הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כל תושב חמישי בעיר מובטל- קברניטי העיר, תתעוררו!

22% אחוזי אבטלה בעיר אשדוד. האם בעיריית אשדוד מתכוננים עם תכנית כלכלית ראויה ליום שאחרי מגיפת הקורונה?

מבצע החיסונים המוצלח עד כה הפיח תקווה רבה בלבבות תושבי העיר על סיום סאגת מגיפת הקורונה, על שלל האתגרים שהביאה עמה. בערים אחרות אשר בהן התעסוקה מעולם לא היוותה אתגר והייתה בשפע, בעיר אשדוד מקומות העבודה הינם מצומצמים מראש.

לפי הנתונים האחרונים אשר הועלו באתר לשכת התעסוקה הישראלית עולה, כי באשדוד קיימים כ-22% מובטלים נכון לסוף אוקטובר 20. כלומר, כל תושב חמישי בעיר מובטל. יתרה מכך, ישנם תושבים שלא רשומים באתר לשכת התעסוקה ואף להם אין הכנסה בעקבות משבר הקורונה או ללא קשר.

להלן הנתונים הרשמיים מלשכת התעסוקה: 

הנתונים לחודשים נובמבר-דצמבר טרם פורסמו אך הם צפויים להיות זהים או אף קשים יותר, משום שרבים מהתושבים כלל לא חזרו למקום עבודתם וכן הסגר השלישי אשר אליו נכנסנו בימים האחרונים, בוודאי לא היטיב עם שוק התעסוקה.

הציפייה של תושבי העיר היא לשמוע על תכנית כלכלית משמעותית מטעם ראש העיר או מי מנבחרי הציבור, שתדבר על החזרה של תושבים למעגל העבודה, הגעה של מפעלים חדשים לעיר ויצירת מקומות תעסוקה.

ראש העיר וסגניו נהנים ממשכורות, תוספות למשכורות, תנאים, פנסיה, רכבי פאר ועוד. היתכן, כי עקב היותם ״שבעים״ שכחו הם את תושבי העיר אשר רבים מהם, בצער, אף הגיעו לפת לחם בחודשים האחרונים? 

טוב יעשו נבחרי הציבור אילו יזיזו כל שיקול פוליטי קטן, ישבו עם הציבור ויקשיבו לרחשי לבו וכן ידאגו לייצר תכנית ייחודית לעיר אשדוד אשר מדברת על מקומות תעסוקה לתושבי העיר. אם וכאשר יהיה מודל כזה ויהיה מוצלח, הוא עשוי לשמש ערים אחרות ואז אשדוד תוכל להתנער מהתדמית השלילית שיש לה, של עיר פריפריה, ותצעד בגאון ובראש מורם לעבר הקדמה. 

בתחילת דצמבר, חבר מועצת העיר מהאופוזיציה עו״ד אופיר לסרי הגיש שאילתא לראש העיר ובה הוא שאל אודות מעשיה של עיריית אשדוד במתן פתרונות תעסוקה לתושבים. כמעט כל תושב רביעי בעיר מובטל. האם באמת העירייה פועלת לטיפול בנושא הבוער- האבטלה הגואה בעיר?

חבר מועצת העיר עו״ד אופיר לסרי הגיש שאילתא לראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, בתחילת דצמבר 20 ובה הוא מבקש לדעת :

 1. מהם נתוני האבטלה בעיר נכון לנובמבר 11?
 2. התפלגות הגילאים של המובטלים?
 3. מה העירייה עושה על מנת לפתור את הבעיה?

להלן השאילתא במלואה:

בתשובתו, ציין ראש העיר, כי הוא עומד בראש צוות, הכולל את גורמי העירייה ואת מנהל רשות התעסוקה בעיר, מר אלדד כנפו.

״במסגרת מפגשינו הקבועים, אנחנו מנתחים את הנתונים ומגבשים דרכים לצמצום האבטלה באשדוד״, אמר ראש העיר. פתרונות מפורטים לא צויינו על ידו וגם אל אופק ההגעה לפתרון מלא ככל הניתן.

להלן תשובתו של ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, לשאילתא שהוגשה:

נמשיך לעקוב!

אולי תתעניין ב...

תאונת דרכים בסמוך למחלף אשדוד: נהג רכב פונה במצב בינוני

כביש 4: נהג רכב נפצע בינוני בתאונת דרכים במחלף אשדוד דוברות איחוד הצלה – מחוז …

2 תגובות

 1. אחוז המובטלים באשדוד הוא לפחות 35% ❗
  לסרי נכשלת גם בעיניין הזה, וכל חבריו למועצת העיר …
  כולכם עוד שנתיים מהיו מובטלים, נמאס למו לשלם לכם עשרות אלפי שקלים לחודש כמשכורת , כדי עשות כלום…
  מושחתים נמאסתם ❗❗❗

 2. מנותקים רודפי כיסאות

  מי ידאגו לנו הלן גרבר? אלי לחצני? לפחות לסרי עיכבי בהרס ממנו אין ציפיות אבל מהזבלים מהאופוזיצייה רודפי הכיסאות אין למה לצפות לזרוק לפח הזבל בבחירות המתקרבות!!!!….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.