175 עובדי "טבע" יפוטרו בשנה הקרובה. שייב:"בשורה עצובה לעובדים ולעיר כולה"

ערב יום העצמאות למדינת ישראל כ-90 עובדי מפעל "טבע" באשדוד יפוטרו מעבודתם. חברת "טבע" באשדוד הודיעה היום, כי היא לא הצליחה למצוא רוכש למפעל באשדוד וכי המפעל ייסגר בתוך שנה

כבר בחודשים הקרובים, צפויה החברה לפטר כ-90 עובדים מתוך 175 העובדים הקיימים במפעל באשדוד. יתר העובדים ימשיכו לעבוד עד חודש מרץ 2019.

על אף ההבטחות למצוא רוכש למפעל באשדוד, העסקה לא צלחה וההחלטה כעת היא לסגור את המפעל.

חיים שייב, יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות הכללית מסר ל"אשדוד היום": "בשורה עצובה לעובדי מפעל טבע ולעיר אשדוד כולה. "טבע" הוא מפעל הדגל של התעשייה הישראלית, החליט לסגור אט אט את מפעליו בישראל. בטוחני, כי עם מאמץ אמיתי ניתן היה למצוא קונה למפעל, שמרבית פעילותו היא רווחית אולם כנראה, שההחלטה נבעה משיקולים כלכליים. העובדים נחושים להלחם על תנאי העסקה שיביאו לידי ביטוי את תרומתם האדירה למפעל לאורך עשרות שנים".

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מתח היום ביקורת חריפה בהמשך להודעתה של הנהלת טבע על סגירת המפעל באשדוד ואמר, כי: "הנהלת טבע מוכיחה שוב כי אין לה שום כוונה לחזק או לשמר את הפעילות שלה בישראל. דווקא כעת, לקראת יום העצמאות ה-70 למדינה, טבע שנוסדה כאן והפכה להצלחה בינלאומית בזכות המוח הישראלי, ממשיכה להתנתק מאיתנו ולסגור את מפעליה בארץ אחד אחרי השני. חברת טבע ממשיכה לכרסם במורשתה ורומסת ללא בושה את הערכים של מייסדיה. אלפי העובדים שנדרשו לשלם על ההחלטות הניהוליות הכושלות של החברה, הראו מוכנות להירתם כמעט לכל מהלך שיעזור לשקם את ספינת הדגל של התעשייה המקומית. במקום לנצל את ההזדמנות ולהיות שותפה לצעדים שיבטיחו את עתיד החברה כחברה ישראלית רב לאומית, הנהלת טבע החליטה לעשות חיסול ממוקד למפעליה בארץ. חשוב שכולנו נזכור כי ההנהלה שבוחרת כעת לחתוך בבשר החי, דווקא כאן בישראל, כוללת חברי דירקטוריון ישראלים שלא רעדה להם היד כשהפכו לשותפים לביזוי החזון שעליו הוקמה החברה. בשעת מבחן זו, וכלקח כואב ממקרה טבע, מוטלת האחריות על כתפיה של ממשלת ישראל להציל את התעשייה המקומית, להשקיע בעידוד הייצור מקומי ולתת עדיפות אמתית לכחול לבן".

התמונה מתוך הפגנת העובדים ב-17/12/2017

אולי תתעניין ב...

ועידת השׁוּפוּנִי

כנס בתחום החינוך נערך היום (ראשון) במרכז ״כיוונים״ בעיר, ״וועידת חינוך״ קראו לה מארגניה. נצייין, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים