הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אלי בר יוסף מונה לתפקיד ממלא מקום מנכ״ל הנמל

דירקטוריון נמל אשדוד מינה ממלא מקום למנכ"ל הנמל ומהיום- אלי בר יוסף שכיהן עד כה כסמנכ"ל הלקוחות בחברה יכהן כממלא מקומו של המנכ״ל

במקביל למינוי ממלא מקום למנכ״ל, הקים הדירקטוריון ועדת איתור בראשות יו"ר הדירקטוריון אורנה הוזמן בכור.

שני מינויים חדשים אושרו אף הם לאחרונה: לתפקיד סמנכ"ל הכספים מונה דניאל סמידוברסקי, מנהל חטיבת הכספים בבנק איגוד. יגאל מקדשי מונה לתפקיד סמנכ"ל תפעול.

המנכ״ל הקודם משה (שיקו) זנה, התפטר מתפקידו בשבוע שעבר לאחר שהטיח ביקורת בדירקטוריון החברה ובעומדת בראשו. במכתב התפטרותו הוא כתב, כי "בתקופה האחרונה הממשל התאגידי בחברת הנמל הלך ונעלם, דירקטוריון החברה אשר תפקידו להתוות את מדיניות החברה ולפקח על ביצועה, עוסק באופן תדיר בסוגיות ניהוליות של הנמל, מרבית הדיונים בישיבות אינם עוסקים בקידום מדיניות, הכנת הנמל לקראת התחרות והמאמץ לקיצור התור התפעולי. תהליכי קבלת ההחלטות מושפעים מאינטרסים לא ענייניים, צרים, לצד זלזול בדרג המקצועי של הנהלת הנמל אשר הביאו בחודשים האחרונים לעזיבה של מרבית הסמנכ"לים (גם בשל כך זומן בודק 55 ע"י רשות החברות לבדיקת התנהלות הדירקטוריון)".

ההתפטרות הגיעה לאחר שהדירקטוריון החליט לבחון את המשך העסקתו של זנה.

באחת מישיבות הדירקטוריון האחרונות הודיע זנה כי בכוונתו לצמצם את מצבת כוח האדם לקראת פתיחת הנמל לתחרות. לכן, לא היה בכוונתו לקלוט כעובדים קבועים 14 עובדים ארעיים, כשמתוכם שש מזכירות – שלוש מהן, על פי טענות שהועלו, בעלות זיקה פוליטית לליכוד או לוועדי העובדים. הדירקטוריון לא קיבל את בקשתו ובקשתו נדחתה.

מנגד, בדירקטוריון הועלו טענות נגד זנה, שלפיהן הטיפול בעומס בנמלים לא היה אפקטיבי, כשברקע טענות לקיומן של שביתות איטלקיות לכאורה ואי־יישום החלטות. ברקע הדברים, הגיש זנה התמודדות למנכ״ל חברת החשמל- תפקיד שלא קיבל. לבסוף, לפני חג שבועות, קיבל הדירקטוריון החלטה לבחון את העסקתו של זנה.

להלן המכתב שהוציאה יו״ר הדירקטוריון לעובדי הנמל:

קרדיט צילום תמונה ראשית: מני בן הרוש

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.