״ישראל ביתנו״ היא המפלגה השלישית בגודלה באשדוד|איך הצליח כצנלסון להוביל להישג מרשים על אף הפיצול הפנימי במפלגתו?

מפלגת ״ישראל ביתנו״ הוכיחה את חוסנה בעיר אשדוד. מי שניהל באשדוד את קמפיין הבחירות של ״ישראל ביתנו״ בעבור חה״כ אביגדור ליברמן הוא שמעון כצנלסון,סגן ראש העיר, אשר על אף הפיצול המפלגתי שלו ברמה המוניציפלית, הצליח להוכיח, שכוחו במותניו. 

בבחירות האחרונות לכנסת ישראל נוכחנו לדעת, כי הסקרים, על פי רוב, לא הצליחו לנבא במדוייק וגם לא בקירוב את תוצאות הבחירות. מפלגות מסוימות, שעל פי הסקרים היה נראה שיעברו את אחוז החסימה, לא הצליחו להיכנס לכנסת שוב, כדוגמת: הימין החדש של איילת שקד ונפתלי בנט, זהות של פייגלין שבסקרים היה נראה שיעבור את אחוז החסימה וייכנס לכנסת. על פי חלק מהסקרים, מפלגתו של ליברמן לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה וראו איזה פלא, עם קמפיין מצומצם מאוד הן בעלותו, הן בהיקפו המצומצם והן בנראות שלו, הצליח לעבור את אחוז החסימה בגדול והכניס 5 מנדטים לכנסת ישראל. 

סופה לנדבר בבחירות 2019

ליברמן הצליח להוכיח את יציבותו בשטח, ככל הנראה מדובר על הצבעה מגזרית בעיקר, אך עדיין מדובר בהישג גדול מאוד בעבור ליברמן ומפלגתו. במשך כהונתו של ליברמן כשר הביטחון, הצליח אומנם להוכיח שיקול דעת ויציבות, אך רבים ציפו ממנו

שמעון כצנלסון, סגן ראש העיר, הצליח להוכיח את איתנותו והוביל את ״ישראל ביתנו״ להיות המפלגה השלישית בגודלה בעיר, כאשר הראשונה הייתה הליכוד, השניה ״כחול לבן״.

תוצאות הבחירות ברמה הארצית

נציין, כי במפלגתו של כצנלסון שרר פיצול משמעותי מבחינת התמיכה במפלגות ברמה הארצית, כאשר חבר המועצה חנוך דרך-ארליך, הממוקם במקום השני ברשימתו של כצנלסון, הוביל את מטה הבחירות של בני גנץ, ממפלגת ״כחול-לבן״; חבר המועצה ולדימיר גרשוב – החליט לא לסייע למפלגה הפעם, הואיל וככל הנראה הוא עדיין כועס מהחלפתו בתפקיד יו״ חפ״א. כאמור, על אף הפיצול במפלגתו, הצליח כצנלסון להוביל להישג מרשים וראוי להערכה באשדוד בעבור ״ישראל ביתנו״.

בקלפי ברובע א׳, לדוגמא, ניתן היה לראות רכב הסעות אשר הוריד תושבים מבוגרים להצביע והמתין להם בצאתם. ב״ישראל ביתנו״ יודעים לענות על הצרכים של בוחריהם ועל כן לא נעלמו מהמפה הפוליטית, על אף שיצאו לאופוזיציה וכעת אין בידיהם שום תיק ממשלתי. גם בתחילת הקדנציה הקודמת, לא נכנסו חברי ״ישראל ביתנו״ לממשלה ולמרות זאת, ציבור הבוחרים שלהם לא ערק לשום מפלגה אחרת.

תוצאות הבחירות באשדוד

 

אולי תתעניין ב...

תאונת דרכים קשה ברחוב יצחק הנשיא. 2 פצועים פונו

הבוקר (ראשון), בשעה 09:53 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על תאונת דרכים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים