הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

גזר דין: שנתיים מאסר בפועל לנאשם בעבירות רבות של מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14

כבוד השופט שי ברגר: גזר דין לנאשם בעבירות רבות של מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14- שנתיים מאסר בפועל, קנס ופיצוי למתלוננת

כבוד השופט שי ברגר הטיל מאסר בפועל על נאשם בעבירות רבות של מעשה מגונה בנערה מתחת לגיל 14 . בנוסף, ישלם הנאשם קנס וכן פיצוי כספי למתלוננת על מעשיו.

להלן עובדות כתב האישום:

על פי עובדות כתב האישום, במועדים הרלוונטיים היה הנאשם חבר קרוב של משפחתה, קטינה . ברשותו של הנאשם רכב שטח מסוג ריינג'ר וסירה במרינה המשרתים אותו בביצוע פעילויות אקסטרים, אליהן נהג לקחת את בנו ואת המתלוננת יחד. במועדים רבים, שאינם ידועים במדויק למאשימה, בערך במהלך שנת 2012, ביקש הנאשם מהמתלוננת לעשות לה מסג'. לצורך כך, היה מבקש ממנה לשכב על הבטן, הוא היה יושב עליה והיא הייתה מרגישה זקפה של איבר מינו. בהמשך לכך, כשהמתלוננת ביקשה מהנאשם שיפסיק לעשות לה מסג', היה הנאשם ממשיך בטענה שזה בסדר וכיף ומשכנע את המתלוננת שמעשיו הינם תקינים. במועדים שונים, שאינם ידועים במדויק למאשימה, בערך במהלך שנת 2012, כשהמתלוננת הייתה מבקשת מהנאשם לנהוג בריינג'ר, הנאשם היה מושיב את המתלוננת על ברכיו, בעודו יושב בכיסא הנהג, והיה מתחכך במתלוננת, נוגע לה ברגליים, והיא הייתה מרגישה זקפה של איבר מינו.

במועד נוסף, שאינו ידוע במדויק למאשימה, בערך במהלך שנת 2012, הנאשם לקח את המתלוננת אל הסירה ושכנע אותה להיכנס פנימה יחד איתו. בתוך הסירה, עשה הנאשם למתלוננת מסג', ביקש ממנה להוריד את החולצה שלה ואמר לה שהיא "יכולה להוריד גם את הגוזייה". המתלוננת סירבה, והנאשם החל לעשות לה מסג' מעל הבגדים, כשהיא שוכבת על הבטן על המיטה בסירה. בהמשך לכך, בעוד המתלוננת שוכבת על המיטה, הנאשם החל להוריד את החגורה שלו מהמכנס ולפתוח את המכנס שלו ואף הוריד את חולצתו. בשלב זה, המתלוננת אמרה לנאשם שהיא רוצה ללכת הביתה, והוא בתגובה אמר לה שהוא לא יפגע בה. הנאשם התיישב על ישבנה של המתלוננת, והיא בתגובה החלה להתרומם מהמיטה וניסתה להורידו מעליה, באמצעות מכה עם מרפקה, עד שקמה, יצאה מהסירה ורצה לכיוון המרינה.

 הנאשם, במעשיו כמתואר בעובדות לעיל, ביצע מעשים מגונים בקטינה שטרם מלאו לה 14 שנים, לשם גירוי וסיפוק מיני.

תסקיר נפגעת עבירה

בעניינה של המתלוננת הוגש תסקיר נפגעת עבירה. מטעמי צנעת הפרט לא אפרט אודותיו. מהתסקיר עולה, כי כתוצאה מהפגיעה שחוותה, התמודדה המתלוננת עם סימפטומים האופייניים לנפגעי טראומה, אשר החלישו את יכולתה לתפקד ולהתפתח בהתאם לגילה, וכיום היא סובלת מנזקים קשים ועמוקים, שעלולים להוביל לפגיעה עתידית בכל מערך חייה. כמו כן, במסגרת התסקיר, הומלץ להטיל על הנאשם, בין היתר, פיצוי כספי משמעותי עבור המתלוננת, אשר יהווה עבור המתלוננת אקט להכרה של הנאשם בפגיעה הקשה שגרם לה ולקיחת אחריות על מעשיו.

סוף דבר

כבוד השופט שי ברגר החליט:

״לאור כל האמור לעיל, בהביאי בכלל חשבון את שיקולי הגמול וההרתעה, לצד השיקולים לקולא ביחס לנאשם בנסיבותיו, ולאחר שנתתי דעתי למתחם הענישה ההולם, למכלול הנסיבות, לטיעוני הצדדים, לדברי הנאשם ולתסקיר נפגעת העבירה, מצאתי לנכון למקם את עונשו של הנאשם ברף האמצעי של המתחם ולהשית עליו את העונשים הבאים:

מאסר – מאסר בפועל לתקופה של 27 חודשים, מתקופת מאסרו ינוכו ימי המעצר בתיק זה בהתאם לרישומי שב"ס.

מאסר על תנאי – מאסר על תנאי לתקופה של 6 חודשים. הנאשם יישא בעונש זה אם בתקופה של שלוש שנים מיום שחרורו יעבור על עבירה נוספת בה הורשע.

קנס – קנס בסך של 7,500 ש"ח או מאסר למשך 35 יום תחתיו; הקנס ישולם בתוך 60 יום מהיום. פיגור בתשלום יעמיד לפירעון מידי את יתרת הקנס שטרם שולמה ויחייב את הנאשם בתשלום תוספת פיגורים כחוק. 

פיצוי – הנאשם ישלם למתלוננת פיצוי בסך של 25,000 ש"ח. הפיצוי ישולם ב- 10 תשלומים חודשיים שווים ורצופים. התשלום הראשון ישולם עד ליום 10.5.22 ובכל 10 לחודש שלאחר מכן. התשלום יבוצע לקופת בית המשפט, וממנה יועבר למתלוננת על פי כתובת שתמסור המאשימה בתוך 7 ימים״.  

זכות ערעור תוך 45 יום מהיום.

תמונה מתוך pixabay

אולי תתעניין ב...

הוארך מעצרו של הצעיר שדקר אתמול איש צוות ב׳בית הדר׳

חקירת אירוע הדקירה אמש במוסד רפואי בעיר אשדוד – בימ"ש השלום האריך הבוקר את מעצרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.