70 אלף איש השתתפו בהילולת הבבא סאלי זצ"ל

כ- 70 אלף איש ואישה הגיעו להילולת הבבא סאלי השנתית בנתיבות ובשיאה העצרת המרכזית בהשתתפות גדולי ישראל.

כמו בכל שנה, התקיימה אתמול (ד') ההילולה המסורתית לזכרו של הצדיק רבי ישראל אבוחצירא – הבבא סאלי בסיוע ובתמיכת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב. אוטובוסים ובהם אלפי אנשים מכל רחבי הארץ  הגיעו אל העיר נתיבות בכדי להשתתף בהילולה הגדולה שמרכזה העצרת. 

העצרת המרכזית והכנסת ספר תורה לבית הכנסת שבציון הקדוש התקיימו במעמד בנו וממשיך דרכו של הצדיק האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא, הראש"ל הגר"י יוסף, רבה הראשי של ירושלים הראשל"צ הגרש"מ עמאר, הגר"א חפוטא, הגרי"י איפרגן, האדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא ורבה של נתיבות הגר"פ כהן, ובהשתתפות שר הפנים, הפריפריה, הנגב והגליל, הרב אריה דרעי, ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר, ח"כ יעקב מרגי וח"כ ינון אזולאי.

מימין לשמאל: ח"כ ינון אזולאי ומנכ"ל הנגב והגליל משה מוריוסף. צילום: יעקב כהן

את העצרת ליוותה תזמורת מורחבת בליווי הזמרים בנימין בוזגלו, יהודה מלכא ולהקת פרחי ירושלים. תזמורת "נעימות נתיבות" של פרויקט "מצוינגב" הופיעה גם היא במסגרת האירוע.

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב תומכים, בנוסף לאירוע ההילולה עצמו, גם בהקמת מרכז המבקרים והמורשת לזכרו של הבבא סאלי שנחנך בטקס הנחת אבן פינה לפני כשנה. האירוע שהתקיים היום הינו המשך ישיר להקמת המרכז ולשמירה על מסורת אירוע ההילולה השנתי ועל מורשתו של בבא סאלי.

בדברים שנשא השר דרעי בפני הקהל אמר: "נפלה בחלקי זכות גדולה כשר הפריפריה, הנגב והגליל להיות מהמסייעים והעוזרים לקיום ההילולא הקדושה הזו, ולהביא להחלטת ממשלה שהתקבלה ונמצאת בשלבי ביצוע לשדרוג כל מתחם הציון, כדי שהמוני בית ישראל, מאות האלפים שמגיעים לכאן במהלך השנה להתפלל ולהתברך יוכלו לעשות זאת באופן הטוב ביותר. נמשיך להשקיע כאן יחד עם ראש העיר לרווחת המתפללים."

השר דרעי הפליג בדמותו הפלאית והקדושה של סידנא בבא סאלי זיע"א שלא שייך כלל לדורות הללו, והעלה על נס את פעילותו של בנו וממשיך דרכו של הצדיק, האדמו"ר רבי ברוך, וכן את מוסדותיו ומפעלות החינוך הגדולים שהקים בנתיבות. "אשרי מי שזוכה לתמוך ולסייע למוסדות הללו הקרויים על שמו של הצדיק", אמר השר.

מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, מר משה מור יוסף אמר כי: "ההילולה השנתית הגדולה לזכר הבבא סאלי, יחד עם מתחם הקבר ומרכז המבקרים שיוקם במקום בתמיכתנו, מושכים מאות אלפי מבקרים מרחבי הארץ והעולם ביום ההילולה וגם לאורך השנה למקום שמאפשר להם חווייה תרבותית איכותית ייחודית ושמירה על המורשת החשובה שהותיר אחריו הבבא סאלי, מורשת שעבור רבים מתושבי ישראל מהווה חלק חשוב מדרכם התרבותית בארץ."

קרדיט צילום: יעקב כהן

צילום: יעקב כהן

אולי תתעניין ב...

חגיגות פורים: הילדים המתינו, סטטיק ובן-אל איחרו להגיע

אירועי השיא של חג הפורים נערכו היום (שישי) בפארק אשדוד-ים ובהשתתפות אלפי תושבי העיר. מי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים