הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

באין יחס מהממשלה והעירייה: עַרְבוּת הֲדָדִית בין בעלי העסקים באשדוד בתקופת הקורונה

הסרטון של הבעלים של דוכן הפלאפל ״כרמי״ בסטאר סנטר, הגיע כמעט לכל תושב בעיר ולא הותיר שום עין יבשה , למראה אדם מבוגר שמבקש להתפרנס בכבוד

הסרטון רץ ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואטסאפ וריגש כמעט כל תושב בעיר. הבעלים של ״פלאפל כרמי״, אשר מתפרנס ממכירת פלאפל בסטאר סנטר, שיתף את הצופים בשכירות הגבוהה שהוא משלם על הדוכן (12,000 ש״ח בחודש) ועל כך שלא מאפשרים לו לעבוד ולמכור פלאפל בתקופת הקורונה.

בממשלת ישראל פועלים ליצירת מנגנון פיצוי אם כי עד כה, רבים מבעלי העסקים עוד לא ראו שקל מהתכנית. בעיריית אשדוד שומרים על שתיקה רועמת (מדי) בנושא ולמעט ניסיונות כושלים לסייע- לא נעשה דבר משמעותי.

הבוקר, חשב בעל הדוכן, כי יתאפשר לו למכור וכך להעביר משכורות לעובדים ולבני המשפחה שלו. לאחר זמן קצר, הגיעו שוטרים למקום אשר לטענתו, ביקשו ממנו לסגור את המקום משום שאיננו עומד בתנאים לפתיחה.

עלי העסקים בעיר, בראשות אושרי ניזרי, יו״ר ארגון העסקים העירוני, החליטו לסייע לו בעצמם.

״אם הממשלה והעירייה מתעלמים מהקריסה שלנו- אנחנו נעזור אחד לשני כדי שכל אחד יתפרנס בכבוד ושלא יסגרו עסקים בעיר״, אמר לנו אחד מבעלי העסקים בעיר.

עַרְבוּת הֲדָדִית בין בעלי העסקים בתקופת הקורונה מרגשת פי כמה מזמן רגיל, שכן כולם נאבקים בשיניים על פרנסתם ושום דבר לא ברור מאליו, אפילו לא היציאה הזמנית שניתנה לחלק מהתושבים לצאת מביתם.

בתוך זמן קצר מאז הפצת הסרטון, הציפו את בעל דוכן הפלאפל כרמי במאות הזמנות למשלוחים ונכון להיום (ראשון) הוא הצליח להגיע לקצת גבול היכולת ולא לוקח יותר הזמנות.

הציבור מוזמן לרכוש מבעלי העסקים המקומיים בשביל לחזק את הכלכלה.

אולי תתעניין ב...

הוארך מעצרו של הצעיר שדקר אתמול איש צוות ב׳בית הדר׳

חקירת אירוע הדקירה אמש במוסד רפואי בעיר אשדוד – בימ"ש השלום האריך הבוקר את מעצרו …

2 תגובות

  1. איזה ממשלה לתת קנס, זאת חוצפה. ממשלה לא מתפקדת כראוי

  2. ג'ינג'י חדווילי

    האיש בהחלט ראוי טזקוק לסיוע. אך הוא אמר בכתבה שהוא משלם משלם שכד ,15000 שח לחודש. אם זה כך, זה לא מסתדר עם המספרים. בעדינטת…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.