הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

המלך הוא עירום

כחודשיים לפני בחירות, אנו עדים לכמות כספים אדירה שנשפכת על הקמפיין של ראש העיר, כאשר יבוא היום ונקבל לידינו את הדו"חות הכספיים המפורטים נגלה את הכמות הגדולה של הכסף, במידה והדוחות אכן ישקפו את מה שקורה בפועל.

 

היחס בין כמות הכסף שנשפכת לכמות התושבים, שכפי הנראה תומכים בפועל, נראית תמוהה ומעוררת שאלות. האם יתכן, כי היחס חורג מהנורמה המקובלת בדרך כלל? זאת נדע רק עם פרסום הדו"חות הכספיים ותוצאות הבחירות.

כמות אדירה של שלטי פרסום בכל פינה וכמעט בכל אתר בעיר, מוציאה, בעיני רבים,  את חולשתו של ראש העיר החוצה. לצד מלחמות שלטים, המתאימות לאנשים חלשים בלבד, אנחנו רואים השקעה אדירה של ראש העיר בפרסום עצמי אם בדפי פייסבוק ממומנים היטב ואם בשלטים נטועים היטב בקרקע, כאלה איכותיים עם מוטות מברזל הכי עבים שיש מבין כל המועמדים, כן? שלא תחשבו לרגע שראש העיר מזלזל בכם, הציבור, הוא אכן השקיע בשלטים של עצמו בכל רחבי העיר.

הכיפה על ראשו של ראש העיר

ראש העיר היטיב להצטלם בפוזה מחמיאה, אשר תחשוף את עורו הטוב מחד; ואת הכיפה למי שיודע שהיא קיימת – יראה אותה גם עכשיו, ומי שלא בטוח שתלויה היא על ראשו – אולי יפספס אותה ויחשוב שלא קיימת כלל. האין זו גאווה לחבוש כיפה על הראש? אם כך, מדוע לצלם תמונה, שהכיפה על הראש מטושטשת בה עד לא קיימת? האם חושב ראש העיר שהכיפה על ראשו מסבה לו נזק פוליטי? אם כך, אין לציבור צורך באדם שמתהדר בכיפה על ראשו רק אם היא טובה לו מההיבט הפוליטי. העם מחפש כנות ויושרה וכדאי לתת לו את הדברים האלה, ויפה שעה אחת קודם.

דוגמה לשלט בחירות של ראש העיר| הייתה כיפה?

לסרי טוב לקבלנים

ראש העיר לא הסתפק בתליית שלטים 'במקומות המותרים',אלא הראה לנו, תושבי העיר הפשוטים, כי הוא מחובר היטב בדיוק היכן שצריך. באופן הזה, זוכים אנו לראות שלטים תלויים בבנייני יוקרה לא מאוכלסים. מה המסר של ראש העיר לציבור? האם מנפנף הוא בקשריו עם הקבלנים המובילים בעיר? אומנם קיים הסיכוי, כי תושבים שרכשו את הבתים המיועדים, הביעו הסכמתם לתליית שלט על ביתם העתידי, אם כי גם אם נכון הדבר, נראה הוא דחוק ויותר מסמן לנו חץ על רצון הקבלן הבונה ולא מעבר.

התנהלות זו עשויה להצביע על שלטון אשר יציבותו איננה אלא על כרעי התרנגולת. שכן, ראש עיר טוב אשר מכהן במשך 10 שנים בעיר עצומה כמו אשדוד, אמור להיות מסוגל בקלות יתרה לתלות שלטים בבתים של תושבים המתגוררים בביתם ולא כאלה שלא מאוכלסים או סתם פזורים ברחובות העיר ללא כל שום אמירה.

דוגמאות מהשטח לתליית שלטים/ צילום באדיבות המצלם:

הצהרות ריקות מתוכן?

לצד פמליות הולכות ומצטמקות, עד למינימום, שלא חשבנו שיגיע אליו, אנחנו רואים את ראש העיר יוצא בהצהרות הנראות תמוהות למדי וזוכות לביקורות נוקבות מצד הציבור, למשל בדבר משרות היי-טק לעיר. במשך 10 שנים לא הגיע אף לא מפעל משמעותי העוסק בהיי-טק לעיר, ולא רק זה- כאשר הגיעו וחיזרו בעלי מפעלים, מצאו לנכון בעיריית אשדוד לנופף בדגל הארנונה הגבוהה ולא, חלילה, לתת הטבות או לנסות לשכנע גוף זה או אחר להגיע לאשדוד ולהפריח את שממת אי-התעסוקה בתחום זה. לפתע, כחלק מקמפיין בחירות מתוזמן, מוצא לנכון ראש העיר להבטיח הבטחות בדבר 20,000 משרות היי-טק בעוד 7 שנים (רזות או שמנות? אנחנו מבולבלים) . נדמה, כי צמד המילים "היי-טק" הפכו לאפנתיות בקומה ה-5, שכן נעשה בהן שימוש יתר ואולי אף ריק מתוכן, נכון לרגעים אלו לכל הפחות. אותו כנ"ל בעניין דיור לצעירים. תחילה, ראש העיר מצהיר שיבנה 750 דירות בלב רובע טו' ואם יורשה לו ע"י יועצי התעבורה יגדיל את כמות הדירות למקסימום בשביל 'צעירי העיר' ומבטיח שהעלויות תעמודנה על 800-850,000 ש"ח לדירה ברובע טו'.  כ-8 חודשים לאחר מכן, מחליט ראש העיר להקטין את כמות הדירות ל-200… והמחירים? על זה בוחר ראש העיר לא לדבר, משום מה…

להתהדר בנוצות לא לו (בית חולים)

ידוע כבר, כי על פרויקט הקמת בית חולים בעיר שקדו לא מעט אנשים. בראשם, עומדת שרת העליה והקליטה, חה"כ סופה לנדבר, אשר הגתה וחוקקה את חוק 'בית חולים באשדוד' וכך, למעשה, הובילה את הכנסת והממשלה לחוקק חוק שכל כולו במרחב העירוני, ממשלות קמו ונפלו מאז ואת החוק חובה היה לקיים. לצד הרבה אנשים טובים כמו חה"כ אילן גילאון ועוד רבים טובים שמשום מה לא מוזכרים לעולם בנאומים של ראש העיר בנושא, אנחנו רואים, כי תרומתו של ראש העיר אומנם גדולה אך הוא לא היחיד ולמעשה, גם אילו היה רוצה למנוע את הקמת בית החולים מסיבה מוזרה כלשהי, לא היה יכול לעשות כן, שכן חוק זה חוק וחובה לקיימו. לא זו אף זו, שלא אמר 'תודה', אלא לא פעם שיחק במשחקי מחבואים בהנחות 'אבן פינה' אלה ואחרות בבית החולים, טרח לא להזמין את סופה לנדבר ואנשים נוספים ובכך, הראה לציבור את אופיו, שהשתקף תחילה רק בברנז'ה הפוליטית ולאחר זמן זלג גם לתושבי העיר הפשוטים.

איחוד לא איחוד – ראש עיר חזק פשוט מנצח

הדיבורים על איחוד המועמדים מול ראש העיר – כן או לא; מתי ומדוע. כל השיח הזה מחליש אך ורק את ראש העיר. המילים האלה, שיוצאות מהפעילים הכי בכירים שלו, בדבר, לכאורה, פחד מאיחוד המועמדים נגדו, מוביל למסקנה ברורה, כי שלטון לסרי נמצא בערוב ימיו ולא עוד. ראש עיר מוצלח ואהוב לא מעלה על דל שפתיו או על שפתי פעיליו פחד כלשהו במהלך קמפיין בחירות. איחוד מועמדים? לא אמור להפריע כהוא זה לראש עיר מוצלח. פחדים יש כאשר יודעים היטב, לפי סקרים בדוקים, שהמצב לא טוב, בלשון המעטה. או אז עולים פחדים קמאיים בדבר הפסד צורב והשפלה מול מועמד/ת זה או אחרת. נקיטה בשיטת קמפיין שלילי על מועמדים אחרים, כאשר לא נותר דבר חיובי לציין על עשייה במשך חמש השנים האחרונות. בשורה כלשהי…? אנחנו עדיין מחכים לשייט בנחל לכיש.

זיהום הנחל באוקטובר 17

הציבור לא שכח את התמונות הקשות מערב חג סוכות האחרון, כאשר מיליוני דגים ויצורים חיים, מצאו את מותם נוכח זיהום עצום בנחל לכיש, באסון אקולוגי גדול מאוד. לא זכינו לשמוע לקיחת אחריות כלשהי מגורם זה או אחר בעירייה. ראש העיר סיפק פוסט עלום בנושא וזה הכל. התקווה היא שלציבור יש זיכרון קצרצר. האומנם? קמפיינים קודמים נשענו על הבטחת שייט בנחל לכיש – כמובן, הבטחת בחירות שהייתה ואיננה עוד… הציבור שכח? לא בטוח.

תמונה מנחל לכיש/אוקטובר 2017:

תיירות בתנומה

לצד 'אין שייט בנחל' נמצאת התיירות, שנדמה כי אף היא נמצאת בחוסר משמעותי בעיר. תיירות מניעה את הגלגל הכלכלי בכל עיר ובמיוחד באשדוד הפוטנציאל הגלום הוא אדיר. כמה עצוב לחלוף על פני מלון WEST בשלהי אוגוסט, ולראות כ- 80% מהמלון חשוך ולא מאוכלס בתיירים… גזירה משמיים? ממש לא. הגעה של תיירים לעיר מסוימת מתרחשת רק כאשר יש שיתוף פעולה מלא של השלטון עם גורמי התיירות והסוכנים. באין שיתוף פעולה, יופנו התיירים למקומות אחרים, גם כאשר הם עוגנים באשדוד לא ירדו אפילו לא לסיבוב קטן באחד הקניונים.  למה לא מתמקדים בנושא? עוד אחד אחד מהנושאים שאילו היה רצון זעיר, כבר היה צועד קדימה… אשדוד בתנומה.

מדיניות דלת נעולה בפני תושבי העיר הפשוטים

מדיניות מוזרה למדי הנהיג ראש העיר במהלך העשור האחרון, לפיה תושבי העיר הפשוטים לא זכאים כלל לפגוש אותו בנושאים עירוניים כואבים או למתן הצעות מהשטח. לצד נעילת הלשכה בפני התושבים הפשוטים, נראה, כי קיים מאמץ יתר לרצות תושב אחד יחיד ומיוחד. לאותו אחד מחכים בשקיקה על שפת הבריכה בביתו, כאשר הוא יוצא לחופשה מהכלא ואם לא די בכך, גם בנו של ראש העיר תועד ליד ביתו של האיש. אותו איש גדול. 'גביר העיר'. כי, בחייכם, מה מעניין לפגוש זקנה ערירית ברובע א', שנאלצת לצעוד בסמטה חשוכה בדרך לביתה אל מול שמיעת חוויות מכלא חרמון? אל תגזימו.

רכב ראש העיר חונה ליד ביתו של ג'קי בן זקן ב-2/11/2017:

לצד תוצאות סקרים, דעת הקהל ברשתות החברתיות וברחובות העיר, קיים סיכוי סביר להניח, כי בחצות הליל ב-30/10/2018 יגיד הציבור באשדוד לראש העיר יחיאל לסרי, יפה מאוד: "תודה, שלום ולהתראות בזירות אחרות. בזירה הפוליטית בעיר, אתה סיימת את הקריירה". 

אולי תתעניין ב...

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס משטרת ישראל מבקשת סיוע באיתור נעדר העונה לשם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.