הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ד״ר רפאל אדרי משיק את ספרו החדש באירוע מיוחד וזוכה לברכת ראש העיר

ד״ר רפאל אדרי (71), משיק את ספרו החדש: ״בעקבות השבטים האבודים ונדחו ישראל בתפוצות״ באירוע מכובד ופתוח לציבור. הציבור מוזמן להשתתף

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אמר: ״נחשפתי בשנים האחרונות לאישיותו וכישרונותיו של ד״ר רפאל אדרי, באופן אישי ודרך עשייתו הספרותית בחיבוריו  המבוססים על מחקר עצמאי ושליטה מופלאה בספרות המקרא לסוגיה השונים. אדם נדיר וגאווה לעיר אשדוד״.

רגע לפני אירוע השקת ספרו השישי של ד"ר רפאל אדרי – "בעקבות השבטים האבודים ונדחי ישראל בתפוצות", שיתקיים בחודש פברואר הקרוב במרכז התרבות מונארט באשדוד בואו להכיר את החוקר והסופר האשדודי, שמוכיח את הקשר של העם היהודי לארץ ישראל.

ד"ר רפאל אדרי בן 71 גר באשדוד עלה ממרוקו בשנת 63 וראה עצמו כמו כל ישראלי – רכש מקצוע, שירת בצה"ל, עבד בתעשייה האווירית ויצא לצרפת ללימודים, שם קיבל את התואר ד"ר. הוא חוקר בספריו את הקשר של העם היהודי לארץ ישראל וכבר בתזה של הדוקטורט שלו נשאלה שאלה "מה יכול להצדיק את קיומו של העם היהודי בארץ ישראל?" הוא לקח את הרעיון וחקר את הנושא כמתן מענה מפורט כנגד סעיף 20 של האמנה הפלסטינאית הטוענת שאין עם יהודי והאוכלוסייה הזו היא אוכלוסייה שאין לה כל קשר היסטורי רוחני לארץ ישראל.

"לקחתי את הסעיף הזה ונאלצתי לחפש מכנה משותף שיכול לשכנע את ה'לא משוכנעים' לגבי העם היהודי והקשר הרוחני והפיזי. בחרתי את המשמעות של הסמכות האלוקית שמקובלת במדעי החברה בשלוש הדתות, מאפייני העם והשמות השונים שניתנו לעם ישראל עד ליצירה התרבותית של העם הזה במהלך ההיסטוריה שנוהל על ידי מוסדות רוחניים שלהם ארבעה יסודות פנימיים: הנבואה, הכהונה, השופטות והמלוכה- כל מה שמאפיין את עם ישראל ומה מצדיק את קיומה של המדינה".

בספרו השני, התייחס לספר התהילים כיצירה ספרותית לאומית שמחולקת לשלושה חלקים שדנים בנושאים מרכזיים בספר התהילים, ניתוח ספרותי של 150 המזמורים וסוגי המזמורים והסיכום. 
במקביל, התייחס לפן החברתי דרכו ענה על שתי שאלות – האמנה הפלסטינאית שטוענת שאנו לא עם והתייחס לטענתו של שלמה זנד, בן לניצול שואה שטען כי העם היהודי הומצא בעקבות הציונות – טענה שעשתה שמות בישראל וזוכה לתהילה בקרב מתנגדי ישראל והעם היהודי.

ספר ההשקה – בעקבות עשרת השבטים ונדחי ישראל- הינו ניתוח חברתי המדבר על הגלות של עשרת השבטים. אדרי מציג בספרו את הממצאים אודות החיפושים מתוך האגדות, המסורות והמחקרים שנערכו במשך מאות שנים על ידי חוקרים והיסטוריונים וגם מתוך ממצאים וגילויים ארכיאולוגיים, ממקורות שבעל פה וגם לפי מאפיינים שפה, אזכורים וציונים של חגים, התנהלות הגולים לפי לוח שנה עברי, היכן שלא שהו ומוכיח כי העם היהודי נותר נאמן לתרבותו, שפתו ומנהגיו בעוד כולם משייכים עצמם לזרע ישראל. 

בימים אלה, אדרי כבר שוקד על ספרו השביעי אשר מגיע כהמשך ודן בפרוטרוט בבעיית הגיור.

אירוע ההשקה וקונצרט שירת הבקשות בפרשת "יתרו" יתקיימו ביום חמישי | 13.02.20 | י"ח בשבט התש"פ החל מהשעה 18:00 | אודיטוריום מונארט אשדוד

אולי תתעניין ב...

הלב נשבר: הלכה לעולמה שחף אפרת פלד

שחף האהובה על כל מי שזכה להכירה הלכה לעולמה היום והיא רק בת 50 שחף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.