הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

גיטרמן: "אני שוקל התמודדות לראשות העיר"; המאבק על הקול "הרוסי" עולה שלב

המאבק על הקול "הרוסי" עולה שלב. מסתבר, שהקול של העולים החדשים בעיר הוא חשוב כמעט כמו הקול החרדי בדרך לראשות העיר הואיל וגם שם קיימים אחוזי הצבעה גבוהים

 

בשבוע שעבר, המועמד המוביל לראשות העיר שמעון כצנלסון, ערך כנס מוצלח בראשות יו"ר ישראל ביתנו ושר הביטחון מר אביגדור ליברמן.

 

בכנס, אליו הגיעו יותר מאלף אנשים, הצהיר כצנלסון על איחוד עם מפלגת "ישראל ביתנו" ,אליה היה שייך בתחילת דרכה. המועמד הנוכחי מטעם מפלגת "ישראל ביתנו" במועצת העיר, מר ולדימיר גרשוב, בלט בהיעדרו. הנוכחים היו בטוחים, כי גרשוב יגיע לכנס, בהתאם לבקשה של ליברמן, אך גרשוב פעל אחרת והחליט להישאר נאמן לראש העיר יחיאל לסרי ולא הגיע לכנס של כצנלסון.

 

סנונית קטנה ואמינה לחשה על אוזננו, כי מתקדמים המגעים בין גרשוב לגיטרמן, לפיהם גרשוב יהיה מספר 2 ברשימתו של גיטרמן. על אף ההצהרות של גיטרמן רק לא מזמן, מאיה סלוצקי שוב תידחק למקום השלישי ברשימה ואולי שוב לא תהיה חברת מועצה.

 

האם גיטרמן יגזול מיחיאל לסרי קולות לראשות העיר?

 

ספקולציה נוספת על הפרק היא להריץ את גיטרמן לראשות העיר. באופן הזה, המצביעים של גיטרמן למועצה יצביעו לו גם לראשות העיר ואולי כך יירד כוחו של כצנלסון, אשר צובר תאוצה גדולה. כמה דברים לחשוב עליהם: המצביעים של גיטרמן יודעים, כי עליהם לתמוך בלסרי לראשות העיר ויש להאמין, כי כך הם נוהגים. אילו יצביעו כעת לגיטרמן, הרי שלסרי יתקשה להגיע ל-40% הנחוצים לו כדי לנצח כבר בסיבוב הראשון. האם הדבר נלקח בחשבון?

 

כעת, עם האיחוד של כצנלסון עם מפלגת "ישראל ביתנו" ודחיקתו, לכאורה, של גרשוב "הצידה", באופן הזה יתחזק כוחו של כצנלסון אף מעבר ל4+ מנדטים הקיימים לו כיום במועצה.

כך או אחרת, אנחנו רואים, כי מערכת הבחירות התחילה מוקדם הפעם ולא כמו במערכה הקודמת, אז "נחו על זרי הדפנה". ניתן בקלות להסיק, כי השלטון הנוכחי מבין, כי ראשות העיר איננה בכיס של איש וכי יש לעבוד במרץ על מנת לשמר את השלטון הקיים. האם יצליחו לחולל שינוי בעיר? האם וותיקי העיר ייצאו להצביע הפעם? או שמא שוב יותירו את זכות ההכרעה בידי סקטור זה או אחר? האם ההחלטות השנויות במחלוקת שהוחלטו בקדנציה הנוכחית כמו: פרויקט הפרדת הפסולת הכושל, פרויקט התחבורה והחתימה על הסכם הגג – יעלו לשלטון בכיסא? איך יגיב ראש העיר יחיאל לסרי לשמיעת כוונות ההתמודדות של גיטרמן לראשות העיר? האם יפרגן לידידו משכבר הימים? או שמא יראה בכך "בגידה"?

קשה לענות על חלק מהשאלות. אנחנו כאן כדי לעקוב ולעדכן אתכם.

תגובות ל"אשדוד היום":

 

בוריס גיטרמן/סגן ראש העיר: "בצבא הייתי יו"ר וועד העובדים, כצנלסון היה רק חבר וועד. הוא היה שווה לסרן בצבא ואני לסא"ל. אני טוב ממנו. אם הוא רץ לראשות העיר אז גם אני שוקל בחיוב לרוץ, כי אני יותר טוב ממנו ותמיד הייתי. אני אבדוק את הנתונים ולפי זה אחליט".

 

שמעון כצנלסון/יו"ר האופוזיציה: "כולם בלחץ אטומי בגלל איחוד הכוחות של הקול הרוסי. אני בהחלט לא מאמין שמישהו יריץ את גיטרמן לראשות, כי זה יהיה מגוחך. אני מאמין, כי הרוסים יתאחדו ביחד כי אנחנו רוצים שהעיר שלנו תהיה תיירותית ומשגשגת עם חינוך, תרבות והישגים משמעותיים. "אשדוד ביחד" היא הרשימה בראשותי ואני אשמח שכולם יתאחדו סביב מועמד אחד כדי להחליף את מדיניות העירייה ולהחליף את השלטון. ביום חמישי האחרון, הייתי בוועדת הכספים בעירייה, אישור תקציב פיתוח 2018 ושם החליטו לתת 4.8 מיליון ₪ לרווחת כל תושבי אשדוד ו-1.5 מיליון שקל לקניית רכבים לבכירי העירייה ועוד 5 מיליון שקלים לשיפוץ העירייה. לשכת ראש העיר שופצה ביותר מ-8 מיליון שקלים. זה כבר עובר כל גבול. אין איזון בעיניי וזה חמור".

ולדימיר גרשוב/סגן ראש העיר: לא מסר את תגובתו עד כה וככל שזאת תימסר, הרי שתוצג במלואה.

 

למקרה שפספסת:

שר הביטחון אביגדור ליברמן תומך בשמעון כצנלסון לראשות העיר בכנס עם יותר מאלף איש

האם צילקר יתמוך בכצנלסון לראשות העיר? פגישה של השניים בקאלמה

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.