הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

בניית המלונות בחוף לידו טרם הסתיימה על אף ההבטחה הברורה- מתי זה יקרה?

בשנת 2019, הובטח לתושבי העיר, כי עד ינואר 2022 תסתיים בנייתם של שני בתי מלון בחוף לידו. הבניה טרם הסתיימה. מה קרה מאז?

בשנת 2019 הבטיחו ראש העיר וסגנו סניה כצנלסון, כי בניית המלונות בחוף לידו תסתיים בינואר 22.

בספטמבר 2019 הבטיח ראש העיר קבל עם ופייסבוק, כי שני בתי המלון בחוף לידו, ייפתחו לקהל הרחב כבר בינואר 22. ארכיון המערכת הציץ בנתונים וגילה, כי מאז, רשת המלונות ״הילטון״ החליטה שלא לפתוח בעצמה את בתי המלון באשדוד והזכות עברה לחברה אחרת, ״רמדה״, אשר יש הטוענים, כי היא טובה פחות או לכל היותר מוכרת פחות.

קצה נפשם של תושבי העיר בהדמיות והבטחות סרק אף הפעם, אולי ניתן יהיה להבין את היזם שהתעכב בבנייה, יתכן, עקב מגיפת הקורונה ואולי אף מסיבות אחרות.

הכותרות בשנת 2019 זעקו: ״רשת הילטון העולמית מקימה 2 בתי מלון בחוף לידו בהובלת קבוצת "אופק השקעות" בראשות קובי אברהמי והיזם איל בן-יוסף. הצפי הוא ל-244 חדרים נוספים עד 2022״. מאז, כאמור, הילטון יצאה לחלוטין מהתמונה ולא ניתן להתעלם גם מהקורונה שנכנס ה לתוך חיינו בהפתעה מוחלטת כבר בתחילת 2020. אין ספק, כי יש לכך משקל שכן, סיור קצר באיזור המלונות מראה, כי בניית המלונות רחוקה מלהסתיים בקרוב.

הממונה על החברה לתיירות, גרשון פלדמן הבטיח בשנת 2019: "אשדוד פתוחה לעסקים – מזמין את היזמים בתחום המלונאות להגיע ולקחת חלק בתנופת הפיתוח התיירותי". בואו נגיד, שזו לא ההבטחה היחידה של פלדמן או של פטרונו, כצנלסון, שלא התממשה ולכן הציבור לא באמת מופתע.

המגרשים עליהם מוקמים המלונות נרכשו ע"י קבוצת "אופק השקעות" בראשות קובי אברהמי, בהובלת היזם והיועץ המלונאי הבכיר איל בן-יוסף, כאשר האדריכלית שנבחרה לתכנון המלון היא לאה רובננקו ומעצב הפנים הינו דניאל חסון.

על פי התכנון, שני בתי המלון יכילו במשותף כ-244 חדרים, אשר יהוו תוספת משמעותית ולמעשה יכפילו את כמות החדרים המוצעת כיום בעיר.

"אופק השקעות מוצאת באשדוד פוטנציאל תיירותי גדול, וברשות המקומית והחברה לתיירות אשדוד שותפים מלאים לעשיה ולסיוע מהותי בהובלת הפרויקט בנבכי החסמים הבירוקרטים. מדובר בעיר של רבע מיליון תושבים שכל העת גדלה ומתפתחת בצורה מרשימה. להשוואה נתניה, עיר דומה בגודלה במיקום דומה כוללת כ 2,500 חדרי מלון. הביקוש לחדרי מלון הוא ברור – וכעת אנחנו פועלים להגדיל את ההיצע ובנית אשדוד כיעד תיירותי". מוסיף בן יוסף.

שאלנו את היזם קובי אברהמי : מתי תסתיים בניית המלונות? להלן תשובתו:

״בוקר טוב תמי,
בעוד 24 חודשים ,
תחילת 2024 בע"ה״

עד אז, ינואר 2024, המערכת הפוליטית בעיר אשדוד צפויה לעבור שינויים משמעותיים ובכל זאת, יהיה מעניין לראות האם אכן יעמדו בלוח הזמנים החדש שהציבו לעצמם היזמים.

ההדמיות באדיבות קבוצת "אופק השקעות"

הדמיה באדיבות קבוצת ״אופק השקעות״

אולי תתעניין ב...

היכן סגן ראש העיר יחיאל וינגרטן? בחוף הים

היכן נמצא סגן ראש העיר הרב יחיאל וינגרטן, בזמן שהיריבות בין חסידי גור לפורשים מגיעה …

2 תגובות

 1. הקומבינה האשדודית

  יש החלטה וחוק ש 100 מטר מהים לא בונים כלום…
  רק באשדוד עיר הפשע והרשע הקומבינות עובדות והמעטפות השוחד עוברות…ועושים בית זו…על הים…הילטון ראו איזה נוכלים יש כאן וישר עפו מכאן…
  הים בחורף מגיע עד ה"מלון" שרוצים לבנות…
  אזרחי העיר יצטרכו לשלם מאות מיליוני שקלים כדי להציל את בית המרזח החדש…

 2. Follow the money!
  הממונה על התיירות החטייאר הסנילי גרשון פלדמן מבין בתיירות כמו שלסרי מבין במחול אינדונזי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.