הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הנאום הממלכתי והמרגש של ד"ר יחיאל לסרי מול נאום התּוֹכָחָה של גבי כנפו|רשמים מישיבת כינון המועצה

אתמול בערב (שני) הייתה ישיבת מועצה חגיגית ביותר, בה כוננה מועצת העיר ה-11 של העיר אשדוד בראשות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. ד"ר לסרי הרשים וריגש בנאומו הממלכתי ; כנפו, מאידך, בחר בנאום תּוֹכָחָה רווי מתחים וכעסים, משום מה. בחירה לא ברורה של ממלא מקום ראש העיר והאיש, שלזכותו אומרים, כי הקים את הקואליציה הרחבה

 

נאום התוכחה של גבי כנפו – לחלק מהנוכחים, כלל לא הייתה ברורה בחירת המילים והמסרים של עו"ד גבי כנפו, עת עלה לנאום מול חברי המועצה והקהל. יכול היה להיות זה נאום מלא מסרים חיוביים, של חיבור ואחווה, איחוד ותקווה. במקום זה, בחר כנפו לשאת דברי תּוֹכָחָה קשים ויש שיגידו, אף צורמים לאוזן וללב. צריך להגיד, כי הפניה הישירה של גבי כנפו לאלי נכט מעל הבמה והאמירה: "אנחנו נחנוך אותך" צרמה לחלק מהיושבים בקהל, שכן העובדה שנכט נכנס לקואליציה, האם פירושה וויתור על כל עקרונותיו של האיש הכי יצירתי במועצת העיר?

גבי כנפו – הנאום בחלקו: ״אלי נכט צריך הדרכה. תגיע להבא עם טקסט כתוב. השמיצו את ראש העיר על מקום מגוריו וגם היום ממשיכים מי שלא מוכנים לקבל את תוצאות הבחירות. ראיתי את ראש העיר מתפקד עם חכמה ותבונה להוביל את אשדוד לעיר מאוחדת, להיות בשורה הראשונה של ישראל. ככלות הכל ובסופו של יום, כי כולנו רוצים להסתכל קדימה, הוכח שתושבי אשדוד חכמים יותר מכולם. מי שבאו בגישה חיובית והציגו תכניות לתושבי העיר הצליחו להשיג הישגים משמעותיים. מפלגות שחרטו על דגלם אחווה וחיוביות הצליחו. אני קורא לחברי האופוזיציה – רק בעשיה אפשר לנצח. בתום הקדנציה, צריך להציג הישגים לציבור. הסכם הגג יביא אלפי דירות לצעירים, פיתוח התעסוקה והמסחר בעיר אלה עשייה. המסר שלי: אל תהיו טרולים ודי להטרלות. זה מה שטוב לאשדוד ולתושביה וזה מה שטוב עבורכם. שתהיה לנו קדנציה מוצלחת ואשדוד תמשיך להוביל ולהיות בשורה הראשונה של ישראל״.

נאום ההתפרקות של ד"ר יחיאל לסרי: במהלך הנאום הממלכתי שנשא ראש העיר , אשר התארך לכדי 45 דקות, הרגיש ד"ר לסרי מספיק בנוח, ושיתף גם בדברים שבלב, אשר גרמו לו לבכות ממש ולכל היושבים בקהל להתרגש. ניכר היה, כי ד"ר לסרי דיבר בכנות, מתוך הלב והרי מנהיג אמתי לא צריך יותר מזה. כנות היא תכונה שלא ניתן לרכוש ובקלות ניתן לראות אותה, כשהיא קיימת. אתמול, הכנות אפפה את ד"ר לסרי ויכולנו, בתור קהל הצופה מהצד, להבין את מה שעובר עליו, רק על ידי ניתוח שפת גופו ותנועות פניו. ד"ר לסרי ניצל את הבמה האוהדת, כאשר מולו קהל גדול מאוהדיו, וביקש להסביר את העשייה הנרחבת לה הוא אחראי בעשור האחרון. מכאן, דיבר על האכזבה האישית הגדולה מכך, שיהודה פרנקל, חברו האישי, לא נכנס אף הוא למועצת העיר. בקהל, ישב יהודה פרנקל בצמוד לאינג' צבי צילקר והיה נראה מאוכזב אף הוא מהמעמד. נראה היה על פניו של פרנקל, כי הוא די מאוכזב מהסכמתו לעבור למקום השלישי ברשימה ומכך שהעניק לכנפו את כרטיס הכניסה למועצת העיר. או שאולי לא הייתה לו כלל ברירה, לפרנקל, ולכן, התחושות, סביר להניח במצבים מעין אלו, קשות הן. ד"ר לסרי האריך 45 דקות בנאום שלם והיה נראה, כאילו חזר לילדות לא רק בסיפורי העבר, שהכניסו את כל הקהל לאווירה של שנות ה-50 וה-60 במעברות אשדוד, אלא גם ,כפי הנראה,ברצון להגיד לכולם: "אני טוב, אז למה קיבלתי רק 41%? ולמה רק 2 מנדטים?", ממש כפי שילד עומד בפני הוריו או מוריו ולא מבין מה לא בסדר בו? ולמה גוערים בו?

ד״ר יחיאל לסרי/יו"ר אשדוד בתנופה: ״ברכות לחברי המועצה על הזכות לייצג את תושבי העיר. תודה לכל חברי המועצה היוצאים אחד אחד, (כולל צחי אבו),הפרידה מיהודה פרנקל באופן אישי עצובה מאוד, אחת האכזבות המשמעותיות בשבילי בקריירה הציבורית. פרנקל עבד בהתנדבות מלאה לטובת תושבי העיר, בשירות התושבים, תרם תרומה כבירה שהתושבים לא יודעים אבל אנחנו, אנשי הציבור, יודעים על פריצת הדרך בחינוך, בתעסוקה, בתחבורה החכמה. אני מתנחם שיהודה ימשיך לעזור לנו. תודה לח״כ סופה לנדבר. כולכם יושבים כאן ביחד באולם, התנגחתם בבחירות אבל עכשיו כולם ביחד זו דמוקרטיה במיטבה אז תודה לכולכם. השותפות הנדירה ביני ובין גבריאל כנפו כבר 20 שנה. הזכיר את אריה דרעי, על התמיכה שהעניק לו הוא היה היחיד והראשון ובלעדי התמיכה שלו ספק אם הייתי עומד כאן היום. התרומה של דרעי לאשדוד היא יוצאת דופן. כשר הפנים הקים דרעי וועדת גבולות שצירפה את נמל אשדוד החדש לגבולות העיר כבר עכשיו וזו משמעות כלכלית אדירה לעירייה והציבור גמל לו גם בלי לדעת ב6 מנדטים לסיעת ש״ס שזה הכי הרבה שהיה להם אי פעם בעיר. תודה אחרונה לבני המשפחה רעייתו עירית, הילדים, החתן והנכדים – אני מתנצל בפניכם על עוגמת הנפש שנה לא קלה בכלל שעברתם איתי ביחד אתם שותפים לדרך באהבה אינסופית. תודה לאמי היקרה שנמצאת כאן – הברכות שלך מתגשמות . תודה לאחיות של מרים (רעייתו המנוחה ז״ל). תקופת הבחירות מאחורינו, תושבי אשדוד נתנו בנו אמון וזכות לשרת אותם בחמש השנים הבאות, אחריות גדולה בצדה, ח״י חברי מועצה חדשים ונתפלל שבעזרת השם נצליח לשרת את כולם נאמנה, כפי שעשינו בעבר, היום ועם ראייה לעתיד. יהיו בינינו חילוקי דעות אבל נילחם בכבוד הדדי תוך כיבוד כללי הנימוס, התרבות והדמוקרטיה. המכנה המשותף הרחב ביותר שלנו זה המתכון לחיים משותפים זה סוד הצלחתה של העיר אשדוד. האחריות מוטלת על כל 29 חברי המועצה. בכוחנו לעצב ולהכתיב את רוח העיר. מחובתנו, לקבוע שאשדוד תמשיך להיות הראשונה בישראל".

לאחר מכן, הכריז לסרי על הקמתה של קרית התרבות על שם צבי צילקר ובכך, הביא לכדי מעשה את דבריו והצליח לקרב אליו ציבור נוסף.

אולי תתעניין ב...

הבחירות להסתדרות ייערכו מחר לראשונה בקלפיות דיגיטליות

הבחירות להסתדרות ייערכו מחר, 24/5/22, לראשונה בקלפיות דיגיטליות, מאילת ועד קריית שמונה. מדובר במערכת הבחירות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.