הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

5 שאלות גורליות לראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי|מאת: בוריס לישנסקי

הקורא בוריס לישנסקי, פנה למערכת "אשדוד היום", בבקשה לפרסם 5 שאלות שהוא מעוניין לשאול את ראש העיר הנוכחי

העיר אשדוד מורכבת מאוכלוסיה של 250 אלף תושבים רובם המוחלט חילונים ,משרתי צבא ומשלמי מסים והיא נמצאת על פרשת דרכים: או שזאת תיהיה עיר חופשית ומודרנית עם שוויון הזדמנויות לכל מגזרי האוכלוסייה,חילונים ודתיים, או שזאת תהיה עיר לפי ההלכה , עיר חרדית כמו בני ברק.

כולם מבינים זאת, ואני מקווה שגם אתה מבין, שהבחירות העתידיות ב- 30 לאוקטובר הקרוב לא יהיו בחירות של ראש עיר כזה או אחר,אלא יהיו בחירות על עתידה של עירנו ושל תושביה. אתה יכול לדחות את זה,לשים את הבעיות מתחת לשטיח,אבל אי אפשר להסתיר את העובדה מפני התושבים שהעיר שלנו מתחרדת ולא רק בכמות התושבים אלא בתמיכה מוניציפלית מלאה ובהחלטות מועצת העיר שבראשה אתה עומד.

ב-10 השנים האחרונות נבנו בעיר עשרות  אם לא מאות בתי כנסת,ישיבות וכוללים,במועצה הדתית אומרים שבאשדוד יש כ-300 בתי כנסת! כמה ברכות שחייה או קאנטרי אתה בנית בעשר השנים האחרונות? אלפי תושבי אשדוד בימי שבת יוצאים לראשון לציון,רחובות,אשקלון וערים אחרות לבלות ולמצוא בריכה או קנטרי. זו לא בושה לעיר שלנו?
סוגיית השבת שהיא השאלה העיקרית של המאבק בין חילונים לחרדים. שבת היא של כולנו ולאף אחד אין זכות לקבוע חוקים משלו. אף אחד לא יקבע לנו מה לעשות,לאן לנסוע ומה לאכול .
הנני מבקש ממך להבהיר ולהציג את עמדתך בנושאים שכל האוכלוסיה החילונית בעיר רוצה וחייבת לדעת:
1.מה עמדתך בעניין פתיחת העסקים בשבת במקומות מסויימים שלא מפרעים לאוכלוסיית החרדים והדתיים ?
2. מה עמדתך בעניין פעילות במתנ"סים,מתקני הספורט,בריכות,פארקים ואטרקציות,אירועי תרבות ומשכן אומנויות הבמה  בסופ"ש?
3.איך אתה מתיחס לתחבורה ציבורית בסופ"ש. האם בכוונתך לקדם פתרונות לתחבורה ציבורית בעיר ולא להשאיר צעירים ותושבים חלשים שאין להם רכב בבית בסופ"ש ? מה עם הפעלת קווים של מוניות שירות בתוך העיר ומחוצה לה בסופ"ש?
4.מה עמדך בדבר הקצאת הנכסים הלא שוויונית בעיר ?  בספר הנכסים של העירייה אני חושב לדעתי, כי רוב הנכסים העירוניים אינם מחולקים בצורה הוגנת בין הקבוצות השונות באוכלוסייה. האם ישנה העדפה ברורה לצרכים של אוכלוסיות המיעוט בעיר (למשל החרדים)? האם בכוונתך לשנות מדיניות זו ?
5.מה עמדתך בנושא העברת בתי ספר ממלכתיים לבתי ספר דתיים באופן גורף ולא פרופורציונלי ביחס לאוכלוסיה חילונית ודתית? איך אתה רואה את  העתיד של החינוך בעיר?
אני בטוח שכל החילונים בעיר מחכים לתשובות כנות ואמיתיות ,אלה שאלות גורליות אשר יקבעו את העתיד שלנו כאן בעירנו.

בוריס לישנסקי
תושב אשדוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.