הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אביה של הדס מלכא ז״ל באזכרת השלושים: ״נצטרך ללמוד לחיות עם הזיכרון מהילדה היפה, האצילית והגיבורה שלנו״

היום (ראשון), התקיימה אזכרה במלאת 30 יום לנפילתה של הלוחמת רס"ר הדס מלכא ז"ל, נערכה היום בחלקה הצבאית שבבית העלמין באשדוד

הערב (ראשון 16.07.2017, כ"ב בתמוז תשע"ז) נערכה אזכרה במלאת 30 יום לנפילתה של רס"ר הדס מלכא ז"ל, בעת מילוי תפקידה, בפיגוע דקירה ביום שישי (16.06.17) במסגרת פעילות מבצעית בשער שכם.

האזכרה נערכה בחלקה הצבאית בבית העלמין באשדוד בהשתתפות: יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, יו"ר מפלגת העבודה, מר אבי גבאי, מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, מפקד מחוז דרום, ניצב דוד ביטן, ראש אגף משאבי אנוש, ניצב גילה גזיאל, יוהל"ן משטרת ישראל, תת ניצב יפעת שקלר, מפקד מג"ב דרום, נצ"מ עימאד חסן, ראש מוא"ז באר טוביה, מר' דרור שור, סגל הפיקוד הבכיר של מג"ב, מפקדים, לוחמים ולוחמות, בני משפחתה של הדס והמוני בית ישראל.

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין אמר:
"הדס הייתה גיבורה בחייה, והיא הייתה גיבורה במותה. למקומות אליהם היא נכנסה, אור נכנס יחד איתה, רק בזכות לוחמות אמיצות כמו הדס, ובזכות שוטרים אמיצים כמו האיל סתאווי וכמיל שנאן שנרצחו בפיגוע ביום שישי בהר הבית, אנחנו יכולים להמשיך ולחיות בירושלים. רק בזכות העמידה הנחושה וההקרבה של אנשי כוחות הביטחון, שאין גבול למסירות הנפש שלהם, אפשר לשמור על שגרת החיים בבירת ישראל ובשאר חלקי הארץ."

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי אמר:

"כמפקד משמר הגבול, אבקש לומר לך הדס היקרה כי במעשה גבורתך הצטרפת לרשימה מפוארת של לוחמים ולוחמות, אשר לאורך הדורות הגנו בגופם ממש על בירתנו הנצחית ירושלים, והם אלו שמאפשרים לכולנו את ריבונותנו ועצמאותנו בארץ הזו. נפילתך בקרב הפכה אותך בעל כורחך מהדס של משפחת מלכא להדס של כל עם ישראל, הפכת סמל לגבורה ונחישות, הפכת סמל לנשיות עוצמתית, הפכת דוגמא ומופת לרבבות בני ובנות נוער אשר רואים בך מודל לחיקוי. נשבנו כולנו בקסם חיוכך הכובש ובחדוות נעורייך , משמר הגבול כולו מרכין ראש אך לא תיפול רוחנו , נמשיך ללוות ולתמוך בכם לעד."

אביה של הדס ז"ל, דוד מלכא אמר בדבריו: "הערכים אשר דבקת בהם יהיו מודל לחיקוי לכלל ישראל , אנו מקווים שהיום כל עם ישראל יודע על כך, נצטרך ללמוד לחיות עם הזיכרון מהילדה היפה, האצילית והגיבורה שלנו, הדס ביתי היקרה נזכור אותך ולעד תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים .
אני שולח מכאן ניחומים למשפחת שנאן וסתאווי על מות בניהם, מן השמיים ינוחמו. אני קורה מכאן, מבית העלמין הצבאי באשדוד לשכנינו הערבים, לאנשי הרוח, אנשי החינוך ואנשי הדת שלכם, להפסיק לחנך לקדושת המוות, השנאה והטרור ולחנך לאהבת האדם וקדושת החיים. עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואימרו אמן."


קרדיט צילום: דוברות המשטרה

אולי תתעניין ב...

בית הדין לעבודה הורה לעובדי הגוררות לשוב לעבודה סדירה

בית הדין האזורי לעבודה הורה לעובדי סקטור הגוררות בחברת תעבורה ימית אשדוד לשוב לעבודה סדירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.