
אנו נכבד את העיצום הכספי ונמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה לטובת מימוש מדיניות נמל ירוק״.

קרדיט צילום : מני בן הרוש

אולי תתעניין ב...

שיתוף פעולה בין תזמורת האופרה לנגני העתיד תלמידי ״אקדמא״

נגני העתיד של המוסיקה הקלאסית באשדוד מנגנים: מירי מסיקה, אמיר דדון וגליקריה.שיתוף הפעולה בין תזמורת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.