הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

זעזועים במקומות החזקים של ראש העיר| מי על במה ומי זוכה לאהבת התושבים?

הצד "החזק", לכאורה, של יחיאל לסרי מתחיל  להתפרק לאט-לאט, אך בהתמדה. החרדים והדתיים בעיר כבר בעלי דעה עצמאית ולא בטוח שיתמכו ביחיאל לסרי.

הדוגמאות בנושא ההתפרקות של המגזר המסורתי-דתי הן רבות, אבל כאן נתמקד בכמה מהנקודות החשובות ביותר מהימים האחרונים.

ראשית, המקרה החריג בבית הכנסת 'היכל נפתלי' ברובע טו', עת מתפלל שביקש לא לערב פוליטיקה בבית הכנסת, נחלץ בעור שיניו ממקרה אלימות קשה, שהיה יכול לקרות,אילולא מתפללים אחרים הגנו עליו בגופם והכל בנוכחות ראש העיר יחיאל לסרי וסגנו כנפו. ב'אשדוד היום' כתבנו לא פעם על הסגירות של ראש העיר ועל כך, שהוא בוחר לא לצאת לציבור ואולי ביקורת זו, גרמה לראש העיר לצאת, רק שעכשיו, הוא נתקל בתגובות קשות מאוד מהציבור אם בהתעלמות מופגנת (כתבה בנושא התעלמות התושבים בפסטיבל היין כאן בלחיצת כפתור) ואם במקרים קשים מעין אלו, בהם מילים קשות מוטחות כנגדו בפומבי הכתבה המלאה על המקרה הקשה בבית הכנסת כאן בלחיצת כפתור.

מקרה מביך נוסף לראש העיר אירע ביום שישי בערב (28/9/18), עת הגיעו יחיאל לסרי וגבי כנפו לבית הכנסת של מישל סרוסי ז"ל, שהקים אותו בעמל רב ונפטר בטרם עת מהמחלה. לפי עדויות שהגיעו למערכת 'אשדוד היום', המתפללים הספיקו להעביר טרם כניסת השבת בוואטסאפ הקבוצתי של מתפללי בית הכנסת, הודעה, שראש העיר עומד להגיע וכך התייחסו אליו בקרירות רבה, כך על פי עדויות. לא נשכח את המרמור שצברו אותם התושבים, עקב הבאתם לבית המשפט במרץ 2013 לצורך מתן צו ארעי להפסקת עבודות בניית בית הכנסת במקום.

אתמול בערב, ערב שמחת תורה, (יום שני), ברובע ב' – ראש העיר וסגנו עמדו על במת המכובדים ברובע ב', כמו בכל שנה, ובחסות המועצה הדתית. ראש העיר נשא דברים בפני הקהל והקהל היה עסוק במתן תשומת לב להלן גלבר – המועמדת לראשות העיר – שממש באותו הזמן הגיעה למקום והתקבלה בהרבה חום, אהבה ותקווה.

יחיאל לסרי על הבמה – הלן גלבר גורפת את אהדת התושבים ברובע ב', אתמול:

 

 

 

 

מעניין לא פחות היה, כי ראש העיר קידם בברכה את הנוכחים ובעיקר את הרב הראשי האשכנזי בעיר – כבוד הרב שיינין – ומשום מה, התעלם ראש העיר מיושב ראש המועצה הדתית הרב עובדיה דהן. האם ההתעלמות מסמנת קרע פנימי גם בין הרב עובדיה דהן לראש העיר יחיאל לסרי? או שמא מדובר בתום לב ושכחה ספונטנית?

חגיגות שמחת תורה, שהיו אתמול ברובע המרינה, בבית הכנסת של אילן אדרי, שידוע, כי בעבר הקים בית כנסת בלתי חוקי בביתו, ובמשך שנים היה בדין ודברים עם עיריית אשדוד, ולפתע, קיבל קרקע לבניית בית כנסת והיתר בניה והשאר הוא היסטוריה… לפני מספר שבועות, קיים אדרי בבית הכנסת הילולה לזכר הרב יעקב כולי זצוק"ל, ולשם הוזמן ראש העיר ולתדהמת הנוכחים, הבינו חלק מהאנשים,שפנו למערכת 'אשדוד היום' בטענה, כי האירוע לדעתם היה כנס פוליטי לכל דבר…

אילן אדרי לא העביר את תגובתו לדברים וככל שיעביר, הרי שתגובתו תוכנס במלואה.

נוסף על כך, לפני מספר חודשים, אישר ראש העיר את מצעד הגאווה אשר חלק מהמסלול שלו עבר גם ברובע המרינה. מצד אחד- אישור בית כנסת; ומאידך – מצעד הגאווה. האם שני אלו יכולים לצעוד יד ביד?

נראה, כי גם במעוז הבטוח של יחיאל לסרי הוא, לכאורה, מתפרק וקיים קרע פנימי משמעותי לא רק בחוסר התמיכה של וותיקי העיר, הנראה לעין ברחוב ובפוסטים ברשת החברתית, אלא גם בבתי הכנסת, שם יחיאל לסרי אמור להיות אהוד ביותר ומתקבל בקרירות רבה למדי או, לחילופין, עם מילים קשות נגדו.

מערכת 'אשדוד היום' תחשוף בהמשך מקרים נוספים מעין אלו בנושא בתי כנסת בעיר, שיותירו לא מעט תושבים בזעזוע עמוק.

 

אולי תתעניין ב...

אימה ברובע ו׳: לקח נערה בת 14 לביתו ואנס אותה

זוועה ברובע ו׳: בן 40 חשוד שלקח נערה בת 14 ואנס אותה בביתו ברובע ו׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.