הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

14 שאלות שהציבור החרדי שואל את ראש העיר בקשר למחאת השבת

פורסם בעיתון החרדי "אשדוד בכותרות"/ א.נויפלד

בימים האחרונים נדמה, כאילו מחאת השבת הולכת ודועכת בציבור בכללי באשדוד. מתחת לפני השטח השאלות והסוגיות מבעבעות ולא נותנות מנוח לאיש מתושבי העיר – לא בציבור הכללי ולא בזה החרדי.

האם מחאת השבת דעכה?

המערכה למען השבת באשדוד מעלה עמה שורה של שאלות מתבקשות, שעליהן נבקש תשובה מראש העיר | במקביל, נשלח לראש העיר מכתב מתושב חרדי, שקורא לו להקשיב למה שיש לאמו לומר בעניין

כבוד ראש העיר!

רבבות אזרחי העיר שומרי שבת, כמו רבבות מסורתיים המתגוררים בעיר מבקשים לדעת לאן מועדות פני העיר. 'אשדוד בכותרות' פנה בבקשה לראיין את ראש העיר ולהבין ממנו כיצד הוא רואה את הדברים ולאן מועדות פניה של העיר.

השאלות דלהלן הם תמצית הדברים שהאזרחים דורשים וזכאים לקבל עליהם מענה הוגן וישיר. לצערנו, לא בפעם הראשונה, ראש העיר סירב לפרוס את משנתו הציבורית – דבר שהוא כמעט מחויב בו בהתאם לשקיפות הציבורית. השאלות הבאות נותרו, לצערנו, ללא מענה.

אנו מצהירים, כי כשתתקבלנה התשובות, ככל שתתקבלנה נביא אותן במלואם כדי שהציבור ידע וישפוט. בינתיים, אנו נאלצים להסתפק בשאלות ללא מתן תשובות.

 1. כמי שנבחר לתפקיד, לא מעט אודות בתמיכת הציבור החרדי ואף התחייב בהסכם הקואליציוני להקפיד על שמירת הסטטוס קוו ולמנוע חילולי שבת בעיר, איך נוצרה מציאות העכשווית, שבה ממספר של כשישים בתי עסק הפתוחים בשבת בימים של כניסתך לתפקיד – הגענו למצב שבו פתוחים בעיר 230 עסקים?
 2. הצהרת מספר פעמים, שתפעל להחזרת הסטטוס קוו. נבקש להבין: מהו בעיניך ה'סטטוס קוו'? האם מצב שבו פתוחות חנויות בעיר, גם אם לא באזורים חרדיים, עונה לדעתך על הגדרות הסטטוס קוו?
 3. מדוע לא בוצעה אכיפה ב'ביג' בשנים האחרונות, מה שהביא לאפקט פתיחת העסקים בכל רחבי העיר?
 4. בשבועיים האחרונים אין אכיפה כלל. האם זו מדיניות חדשה?
 5. האם העירייה נכנעת מחשש להפגנות?
 6. האם אי האכיפה הינו משיקולי בחירות?
 7. איך בכוונתך לאכוף את שמירת השבת בעיר במידה ותיבחר פעם נוספת לראשות העיר? מה אמור להשתנות?
 8. מעבר לכך, הנך יהודי מסורתי, שומר שבת. בן להורים שהשבת הייתה מבחינתם 'מעין עולם הבא', אם בימיהם במרוקו, אם בימי הקליטה הקשים באשדוד ואם בשנותיהם המאוחרות בעיר. האם אינך סבור שעליך לפעול בהתאם למצפונך ולהכריז כבר כעת קבל עם ועדה, כי לא יהיו פשרות בכל נושא שמירת השבת במרחב הציבורי?
 9. לכל מי שתוהה מדוע יש לבצע אכיפה ב'ביג'. האם תסכים למצב שבו יחנו רכבים באדום לבן בעיר והם יזכו לדו"חות אזהרה בלבד?
 10. יתירה מזו, גם בערים בהן פתוחות להוויתינו חנויות בשבת, העיריה אינה מפעילה מיזמים של חילול שבת. מדוע בעיר אנו עדים למכרז קאנטרי שירמוס את קדושת השבת? למכרז רכבים שיתופיים? האם אי אפשר שלפחות העיריה לא תרמוס ביודעין ובמוצהר את כבודה של השבת?
 11. כיצד העירייה מעודדת אירועים המוניים בשבת בחסותה?
 12. האם נכונות הטענות שמנכ"ל העירייה-אילן בן עדי- רואה בחילול שבת במרחב הציבורי, חלק בלתי נפרד מהווי העיר?
 13. מהי תגובתך, ראש העיר, לעדותו של מנכ"ל העירייה בבית משפט לפיה 'אשדוד פוזלת כל העת לתל אביב'. האמנם אשדוד מבקשת להפוך לסמל לחילולי שבת?
 14. כיצד לדעת ראש העיר אמורה להיראות השבת במרחב הציבורי?

נשמח לקבל את תשובותיך לשאלות אלו שנוגעות במיוחד לציבור שומרי השבת בעיר. עם קבלת התשובות, שישפכו אור על עמדתך בעניין, נשמח כמובן לתת להן את הבמה המתבקשת.

קרדיט: "אשדוד בכותרות"/ א.נויפלד

 

אולי תתעניין ב...

אימה ברובע ו׳: לקח נערה בת 14 לביתו ואנס אותה

זוועה ברובע ו׳: בן 40 חשוד שלקח נערה בת 14 ואנס אותה בביתו ברובע ו׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.