הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

"אמסילי התחייב בבנק", ציין ראש העיר כיו"ר וועדת בניין עיר ולימים רכש דירה מאותו הקבלן

איך הצליח לקדם הקבלן אמסילי את הפרויקט שלו ברחוב נחל הירמוך ברובע יא'?

ברחוב נחל הירמוך ברובע יא' בונה הקבלן אמסילי בניין דירות רב קומות עצום וגבוה במיוחד.

למערכת "אשדוד היום" הגיעו לא מעט תלונות של השכנים לפרויקט שנמצא בבניה, ולפיהן הלינו על הסתרת הנוף, ממנו נהנו במשך שנים ארוכות. המחזה של בניין גבוה מאד לצד מבני ציבור ומרכז מסחרי נמוכי קומה, מעורר תהיות לא מעטות בלב תושבי העיר ורובע יא' בפרט.

כלל הכתוב בכתבה זו נלקח מכתב האישום אשר הוגש באפריל 17, על ידי מדינת ישראל באמצעות פרקליטות דרום כנגד יהודה אמסילי והחברות אשר בבעלותו ושלמה אלבז, חבר המועצה לשעבר.

אמסילי פעל לקדם שינוי יעוד למגרש ברחוב נחל ירמוך של חברת י.לי-דה בע"מ, הנאשמת אף היא בכתב האישום. השינוי שקידם אמסילי הוא ממגרש ביעוד מסחרי, למגרש בייעוד משולב – למגורים, משרדים ומסחר, סה"כ 75 דירות. כך לפי כתב האישום.

ב-  14.1.09 התקיים דיון נוסף בוועדת המשנה לבניין עיר, כאשר יו"ר הוועדה לבניין עיר הוא ראש העיר יחיאל לסרי, שנבחר לכהונתו הראשונה כראש עיר.

וועדת המשנה התכנסה לאחר שהוגשה ביום 25.9.08  בקשה לבניית 18 קומות מעל 3 קומות מסחר. אלבז השתתף בישיבה כחבר מועצה, על אף האינטרס הכלכלי שהיה לו בעניין. במהלך הישיבה התנגדה מהנדסת הועדה, הגב' רינה קטיף, לתוכנית הסותרת את מה שאושר בעבר. חבר המועצה בזמנו – שלמה אלבז ציין, כי יש לאשר מה שאושר בדיון הקודם. הבקשה נדחתה פה אחד. מהנדסת הועדה ציינה את השפעתה הקשה של התוכנית על הסביבה המאופיינת בבנייה נמוכה.

 

בתאריך 3.2.09 התקיים דיון נוסף בעניין הפרויקט ברחוב נחל הירמוך בוועדת המשנה. אמסילי ביקש, כי במקום היתר לבניית מבנה מסחרי בן 3 קומות יינתן היתר  לבנות על המגרש בניין בן 19 קומות ובו 80 יחידות דיור. מהנדסת העיר בזמנו, הגב' רינה קטיף, הציעה לאשר בניית 37 דירות, חבר המועצה צבי צילקר הציע לאשר 66 דירות. הצעותיהם לא זכו לרוב. הצעתו של אלבז, לפיה תקודם בניית 80 דירות על פני 19 קומות, זכתה לרוב. וועדת המשנה החליטה להמליץ לוועדה המחוזית להפקיד את התוכנית.

פרט נוסף הצלחנו לאתר מתוך פרוטוקול הישיבה מתאריך 3/2/09, בה כיהן ראש העיר יחיאל לסרי כיו"ר הוועדה לבניין עיר ולא נכלל בכתב האישום. בישיבה נכח הקבלן יהודה אמסילי. בפרוטוקול מצותת לסרי אומר, כי "לא ניתן להתעלם מההחלטות הקודמות של הוועדה. על סמך ההחלטה הקודמת, שאישרה 54 דירות מעל המסחר, אמסילי התחייב בבנק". זאת לאחר שבוועדה מתאריך ה-14.1.2009 ציין לסרי, כי הוא מתנגד לתכנית בשל מרכיב המסחר ובנוסף אמר, כי הדיון המקדים איננו מחייב.

לימים, רכש ראש העיר יחיאל לסרי מהקבלן יהודה אמסילי דירה ברובע המע"ר ודירה נוספת נרכשה באותו הבניין על ידי בתו.

בתאריך ה-17/3/2009 נכח שלמה אלבז בדיון במליאה ואף נשא דברי שכנוע לאישור הפרויקט.  זאת, כאמור, חרף האינטרס הכלכלי האישי שהיה לו בקידום הפרויקט. המליאה החליטה ברוב קולות לאשר את הבקשה.

כלל הכתוב בכתבה, כאמור, מפורט בכתב האישום אשר הוגש באפריל 17.

ממידע אשר הגיע למערכת "אשדוד היום" נוכל לספר, כי טרם נסגר הסדר טיעון מול הקבלן יהודה אמסילי ובימים אלו מתקיים משא ומתן בינו ובין הפרקליטות. גם שלמה אלבז מנהל משא ומתן עם הפרקליטות.

הסעיפים בהם מואשמים המעורבים:

  • לקיחת שוחד – 2 עבירות לפי סעיף 290(א) לחוק העונשין התשל"ז- 1977 – לשלמה אלבז.
  • מתן שוחד – 2 עבירות לפי ס' 291 לחוק העונשין – יהודה אמסילי ושתי החברות בבעלותו.
  • הלבנת הון – עבירות לפי ס' 3(א) לחוק איסור הלבנת הון התש"ס- 2000 – יהודה אמסילי וחברת י.לי-דה השקעות.
  • הלבנת הון – עבירות לפי ס' 4 לחוק איסור הלבנת הון התש"ס- 2000 יהודה אמסילי וחברת י.לי-דה השקעות.

 

תגובות ל"אשדוד היום":

הקבלן יהודה אמסילי סירב להגיב.

עורך דינו של שלמה אלבז עו"ד עופר ברטל ממשרד ברטל-כהן הגיב כך: "מר אלבז לא קיבל שוחד וכך אנחנו טענו בפני הפרקליטות ובפני בית המשפט. אנו מקווים לשכנע בכך את בית המשפט במהלך הדיונים הקרובים".

מראש העיר לא נמסרה תגובה וככל שתועבר, הרי שתפורסם במלואה.

 

אולי תתעניין ב...

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס

סיוע באיתור נעדר בסיכון – רונן גרוס משטרת ישראל מבקשת סיוע באיתור נעדר העונה לשם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.