הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

האם ד"ר יחיאל לסרי מנסה להציל את הקדנציה עם פרויקט תחבורה לא נחוץ?

אשדוד אירחה היום (שני) את ועידת אשדוד לתחבורה, במשכן לאומנויות הבמה, בהשתתפות אנשי ציבור, כלכלה ותחבורה, אנשי אקדמיה

לפני מספר חודשים,  החלו בעיריית אשדוד בעבודות שיפוצים נרחבות כחלק ממיזם תחבורה בעלות של כחצי מיליארד שקל. עומסי תנועה חריגים וחוסר בהירות בנוגע לנחיצות הפרויקט הביאו למחאת תושבים נגד ראש העיר: "תכנית הזויה שלא נחוצה בעיר כמו אשדוד, בה הכבישים והדרכים רחבות ממילא".

תושבי העיר הביעו את מחאתם ומביעים עדיין בעיקר דרך הרשתות החברתיות בשלל תגובות וסטטוסים הנותנים דעתם בדף הפייסבוק של ראש העיר.

#זאת בדיוק הנקודה# אי לקיחת אחריות- זה מתחיל כבר עכשיו בראשית הפרויקט אולי הכי שנוי במחלוקת שידעה העיר אשדוד. כך התבטא תושב העיר ברשת החברתית, נוכח אי עמידה בלוח הזמנים של הפרויקט מצד הקבלנים.

כל מנהל פרויקטים מתחיל יודע, כי בטרם יוצאים לביצוע פרויקט קטן או גדול ובמקרה הזה עצום ומשמעותי, דרוש תכנון מקדים מעמיק, ועם תחילת העבודות בשטח דרושים בקרה ומעקב.

הפרויקט הזה, הצליח לקבל את אישור מועצת העיר ללא הצגה מפורטת שלו ואולי גם כמה מחברי המועצה נרדמו והפקירו את עמדת השמירה על העיר ומצטערים על כך היום, בדיעבד. או אולי, אפשרות סבירה יותר, בוודאי לא שיערו בנפשם שראש העיר יוביל מהלך כל כך משמעותי ללא תכנון מקדים מפורט ומוקפד ובטח בקרה ומעקב. "הצער" הזה שהם מפגינים מדי פעם היום הוא בחזקת מעט מדי, מאוחר מדי. אתם חברי מועצת העיר, הייתם אמורים להיות "על המשמר" ונרדמתם. אל תבואו בהאשמות אלא לעצמכם בלבד.

הפרויקט, שזמן הקמתו ייארך כשנתיים ועלותו נאמדת בכחצי מיליארד שקל, ממומן במלואו על ידי משרד התחבורה, ומציע שינוי תעבורתי יסודי ומקיף בעיר. המיזם נועד להפחית את השימוש של התושבים במכוניות פרטיות ולהעלות את השימוש בתחבורה ציבורית ובאופניים חשמליים.

אף על פי שמדובר בפרויקט שאמור לקדם מטרה טובה והיא נסיעה בתחבורה ציבורית, תושבי העיר אינם מרוצים מההחלטה וקראו לא פעם לראש העיר לחזור בו מהחלטתו ולבטל את הפרויקט. חלק מתושבי העיר טענו לשימוש פוליטי – ציני של ראש העיר יחיאל לסרי בתקציבי עתק במטרה "להציל את הקדנציה". האם זה מה שיעזור לו להציל את הקדנציה? ימים יגידו. מה שכן, התחושות בעיר היו ועודן קשות. חלק מהתושבים ראו בכך פגיעה של ממש ביתרון המשמעותי הגדול של אשדוד- נסיעה חופשית בכבישים רחבים וראו בכך הכרח שהם לא בהכרח יסורו למרותו וימשיכו לנסוע ברכב הפרטי.

 

אולי תתעניין ב...

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס משטרת ישראל מבקשת סיוע באיתור נעדר העונה לשם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.