הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הלן גלבר צדקה: מעקה הבטיחות בגן הילדים במע״ר קרס

מעקה הבטיחות בגני הילדים במע״ר קרס ונשבר ומשום כך, נכון לעכשיו, הילדים אינם יכולים לצאת לחצר מחוץ לגן גם ללא קשר למזג האוויר החורפי. באוגוסט האחרון, התריעה על כך בדיוק חברת המועצה הלן גלבר וצדקה. שוב. הלן גלבר בתגובה: ״הכתובת הייתה על הקיר״. הסיפור המלא כאן

גני הילדים במע״ר, אשר אוכלסו רק בספטמבר האחרון, עוררו שאלות רבות מצד ההורים לאור הימצאותם לצד מנופים גדולים ובניין שנבנה לידם. לאחר דין ודברים, החליטו ההורים להשאיר את ילדיהם במקום אך הבוקר הם היו עדים למצב בטיחותי קשה בגן הילדים. מעקה הבטיחות בחצר המשחקים של גן הילדים קרס ונשבר. נציין, כי החצר מצויה בגובה ועל כן מעקה הבטיחות הינו משמעותי ומחויב המציאות.

חברת מועצת העיר הלן גלבר פנתה בחודש אוגוסט 2019 במכתב לראש העיר יחיאל לסרי ובו היא מתריעה על סכנת פתיחת גני הילדים ברובע המע״ר, הנמצאים בסמוך לאתר בניה פעיל

חברת המועצה מהאופוזיציה, הלן גלבר, ציינה במכתבה שנשלח לראש העיר, כי בכוונת עיריית אשדוד לפתוח בתחילת השנה את גני הילדים במע״ר, הנמצאים בסמיכות מטרידה לאתר בניה פעיל, על כל המשתמע, ובכלל זה: מנופים מסוכנים, אבק, רעש, עובדי בניין בני מיעוטים וכיו״ב.

להלן מכתבה המלא של גלבר מה-27/8/2019: 

לכבוד

דר' יחיאל לסרי  ראש העיר אשדוד

א.נ.

    הנדון: פתיחת הגנים באתר הבניה במער דרום חשש לסכנת חיים

הובא לידיעתי מפניות הורים מודאגים, כי בכוונת העירייה לפתוח את הגנים בצמידות לבניין הנמצא בשלבי בנייה בפרויקט – י. לידה במע"ר דרום.

    מבדיקה שערכתי נוכחתי לדעת כי הגנים נמצאים בתוך אתר בנייה עם כל הסכנות המתלוות לכך:1. כידוע, הפרוייקט טרם הסתיים ואף רחוק מכך , מנופי הצריח נמצאים באתר ומשנעים חומרים וציוד כבד מעל כל הסביבה, ראשי העובדים והמבקרים במקום.2. כזכור, עד לא מזמן התוועדנו למספר מקרים בהם מנופי צריח קרסו וגרמו לאסון שגבה חיי אדם:1. בחודש מאי האחרון  – מנוף צריח קרס ביבנה וגבה חיי 4 בני אדם.2. בחודש פברואר 2018  – מנוף צריח קרס בכפר סבא וגבה את חייה של נטע רוטמן ז"ל .

    מצ"ב צילומים המוכיחים כי המנופים נמצאים באתר הבנייה וככל הנראה יהיו במקום עוד הרבה זמן. מבנה הגנים כפי שעולה מהתמונה נמצא בצמידות ומתחת לאתר הבנייה. 3. בנוסף, במידה ותקח סיכון, ולמרות הסכנות הכרוכות תחליט כי הגנים בכל זאת יפתחו, והילדים יכנסו לגנים הללו, שנמצאים באתר בנייה בעוד כשבוע, אבקשך לפעול לדאוג לאבטחת גני הילדים לאורך כל שעות הפעילות בגנים (ובכלל זה פעילות הצהרונים, שמתקיימות בשעות אחר הצהריים)– כידוע לך, התקבלה החלטת מועצה כי תינתן אבטחה, ע"ח העירייה, למוסדות חינוך הנמצאים בקרבת אתרי בנייה.

 יודגש, חיי ילדינו אינם הפקר ולא ניתן להמר על חיי ילדינו בהבטחות של "פיקוח מהנדסי בטיחות ומחלקת מבני ציבור". שום גגון או סגירת חצר לא תמנע פגיעה בחיי אדם בקריסת מנוף צריח המתנשא לשחקים או מנפילת מטען כבד מהמנוף . 

יצויין כי, תאונות באתרי בנייה קורות במיוחד באתרי בנייה בהן מופעלים עגורני צריח שמסכנים את כל סביבתם ואת כל מי שנמצא תחתם – אין לקחת סיכונים חיי ילדינו אינם הפקר !!!

יש למצוא אלטרנטיבה ראויה,ויפה שעה אחת קודם,לפני קרות אסון כבד העלול להסתיים באובדן חיי אדם!

                 בכבוד רב

            הלן גלבר

                                                                                                              חברת מועצת העיר

תגובתה של חברת המועצה הלן גלבר לכתבה:

סוף מעשה במחשבה תחילה ! 

עיריית אשדוד , כהרגלה , מתעלמת מהתרעותיי בעיקר בנושאים המסכנים חיי אדם כמו לדוגמא : הסכנה בגנים במע"ר דרום,      

פרויקט Re-way הכושל והמסוכן, שמירה בגני הילדים, מצב התברואה  ועוד.

עתה להוציא צו הפסקת עבודה, לאחר שמנוף פגע בגדר אשכול הגנים שנמצא מתחת לאתר בנייה במע"ר דרום, זו חוכמה בדיעבד-  הפעם בנס לא נפגעו חיי ילדים .

אסור היה לראש העיר לסכן את הילדים אפילו לשנייה אחת.

זו היתה החלטה אומללה לפתוח את אשכול הגנים בצמידות ומתחת לאתר בנייה.

לסרי, אני חוזרת ומציעה לך שוב לסגור את אשכול הגנים ולהעביר את הילדים לגן אחר או לעצור את עבודות הבנייה.

אסור להעמיד בסכנה את חיי ילדינו אפילו לשנייה אחת. אסור שתיהיה פעם נוספת כי ניסים לא קורים פעמיים ברציפות.

הכתובת הייתה על הקיר!

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

2 תגובות

  1. חבל שזה מתנהל ככה ..עתיד ילדינו הוא לא הפקר..

  2. מדוע שהנושא יעסיק את כבוד ראש העיר?
    המצב גרוע ככל שיהיה הרי לא מסכן את תואר הד"ר שלו….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.