הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

חברת המועצה הלן גלבר דורשת לכנס ישיבת מועצה מיוחדת בשל ירידת מדד העיר החברתי-כלכלי ל-4

לאחר הפרסום ב״אשדוד היום״: חברת המועצה הלן גלבר פנתה לראש העיר במכתב בקשה לכנס ישיבת מועצה מיוחדת על ירידת המדד החברתי-כלכלי של העיר מ-5 ל-4 (מתוך 10) ואמרה על כך: ״אירוע מכונן״. כעת, נותר לגלות מי מחברי המועצה חושב כמוה ויחתום על הצעתה ומי ימשיך להתעלם כאילו כלום

חברת המועצה מהאופוזיציה הלן גלבר פנתה במכתב בקשה לכנס ישיבת מועצה מיוחדת לאחר הפרסום ב״אשדוד היום״ על ירידת העיר למדד חברתי-כלכלי (סוציו-אקונומי) 4 שהינו נמוך מאוד ומציב את העיר אשדוד בשורה אחת עם ירוחם, קרית גת וחצור הגלילית.

במכתבה לראש העיר, פירטה גלבר את הסיבות אשר לדעתה מובילות להצדקה לכנס ישיבת מועצה מיוחדת ודחופה: ״אירוע מכונן, אירוע חירום של ממש, נתונים אלו מעידים על מגמת ירידה של העיר״, כתבה גלבר.

להלן מכתבה המלא של גלבר כפי שהגיע גם ל״אשדוד היום״:

מי מחברי המועצה ייענה להצעתה של גלבר ומי יחליט להתעלם?

לפחות שליש מחברי מועצת העיר צריכים לחתום על הצעתה של גלבר על מנת שיתאפשר כינוסה של ישיבת מועצת העיר מיוחדת לצורך דיון מעמיק בירידת המדד החברתי-כלכלי של תושבי העיר. מעניין מאוד יהיה לראות מי מחברי/ות המועצה יחתמו וישתפו פעולה עם ההצעה ומי יחליטו להתעלם, כרגיל? נמשיך לעקוב, כמובן, ולפרסם את הנתונים לקוראי ״אשדוד היום״.

ללא קשר לקורונה: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הציגה בשבוע שעבר את המדד חברתי-כלכלי של אוכלוסייה ברמה של רשות מקומית, ברמה של יישוב וברמה של אזור סטטיסטי בשנת 2017 המבוסס על נתונים ממקורות מנהליים. חדשות גרועות לעיר אשדוד שכנראה לא תקראו בעמוד הפייסבוק של ראש העיר או של העירייה. אשדוד מתדרדרת. עובדה. חברת המועצה הלן גלבר היא הראשונה שהתייחסה באופן מהותי לשינוי וביקשה, כאמור, כינוס של ישיבת מועצה מיוחדת. מטעם ראש העיר לא נכתבה ולא פורסמה ולו מילה מילה אחת בפומבי. יתר חברי המועצה, על פניו, אף הם לא הביעו את עמדתם לפחות לא בפומבי על הנושא החשוב.

מצבה הסוציו-אקונומי של אשדוד השתנה לרעה ולאחר שבמשך שנים רבות עמד על 5 (מתוך 10) שזה גם מדד נמוך, היום יצא הדירוג החדש נכון לשנת 2017 המדד עומד על 4. בירושלים, לעומת זאת, חלה עליה במדד. כך עולה מהמדד הסוציו-אקונומי של הרשויות בישראל, המדורגות לפי אשכולות על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ירושלים ואשדוד הן שתי הרשויות הגדולות אשר בהן חל שינוי באשכול הסוציו-אקונומי לפי נתוני הלמ"ס; העיר אשדוד ירדה מאשכול 5 לאשכול 4.

המדד מתפרסם אחת לשנתיים, ומייצג את המצב נכון לשנת 2017. לכן, לקורונה הפעם אין שום השפעה על המדד והירידה באשדוד לא קשורה כלל למדד הקורונה שבוודאי עלול להוריד את המדד יותר ואת זאת נדע רק בעוד שנתיים. מדד הלמ"ס מבוסס על נתונים רבים, וכאן גלום הקושי לפרסמו מדי שנה. בין היתר, משקללים הנתונים מידע הנוגע לרמת חיים, השכלה וחינוך, אחוז המשפחות עם ארבעה ילדים ויותר הזכאיות לקצבה, הכנסה לנפש, ממוצע ימי שהייה בחו"ל, ממוצע אגרת רישיון רכב, אחוז מקבלי הבטחת הכנסה והשלמת הכנסה בזקנה, אחוז בעלי הכנסה מעבודה מתחת לשכר מינימום ועוד.

האם זה היה החזון של מנכ״ל העירייה אילן בן עדי שהיה בעברו מנכ״ל מועצת ירוחם, להביא אותנו למדד סוציו-אקונומי של ירוחם שאף הוא עומד על 4?

האם כאשר ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי מינה את אילן בן עדי, שהיה בעברו מנכ״ל מועצת ירוחם לתפקיד מנכ״ל עיריית אשדוד, תיאר לעצמו שאלה יהיו הנתונים בקדנציה השלישית של שניהם?

האם ראוי שאשדוד תעמוד בשורה אחת עם ירוחם, חצור הגלילית, קרית גת ושדרות?

להלן המדד של שנת 2015 ושל 2017:

תעודת עניות לשלטונו של ד״ר יחיאל לסרי?

ד״ר יחיאל לסרי מכהן כראש העיר זו הקדנציה השלישית וכבר יותר מ-12 שנה. הקדנציה הנוכחית מתקרבת לאמצע ועדיין, קשה להצביע על פרויקטים משמעותיים אשר מקדמים בעיר ראש העיר או מי מטעמו.

לאחר שפרסמנו מספר פעמים על התדרדרות מערכת החינוך לפחות בכל הנוגע להצלחה בבגרויות כעת, ניתן לראות כי מדד החינוך אף הוא משפיע על הרמה הסוציו-אקונומית של העיר.

במשך שנים רבות אשדוד היתה במדד סוציו-אקונומי 5, בדיוק באמצע. מדובר במדד נמוך מאוד שבוודאי לא ניתן היה להתגאות בו. היום, לאחר פרסום המדד הסוציו-אקונומי שירד לאשכול 4 מתוך 10 זו בהחלט סיבה לבושה גדולה.

מה תכנית העבודה, אם קיימת, של ד״ר לסרי למען העלאה של המדד הנוכחי ובכך גם עליה ברמת ובאיכות חיי התושבים?

האם יזכו תושבי העיר לקבל את התייחסותו של ראש העיר לעניין החשוב?

האם הקדנציה הנוכחית תיזכר ככושלת ביותר בתולדות שלטונו של ד״ר לסרי?

עיריית אשדוד טרם העבירה את תגובתה

אולי תתעניין ב...

הכל בגלל דפיברילטור אחד

ראש העיר, סגן ראש העיר וחבר מועצה יצאו לבניין אחד בעיר של רבע מיליון תושבים, …

18 תגובות

 1. זאת רעידת אדמה ואם היה לראש העיר חשומה הוא היהחייב להתפטר וללכת הביתה אבל כולנו יודעים שהוא בתפקיד למען עצמו ומקורביו והתושבים לא באמת מעניינים אותו. התושבים חייבים לשים סוף לשלטון הכושל הזה ולהדיח את כל ההנהגה כולל כל חברי הקואליציה הצבועים שמשמשים עלי תאנה כמו יניב קקון, מאיר אברג'יל, חנוך ארליך, אורית אלמושנינו ועוד נבחרי ציבור שמתחזים לחברתיים אבל נותנים יד ללסרי ושות' להמשיך להרוס את העיר או ליתר דיוק לחלק אותה למקורביו ולחרדים. אם יש בהם טיפת יושרה שיעשו צעד למען התושבים ולא למען עצמם אבל כנראה שגם הם דואגים לעצמם על חשבוננו

 2. לדודי שהגיב למעלה, אני מסכימה איתך על הכל אבל משום מה אתה לא מעביר ביקורת על חברי המועצה הרוסים כמו שמעון כצנלסון, סטלה וינשטיין, אלי נכט ועוד נציגים של המגזר שגם מהם מצופה לדאוג לתושבים ולא למקורבים. גם על החרדים אתה לא באמת מעביר ביקורת וחשוב לציין שכל יושבי הקואלציה הרעה הזו שותפים לפגיעה באיכות החיים של תושבי העיר אשדוד.

 3. ליאת את צודקת ואני באמת לא התיחסתי מספיק לרוסים ולחרדים וזה בגלל שאני לא מצפה מהם לכולם. המצביעים הרוסים והחרדים הם בדיוק אותו דבר והם מצביעים קבוע לנציגים שלהם שדואגים רק לעצמם על חשבון הציבור שבחר אותם. אין בינהם שום הבדל כי הם עדר עיוור שרץ אחרי הנציגים שרק דופקים אותם. גם בבחירות הבאות לרוסים יהיה בערך 8 מנדטים ולחרדים משו כמו 10 מנדטים וזה למרות שאיכות החיים של כולנו נפגעה וירדו ממדד 5 ל-4 בדיוק כמו הכפרים של הערבים חורפיש עוספיה פקיעין וכפר יסיף. גם אם אשדוד תרד לדירוג 1 הרוסים יצביעו למפלגות של רוסים והחרדים לחרדים הם מתוכנתים והם בהחלט אחראים למצב הזה רק שמהם אני פשוט לא מצפה לכלום

 4. עזרה באיתור נעדרים

  מישו יודע איפה נעלמו מפלגת אשדודים? למה הם שותקים שהעיר מטמותטת? לסרי קצת מלתף אותם ונותן להם להרגיש חשובים והם נותנים יד להרוס את העיר. חייבים להגיד את זה שהם שותפים מלאיים לביזיון זה

 5. אשדוד בשורה האחרונה של ישראל ביחד עם יאנוח ג'ת ,כפר קרע וחורפיש. אשכרה אשדוד הפכה לג'בלייה

 6. עלאק אשדוד בתנופה ….
  לסרי תתפטר ומייד אתה מוליך את העיר לתהום !!!!

 7. עלאק אשדוד בתנופה …..לסרי תתפטר ומייד
  אתה מטביל את העיר לתהום !!!!

 8. אפילו הערבים אקפו אותנו בסיבוב ככה זה שיש ניהול של ערבי

 9. מתי לסרי מניח את המפתחות והולך הבייתה ??? די חלאס נמאס !!!!

 10. כל הנבחרים כיום חייבים לעוף כמה שיותר מהר הביתה…
  עו"ד הלן גלברט, איפה היית עד עכשיו,ישנת שנת חורף 3 שנים?
  חיממת את הכיסא יפה ולא עשית כלום…❗
  למנוע את נפילת העיר לתהום על ידי חבורה של גנבים ומושחתים❗
  כולכם את הלן, לחמני, קקון, סניה ושאר נבחרים בגדתם בבוחרים…❗❗
  בבחירות הבאות כולכם תראו את הקומה ה5 מלמטה…

 11. מעניין מי לא חתם על הצעתה של חברת המועצה עו"ד הלן גלבר

 12. האגו שלך הוכיח שלא העיר מעניינית אותך תפסיקי לקפוץ על נושאים שמדברים עליהם תחתימי על מרינה על איכות התושבים באופן כללי ועל מחדלים ולא על פוזה כולכם פוזה אופוזייציה חלשה ורעועה צריך ניקיון יסודי ובבחירות הקרובות כל מי שבגלל האגו לסרי נבחר נזרוק אותו!!!!….

 13. תמי אברהמי הצבועה

  שכחת שליקקת ללסרי מה קרה בגלל שבעטו לך בתחת ובצדק ופיטרו אותך אז את מבלבלת תביצים? יאללה עוד עיתונאית בשקל!!!!….

 14. בבחירות הקרובות את חוזרת להיות יושבת ראש הספרייה העירונית או רובע יא מספיק הבנו מי את חלטוריסטית של אגו כבוד ושחיתות תשמעו תהקלטות שלה!!!!….

 15. הלן זו לסרי רק אישה

  מי שתמים שהלן לא הייתה סוגרת תעיר לחרדים טןעה מי שחושב שהיא הייתה לא ממשיכה בבטון ובנייה טועה!. מי שחושב שהיא פחות מושחתת והתנהלותה נקייה טועה! אישה מיניפולטיבית עם חיוכים מזוייפים הכל אחיזת עיניים!!!!….

 16. הלן זו לסרי רק אישה

  הלן גרבר תחזרי לנמנם במועצה כמו שעשית עד עכשיו נומי נומי!!!!….😂🤣😂🤣

 17. גלבר את פתטית, צבועה, מגעילה.
  אני נגד לסרי. לא מאמינה לאף מילה שלו. את הרבה יוצר גרועה!
  משקרת בלי למצמץ . בוגדנית, דורסנית, מזוייפת.
  זמנך תם. אין לך תוחלת. אין לך מיפה. אין לך ערכים.

 18. חיים המבין עניין

  עו"ד הלן גלבר עושה ופועלת למען התושבים והעיר יותר מכל חברי הקואליציה והאופוזציה ביחד וזו עובדה !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.